• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zly wybor technikum

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,334 wizyt
pytanie zadane 15 października 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez matrix Nowicjusz (240 p.)
Cześć. Rok temu wybrałem technikum o profilu mechatronicznym. Niestety nie przekonałem się do niego i raczej nie będę pracować w tej branży. Interesuje sie informatyka. W przyszlosci chcial bym isc na studia informatyczna. Zastanawiam sie nad zmiana technikum na liceum. Co o tym sadzicie? Lepiej zostac juz na mechatroniku te dwa lata i pojsc na studia informatyczne czy wybrac liceum i skonczyc rok wczesniej?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 15 października 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Tematów tego typu było i jest sporo na tym forum, poszukaj, poczytaj.
Co do Twojego przypadku, jeśli Cię to nie interesuje i nauka tego Cię po prostu męczy to ja bym się nawet nie zastanawiał tylko szedł do liceum.
A nie myślałeś o technikum informatycznym?
komentarz 15 października 2018 przez matrix Nowicjusz (240 p.)
W mojej miejscowosci nie ma takiego profilu. Ogolnie to zlych ocen z przedmiotow zawodowych nie mam. W 2 klasie doszly mi praktyki i moze jest troche ciekawiej, ale nie czuje ze to jest cos czym bede chcial sie zajmowac w przyszlosci. Obawiam sie ze moze byc za pozno na zmiane szkoly
komentarz 15 października 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Na zmianę szkoły w sumie nigdy nie jest za późno. Znam przypadki, że uczniowie w klasie 4 zmieniali szkołę, po to, aby maturę zdawać w innej (u innych nauczycieli). Więc spokojnie, klasa druga jest dobrym czasem na ewentualną zmianę szkoły.
Idąc do liceum zapewne będziesz musiał nadrobić materiał z przedmiotów ogólnych (bo w technikum z tych przedmiotów miałeś mniej godzin).
komentarz 15 października 2018 przez matrix Nowicjusz (240 p.)
Dziekuje bardzo za pomoc. Sam do konca nie wiem co zrobie bo z jednej strony mysle o przeniesieniu sie a z drugiej rodzice nalegaja zeby zostac a pozniej myslec o studiach, ktore mnie zainteresuja. Oba rozwiazanie nie sa zle dlatego tez do konca nie wiem co poczac. Co do klasy informatycznej. Pytalem w innym miescie i dostalem odpowiedz ze na zmiane jest za pozno, poniewaz mialbym za duzo materialu do nadrobienia :/
komentarz 15 października 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Ze zmianą na technikum, faktycznie byłoby dużo do nadrobienia, ale wcale nie jest to rzecz niemożliwa.
A rodzice, cóż, też mają jakąś rację, łatwiej z mechatronika przejść na informatyka niż na odwrót. Mechatronika też jest dziś pożądaną dziedziną. Niestety to jest Twój wybór i wiem, że nie łatwo jest go dokonać, zwłaszcza, że zawsze znajdą się osoby, które będą mówić Ci abyś został i osoby, które będą nakłaniać Cię na zmianę.
Moim zdaniem najważniejsze jest to, abyś robił to co lubisz!
Powodzenia :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 152 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Czokonuszek Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 184 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Pluumek Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 475 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,078 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...