• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z klawiaturą i dźwiękiem.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
198 wizyt
pytanie zadane 14 października 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Majki Obywatel (1,410 p.)
Witam,

tak jak w tytule, mam 2 problemy, pierwszy to taki, że dźwięk mi nie działa, próbowałem go naprawić na różne sposoby np. zaktualizować sterowniki, odinstalować je i zainstalować nowe ale to nie pomogło, zamiast tego o ironio przestała mi działać klawiatura no i to jest ten drugi problem, doprowadzony do ostateczności postanowiłem zresetować komputer ale to nie pomogło. Odnośnie dźwięku jak naciskam lewym przyciskiem myszy na ikonę dźwięku to pokazuje się napis Konfiguracja Dźwięku (UNKNOWN), co do klawiatury to naprawdę nic nie wiem, całość przestała mi działać łącznie z touchpadem, proszę  o radę.
komentarz 14 października 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
(Jak zwykle.)

Co to za sprzęt, jaki system? Głośniki wbudowane czy nie? Od kiedy tak się dzieje/stało się po czymś (aktualizacji systemu, wymuszony reboot)? Próbowałeś przywracania sytemu? Skanowałeś Malwarebytes?

Sprawdzałeś w menedżerze urządzeń czy nie ma konfliktów sprzętu?
komentarz 14 października 2018 przez Majki Obywatel (1,410 p.)
Laptop HP win10, głośniki z laptopa nie mam oddzielnych, dzieje się  tak od wczoraj, napisałem już ze tak, przywracałem system, nie wiem czemu się tak dzieje i po czym, ja nic nie robiłem.
komentarz 14 października 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)

Co według Ciebie znaczy to ?

doprowadzony do ostateczności postanowiłem zresetować komputer ale to nie pomogło.

Przywracanie systemu oznacza że system wraca do jakiegoś punktu w czasie gdzie ostatnio dobrze pracował(zazwyczaj ustala sobie sam taki punkt przed każdą aktualizacją). Robiłeś to czy coś innego?

Przedwczoraj była aktualizacja win10 bo sam miałem i pewnie to się stało po aktualizacji systemu(jakiś sterownik nie podpasował albo coś). Często się tak zdarza że jakaś aktualizacja komuś wyrządzi krzywdę. 

komentarz 14 października 2018 przez Majki Obywatel (1,410 p.)
edycja 14 października 2018 przez Majki
rozumiem, gdzie się wtedy można udać po pomoc techniczną ?

 

aha i nie robiłem faktycznie przywracania tylko resetowanie bo nie miałem kopii  zapasowej

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 14 października 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
W wyszukiwarce komputerowej wpisujesz Sysdm.cpl uruchamiasz to i dalej "Właściwości systemu" później otwierasz zakładkę "Ochrona systemu" a dalej "Przywracanie systemu". Jak nie masz ustawionej ochrony system to nie będziesz w stanie tego niestety uruchomić. Jak masz to włączone to klikasz któryś punkt przywracania i dajesz przywróć.
–1 głos
odpowiedź 15 października 2018 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
Witam!

Ściągnij linuxa który działa liveCD i tam zobacz.

Takim linuxem jest na przykład ubuntu. Jak się uruchmi klikasz przetestuj system

 Linux ma wszystkie sterowniki. Jak działa to zreinstaluj windowsa bo to wina systemu.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 449 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 182 wizyt
pytanie zadane 15 listopada 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Derkarus Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 819 wizyt
pytanie zadane 26 lipca 2018 w Sprzęt komputerowy przez Qubenz Użytkownik (570 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,541 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...