• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop do pracy z kodem

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
319 wizyt
pytanie zadane 14 października 2018 w Sprzęt komputerowy przez Rafał111 Nowicjusz (160 p.)
Witam,

Mam problem z wyborem laptopa na studia - potrzebny będzie na zajęciach, a mam tylko stacjonarny. Nie będę go używał do gier, tylko do nauki programowania przegladania internetu i takie tam. Chciałbym aby miał :

- 8gb ramu

- procesor intel i5, odpowiada mi i-8250

- karta graficzna nie jest ważna, ale fajnie jakby była jakaś typu mx150

- dysk ssd, niepotrzebny mi hdd

- monitor 15 cali

- cena około 2700-3500zł

 

Mam na oku parę modeli i ma większość tego, co potrzebuje, ale nie mogę się zdecydować, może ktoś z was ma taki model i może coś podpowiedzieć. Myślałem o

- lenovo ideapad 330 lub 320

- msi 62pl - bardzo mi się podoba wygląd, ale ten i-7 trochę odstrasza, nie potrzebuję takiego mocnego i boję się że będzie głośno chodził

- huawei matebook

- asus vivobook 15

 

Ktoś coś podpowie?

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 14 października 2018 przez Q7V Gaduła (4,250 p.)
Polecam jakiegoś ThinkPada T520, 530 i wyżej. Kup wersję podstawową i doposaż sobie go w tyle ile potrzebujesz ramu i dysk SSD.

SSD 500GB dobry, używany to koszt ~350 zł, za 400 zł można wyrwać Samsung 850 Pro ( ogień w szopie )

16gb ram to koszt około 400 zł.

Za 2500 kupisz dobrą podstawkę, w naprawdę dobrym stanie i pewnie wyrwiesz model z matrycą IPS a resztę samemu doposażysz. Nie warto kupować gotowych zestawów z SSD, przeważnie pakują tam najtańsze modele.

Jakościowo nic nowszego nie przebija dobrych thinkpadów.
0 głosów
odpowiedź 14 października 2018 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
Polecam lenovo ideapad 320. W konfiguracji podobnej do tej co opisałeś (tylko grafika zintegrowana) kupiłem za 2100zł na xkom, ale pewnie gdzie indziej też będzie dostępny.
0 głosów
odpowiedź 15 października 2018 przez Swiru Gaduła (3,780 p.)
Warty uwagi jeszcze jest Acer Aspire 5:
https://www.morele.net/laptop-acer-aspire-5-nx-gtcep-009-8-gb-ram-240-gb-ssd-windows-10-home-pl-4932900/

z i5-8250U, 8GB RAM, dyskiem SSD, Windowsem 10 i grafiką MX150 gdybyś jednak czasem chciał jakąś gierkę odpalić.
0 głosów
odpowiedź 15 października 2018 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

Pytanie podstawowe po co karta graficzna skoro nie będzie używany do gier?

Ideapad 320 i 330 mają dość budżetowe wykonanie.

MSI PL62 ma dość przeciętną kulturę pracy, po za tym i7HQ 7 generacji to nie jest dobry wybór. MSI GF63 i5-8300H/8GB/120+1TB GTX1050 (reflink) nowsza konfiguracja w obudowie slim w dodatku model posiada procesor 8 generacji który jest na poziomie podobnym do i7HQ. 

Huawei MateBook D 15.6" i5-8250U/8GB/256GBSSD/Win10 (reflink)
Matryca FULL HD IPS z dobrymi kąta widzenia, solidne aluminiowe wykonanie przy tym ciekawy design, nowy procesor 8 generacji, lekka i smukła obudowa waga 1,76 kg na laptopie 15 cali to bardzo dobry wynik, wygodna klawiatura, przyzwoite głośniki.

Lenovo Ideapad 720-15 i5-8250U/12GB/256 RX560 Szary (reflink)
Matryca FULL HD IPS całkiem niezła, procesor 8 generacji, dysk SSD na PCIe wydajniejszy od tradycyjnych, dobre wykonanie, aluminiowa obudowa przy tym stylowa obudowa, całkiem niska waga, wyższa seria Ideapadów, wygodna podświetlana klawiatura, przyzwoicie grające głośniki, dobra kultura pracy. Model posiada wydajniejszą grafikę na poziomie trochę niższym jak GTX1050 lecz sporo wydajniejsza od MX150. 

 

–1 głos
odpowiedź 14 października 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Do pracy z kodem:

* TANI

*  stawiaj na DYSK -SSD TO jest must be

* procesor istotniejszy niż karta graficzna która nie jest istotna

* kieruj się wygoda np. klawiatury ( bo to faktycznie jest potrzebne - żeby np za wąska nie była, za mała )

* kieruj się ekranem/matrycą pod swoje preferencje np. większy ekran + matowy)

* V w wersjach różnych jest moim zdaniem dobrym kierunkiem ( + solidne wykonanie )

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 146 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2020 w Sprzęt komputerowy przez icytower Bywalec (2,110 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 1,337 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 463 wizyt
pytanie zadane 19 sierpnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Benalder Nowicjusz (230 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...