• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zestaw komputerowy do pracy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
302 wizyt
pytanie zadane 14 października 2018 w Sprzęt komputerowy przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)

Witam. Potrzebuję zestawu komputerowego do codziennej pracy (gównie arkusz kalkulacyjny, programy rachunkowe). Główne wymagania to: 2 karty sieciowe, ssd 500gb, klawiatura i myszka lepsza niż te po 20zł. 

Stworzyłem coś takiego: Zestaw

Proszę o opinie i głównie sprawdzenie, czy komponenty pasują do siebie ponieważ nie znam się na tym za bardzo a nie chcę, żeby potem były problemy ze spasowaniem czy działaniem.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 14 października 2018 przez niezalogowany
edycja 14 października 2018
Taka podpowiedź z mojej strony... zarówno mysz jak i klawiatura... bierz bezprzewodowe, gdyż kable zaczynają wkurzać po jakimś czasie

Poza tym piszesz, że chcesz dwie karty sieciowe, a w koszyku masz jedną :D (ale płyta obsłuży Ci dwie, gdyż ma dwa wejścia PCI-e

Po takim przeglądzie małym widać, że wszystko będzie do siebie pasować. Skoro się nie znasz to poproś, może x-com montuje od razu procesor do płyty głównej - polecam to robić osobie doświadczonej, albo ogarniętej w te sprawy, bo dobre chłodzenie procka to podstawa (czyt. dobry montaż)
komentarz 14 października 2018 przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
Co do karty sieciowej to źle to napisałem, ponieważ jedna jest już w płycie to potrzebuję 1 dodatkowej :)
komentarz 14 października 2018 przez niezalogowany
no tak, nie zauważyłem ;)
0 głosów
odpowiedź 15 października 2018 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

Praktycznie w tej samej cenie Intel G5400 3.70GHz 4MB + B360M PRO-VD + SOFTWARE PACK (reflink) na nowszej generacji z wydajniejszym procesorem.

Ram zostanie ograniczony HyperX 8GB 2400MHz Fury Black CL15 (2x4GB) (reflink)

0 głosów
odpowiedź 15 października 2018 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
Sprawdź jeszcze AMD Ryzen w tej samej cenie masz 4 fizyczne rdzenie co może znacznie przełożyć się na wydajność (w szczególności w programach użytkowych):

https://www.x-kom.pl/p/407884-procesor-amd-ryzen-amd-ryzen-3-2200g-35ghz.html

https://www.x-kom.pl/p/351560-plyta-glowna-socket-am4-asrock-a320m-dgs.html
komentarz 17 października 2018 przez Krzysztof_Nowak Stary wyjadacz (10,980 p.)
No lepiej ryzen :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 177 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 141 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 250 wizyt
pytanie zadane 9 lutego 2019 w Sprzęt komputerowy przez Zayebisty Gaduła (3,200 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...