• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak być szybszym w pisaniu programów

Object Storage Arubacloud
0 głosów
352 wizyt
pytanie zadane 14 października 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez C.J Obywatel (1,370 p.)

Ostatnio na zajęciach, prowadzący zwrócił mi uwagę, że jestem zbyt powolna w programowaniu. (to były pierwsze z nim zajęcia i inni w grupie też w podobnym tempie pisali, ale się uwziął akurat na mnie wink) Zasugerował, że powinnam poćwiczyć w domu. 

Dlatego, jestem ciekawa, czy są jakieś sposoby na zwiększenie swojej wydajności tzn. szybsze wymyślanie rozwiązania i przelanie go na ekran? 

 

3
komentarz 14 października 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Hmm..

- Szybkie pisanie na klawiaturze.

- Zapoznanie się ze swoim IDE (poznanie skrótów klawiszowych w stopniu eliminującym operacje myszką).

- Dokładne zapoznanie się z algorytmami aż do "intuicyjnego wyczucia" (czyli poza przypominanie sobie jakie O(??) przy jakich przypadkach zachodzi).

Kolejność dowolna.

Ogólnie prawie jak w starym sucharze : https://kawaly.tja.pl/dowcip,w-tramwaju-starsza-pani-zwraca-sie-do :)
2
komentarz 14 października 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
+ pisanie duzej ilosci programow z rozna problematyka
1
komentarz 14 października 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)

@C.J, Ja bym się nie przejmował- na początku każdy powoli to robi-liczy się jakość nie ilość.

kodowanie=wolność

On Cie ma za zadanie wyedukować a nie mówić Ci jak masz coś robić!

Mokrowski najlepiej napisał.

komentarz 14 października 2018 przez C.J Obywatel (1,370 p.)
Koduję od czterech lat, a na tamtych zajęciach używałam języka, który znałam od pół roku, więc ciężko to nazwać początkami. ;)

Zadaję to pytanie, nie tylko dlatego, bo się przejęłam prowadzącym, ale też dlatego, że nie raz na rozwiązanie jakiegoś pozornie krótkiego zadania, spędzałam po 6 godzin, a na zajęciach mam tylko 1,5 h (albo czasami mniej) i też przez to często chodziłam niewyspana, a jak wiadomo, człowiek ma też 10 innych spraw na głowie, oprócz nauki programowania. :)

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 14 października 2018 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Nie odkryje Ameryki, mówiąc ze jedynym sposobem na szybsze pisanie programów (nie w sensie szybkości klikania w klawiaturę) jest ... Kodzenie. Samo oglądanie tutoriali/bycie na zajęciach i robienie tego co prowadzący mówi dużo nie da. Zawsze dobrze popróbować coś pozmieniać, spróbować jakis błąd wymusic, napisać coś swojego etc.

Co jeszcze pomaga? Zawsze możesz sprawdzić i postarać się zrozumieć, jak ktoś inny wykonał jakieś zadanie z którym sobie nie radzisz (czy na SO, czy na GH czy nawet na polskich forach) poprzez rozbijanie problemu na mniejsze podproblemy. Zawsze możesz dopytać dlaczego tak, a nie inaczej. Co jeśli by użył tego a nie tamtego etc.

Im więcej masz do czynienia z kodem, w jakiejkolwiek postaci - czy sama piszesz czy czytasz czyje, tym lepiej. Jeżeli czytasz czyjeś rozwiązania, to istnieje niezerowe prawdopodobieństwo że kiedyś skojarzysz sobie ze dany problem był podobny do jakiegoś innego problemu do którego rozwiązanie juz znasz.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 372 wizyt
pytanie zadane 23 lutego 2020 w C i C++ przez tonn204 Mądrala (7,440 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 103 wizyt
pytanie zadane 15 lutego 2020 w C i C++ przez tonn204 Mądrala (7,440 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 270 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez mlukasik800 Początkujący (260 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,481 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...