• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sposób nauki języka c++-prośba o opinie i rady

Object Storage Arubacloud
+1 głos
239 wizyt
pytanie zadane 13 października 2018 w C i C++ przez Tedi Użytkownik (580 p.)
otagowane ponownie 13 października 2018 przez Tedi
Witam,

Zainteresowałem się programowaniem w c ++ stosunkowo niedawno i mam kilka pytań dotyczących sposobu, planu nauki języka. Zależy mi na tym, by jak najlepiej spożytkować czas, który przeznaczam na programowanie.Od razu przejdę do sedna. Jak na razie mój sposób nauki wygląda tak:

1. Oglądam filmik z Kursu c++ ,robię notatki i jednocześnie wykonuje zadania z filmu samemu

2. Po obejrzeniu, wykonuje wszystkie zadania jeszcze raz, bez oglądania

3. Wymyślam własny projekt w którym zawarte są treści od początku kursu do filmu w którym obecnie się znajduje

Do tego pytania:

1) Czy jest sens, przy wymyślaniu własnego projektu, będąc np. na odc 8, stosować if, pętle, liczby losowe itd., na 9 odcinku to samo + treści z odc 8- chodzi mi o to, że wraz z zdobywaniem wiedzy z kolejnych odcinków, czas na wymyślanie własnego projektu znacznie wydłuża, ponieważ muszę w nim zawrzeć coraz więcej treści?

2) Czy ucząc się z filmików korzystać ze szkoły programowania prata, czy raczej skupić się na samym filmie i po przerobieniu kursu, zacząć korzystać z książki i ewentualnie jeszcze raz przerobić kurs*

3)  * W poprzednim pytaniu zawarłem kolejne ;), co po kursie - przerobić go jeszcze raz, zacząć wykonywać jakieś inne zadania czy może przestawić się na prata i uczyć się działami?

To na razie tyle z pytań. Dodam, że  zależy mi na wyrobieniu konkretnych fundamentów, zanim przejdę do dalszego etapu. Prosiłbym również o wyrozumiałość, jeśli chodzi o terminologie, pytania itd., bo tak jak wcześniej wspomniałem, dopiero zaczynam ;)

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 13 października 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Ja na twoim miejscu oglądną by wszystke filmiki. Następnie zrobił projekt jeden lub dwa. Po tym wziął bym się za zadanka ze pl.spoj.com i równocześnie czytał bym książkę.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,055 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 219 wizyt
pytanie zadane 19 grudnia 2021 w C# przez Ilmefy Obywatel (1,950 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 471 wizyt

92,535 zapytań

141,376 odpowiedzi

319,449 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...