• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

SFML - problem z dobraniem odpowiednich parametrów okna/mapy do wielkości węża ( gra snake )

Object Storage Arubacloud
0 głosów
139 wizyt
pytanie zadane 13 października 2018 w C i C++ przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
edycja 13 października 2018 przez Jakub 0

Witam, to już drugie moje pytanie na temat projektu który aktualnie piszę, więc jest taki problem że to są przykładowe parametry węża:

Każdy segment ma 10px na 10px a odległości między nimi wynoszą 2px ( oczywiście rozmiary mogą być też różne, chodzi o takie proporcje ). Pasuje mi określić rozmiar mapy gry, jak gracz ( wąż )  ją przekroczy to przegrywamy...

Rozmiar mapy jednak nie jest obojętny, np. nie może dojść do czegoś takiego:

a potem:

rozmiar mapy musi współpracować z przedstawionymi parametrami węża, czyli w maksymalnym zbliżeniu węża do ścian jego segmenty muszą do niej równo przystawać:

I mam tu spory problem na odnalezienie odpowiedniego wzoru.

Założyłem że segment razem z marginesem ( odległością do innego ) zajmuje 12px, więc szukałem rozmiaru mapy który jest podzielny przez 12. To jednak nie okazało się skuteczne bo przykładowo dla rozmiaru mapki 360px dochodzi do niepożądanego skutku a dla 372px już jest ok. ( obie liczby są wielokrotnościami dwunastki ). Teoretycznie jestem w stanie problem rozwiązać i jakoś metodą prób i błędów określić poprawny rozmiar terenu gry. 

Nurtuje mnie jednak to że mimo długich rozmyślań nie jestem w stanie znaleźć na problem żadnego sensownego wzoru. Ogólnie jakoś mam braki w matematycznym myśleniu :/

 

Będę wam niezmiernie wdzięczny za pomoc i rady ;)

komentarz 14 października 2018 przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
Widzę że coś trudnawe to pytanie :/. Jeśli nie rozumiecie o co mi chodzi to dajcie śmiało znać...

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 175 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 651 wizyt
pytanie zadane 27 kwietnia 2017 w C i C++ przez Antero00 Gaduła (3,670 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 104 wizyt
pytanie zadane 21 listopada 2019 w C i C++ przez Wiktor Michalski Początkujący (430 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,620 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...