• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Projekt symulacji samochodów oparty o sieci neuronowe (Unity3D)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
805 wizyt
pytanie zadane 13 października 2018 w Nasze projekty przez mhdv Obywatel (1,580 p.)

Cześć,

chciałem się wam dzisiaj pochwalić moim najnowszym projektem - symulacją samouczących się samochodów w Unity3D. Projekt ten jest jednocześnie moją pracą inżynierską, więc przeszedł mocny lifting przed publikacją (cóż.. fajnie byłoby zgarnąć dobrą ocenę za inżynierkę).

Wszelkie potrzebne do "wstępnego zrozumienia" projektu informacje znajdziecie na początku filmu, jednak postaram się również tutaj w skrócie to opisać.

Symulacja działa w oparciu o sieci neuronowe (napisane przeze mnie, nie zagarnięte z asset store'a - tak jak na przykład modele do gry angel) oraz algorytm genetyczny tworzący nowe partie pojazdów na podstawie najlepszych obiektów z poprzedniej generacji. Link do pobrania symulacji znajdziecie w opisie filmu, ale załączam go również tutaj, gdyby ktoś chciał sprawdzić, a był jednocześnie na tyle leniwy żeby nie włączyć filmiku laugh.

POBIERZ SYMULACJE

Film prezentujący symulacje:

PREZENTACJA PROJEKTU

Pozdrawiam cieplutko i w razie pytań piszcie śmiało, chętnie odpowiem : )).

 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 13 października 2018 przez Poczprogramista123 Bywalec (2,900 p.)
Wow wyglada super. Zazdroszcze tego poziomu jaki osiagnoles i mam pare pytan. Bardzo jestem ciekaw twojej drogi nauki. Ja ucze sie c++ i juz troche umiem. Chce isc w tworzenie gier i napisalem juz kilka fajnych gierek za pomoca biblioteki SFML. Teraz tworze Mario ale zabardzo nie wiem co dalej gdy je skoncze. Myslalem o c# i wlasnie Unity ale z tego co widzialem praca na tym silniku na pierwszy rzut oka jest strasznie zagmatwana. Jak sie uczyles pracowac na tym silniku? Ile ci to zajelo?
komentarz 13 października 2018 przez mhdv Obywatel (1,580 p.)

Hej, dzięki wielkie wink​​​​​​.

Nie wydaje mi się żebym miał kompetencje do udzielania Ci konkretnych wskazówek co do dalszej ścieżki rozwoju, ale opiszę Ci krótko jak to wyglądało u mnie smiley​​​​​​.

Zaczynałem podobnie jak Ty. Pierw pisałem w C, potem w C++, ale nie z jakiegoś konkretnego przekonania że tak będzie mi się najłatwiej czegokolwiek nauczyć, a bardziej z narzucenia mi tych języków przez uczelnię smiley​​​​​​. Pisałem masę algorytmów i innych bajer, poznałem te języki i zacząłem się płynnie poruszać w segmencie programowania ogólnie pojętego. Dotknąłem troszkę Pythona, troszkę Javy, aż w końcu projekt zespołowy na uczelni nakłonił mnie do skorzystania z Unity w celu napisania aplikacji na androida. I teraz zupełnie szczerze, nie uczyłem się z jakiejś serii poradników poruszania się po tym silniku. To co potrzebowałem to sprawdzałem w internecie. Tak samo powstał ten projekt. Jest to zaledwie drugi z moich projektów w unity, tak więc jak widać po jego względnej "złożoności" moje podejście do nauki zdaje egzamin.

Jeśli miałbym Cię mimo wszystko na coś nakierować to polecam się nie bać "zagmatwania" jakiejś konkretnej technologii. Dla dziecka zagmatwana jest jazda na rowerze, a mimo wszystko wszystkim nam wchodzi ona w krew i staje się czymś zupełnie oczywistym wink​​​​​​

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 745 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2019 w Python przez Ziito Obywatel (1,110 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 458 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 2,120 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,624 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...