• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak przerzucic kod na js

Object Storage Arubacloud
0 głosów
295 wizyt
pytanie zadane 13 października 2018 w Offtop przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
Witam!

Skończyłem pisać swoją stronę w czystym html i css. Jednak chciałbym trochę poćwiczyć JS i spróbować przerzucić kod na ten język aby choćby nawet trochę go skrócić i ulepszyć. Niestety nie do końca wiem jak się do tego zabrać, więc chciałem robić o nakierowanie.

Póki co kod wygląda mniej więcej tak:

<div class="posts1">

    <div class="tytuł">

       test który jest tytułem

    </div>

<div class="text">

Text z posta

</div>

</div>

 

Itd. Itd

 

Bardzo proszę o pomoc. Dzięki za poświęcony czas
komentarz 13 października 2018 przez niezalogowany
ale co chcesz konkretnie zrobić? Opisz dokładniej, bo nie za bardzo rozumiem :(
komentarz 13 października 2018 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
Mam kod taki jak wyżej podałem, i jest on napisany w HTML-u a ja bym chciał go zmienić na JS aby można skrócić trochę zapis. Jednak nie wiem jak mam się za to zabrać i chciałem prosić o nakierowanie
komentarz 13 października 2018 przez Comandeer Guru (601,110 p.)

@Layoutowiec, siedzisz już na forum dość długo, więc wydaje mi się, że można oczekiwać, że przynajmniej kod będzie dobrze wstawiony do posta.

komentarz 13 października 2018 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
Próbowałem jednak jestem na telefonie i nie mogło mi się załadować przez co musiałem wpisać go tak

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 13 października 2018 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
Przerzucenie kodu HTML do JS nie przynosi żadnych wymiernych korzyści, a na pewno go nie "ulepsza". Miałoby to sens w przypadku aplikacji webowej, w której generowalbyś widoki. W przypadku statycznej strony jest to całkowicie zbędne i sprawia głównie problemy, takie jak uzależnienie wyświetlenia strony od łącza użytkownika (jak się nie doczyta całość JS-a, to nic nie zobaczy) czy dłuższy czas ładowania (bo kod JS musi zostać ściągnięty, sparsowany i wykonany, żeby cokolwiek się pojawiło na ekranie).
komentarz 13 października 2018 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
Chodziło by mi o coś dzięki czemu mógłbym użyć JS-a. Strona będzie miała harakter blogowy i pisząc tak każdy post nie wiem czy to będzie miało sens i myślałem że może da się coś zrobić aby to troxhe ułatwic
komentarz 13 października 2018 przez Kondzio Mądrala (5,230 p.)
Po prostu załącz <script src="app.js"></script> w swoim kodzie, stwórz taki plik i pobaw się eventListenerami na początek.. albo się po prostu pobaw w tym pliku i popróbuj bo też nie bardzo wiem o co Ci chodzi
komentarz 13 października 2018 przez Comandeer Guru (601,110 p.)

@Layoutowiec, hmm… Chyba Ci po prostu chodzi o systemy szablonów? Nie wiem, czy nie lepiej zainteresować się mechanizmem działania takiego Jekylla.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 265 wizyt
pytanie zadane 3 czerwca 2016 w JavaScript przez bugzel Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,192 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 120 wizyt
pytanie zadane 24 października 2019 w JavaScript przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,638 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...