• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praca w IT - nie programista

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
749 wizyt
pytanie zadane 13 października 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Zahir Nowicjusz (130 p.)
Dzień dobry

Mam pytanie odnośnie pracy w branży IT , ale nie jako programista.

Od pewnego czasu interesuje się programowaniem, chociaż komputery lubiłem zawsze.

Niestety mój poziom jest na tym że wiem czym różni się html od css, czym java od javascript i mniej więcej do czego jakich technologii się używa. Swój poziom oceniam na 2 wskali 1-100 czyli żaden.

Mam 32 lata i od zawsze pracowałem w handlu. Hurt/ detal; pracowałem dużo z klientem detalicznym(B2C) i klientem biznesowym(B2B). Lubię to, zawsze miałem dobry wyniki a właściciele innych firm zawsze byli zadowoleni ze współpracy i  mojego podejścia.

Zastanawiam się czy w firmach IT są stanowiska typu obsługa klienta/sprzedaż/ obsługa po sprzedażowa.

Programiści zarabiają racze wysokie stawki więc po co mają tracić czas na rozmowę, często jałowe z klientami.Pozatym jak bym szukał kogoś do swojej firmy na stanowisko sprzedawcy, obsłua klienta nigdy bym nie wziął nikogo po informatyce. Szkoliłem wiele osób w sprzedaży i informatycy mim zdaniem byli najgorszą grupą pod to stanowisko(moje osobiste zdanie), choć prawdopodobnie byli najbardziej inteligentni.

Chciał bym w ten sposób trafić do jakieś dużej firmy i ewentualnie zobaczyć co programują i w jakich językach/ technologiach/ programach/ frameworkach, a w 3-4 lata sam bym się w nich wyszkolił.

Czy ten kierunek ma sens?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 28 października 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Pytanie, czemu IT? Bo jest na to fama? Bo liczy się tylko kasa? Nie bardzo rozumiem takie podejście?
komentarz 30 października 2018 przez Zahir Nowicjusz (130 p.)
Pytanie, czemu IT? A czemu nie? Pracowałem w kilku branżach...chemia, budowlanka, książki inne. Bo jest na to fama? Logiczna wypadkowa Bo liczy się tylko kasa? Zawsze zarabiałem ponad przeciętną, ale rzeczywiście kasa motywuje. Owszem, kasa się liczy, chociaż nie tylko. Nie bardzo rozumiem takie podejście? Nie musisz rozumieć, to moje podejście, nie Twoje. Ale dziękuje za zainteresowanie;)
0 głosów
odpowiedź 13 października 2018 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Jako sprzedawca / obsługa klienta będziesz daleko od programistów. Mam dla Ciebie propozycje innej drogi. Większość firm stawia na metodologie zwinne podczas tworzenia oprogramowania. Aby wszystko dobrze działało potrzebna jest osoba która potrafi dogadać się z ludźmi, i programistami ;D A także potrafi usprawnić prace programistów i dobrze analizować procesy w firmie. Myślę ze mógłbyś być taką osobą. Przeszkodą może być twój brak doświadczenia jednak wydaje mi się że o wiele szybciej jesteś w stanie nauczyć się Scruma i zostać tak zwanym scrum masterem niż programować. Na plus działa twój wiek oraz doświadczenie w pracy z ludźmi.

Co do nauki programowania jesteś w stanie nauczyć się o wiele szybciej niż ci się wydaje. Aktualnie jestem wykładowcą w Coders Lab i muszę przyznać ze w 6 tygodni wykładamy wszystko to co jest aktualnie na topie. Dzięki temu tworzymy bardzo dobrych programistów. Jednak kurs trochę kosztuje.

Tańszą opcją wydaje się nauczyć scruma oraz zdać egzamin (PSM I) i uzyskać certyfikat. Koszt egazminu około 500 zł plus jest po angielsku. Jednak może bez certyfikatu będziesz w stanie przekonać kogoś ze wystarczająco umiesz scruma ;) Problemem może być mniejsze zapotrzebowanie na rynku. Na grupę programistów potrzeba około pół scrum mastera ;D Jednak nigdy nie szukałem pracy na takim stanowisku wiec być może się mylę.
–1 głos
odpowiedź 28 października 2018 przez XezolPL Obywatel (1,530 p.)
Kolego, z mojego doświadczenia ci powiem pół roku, jak jesteś sprytny to brak wkładu finansowego i lecisz na juniora. No na jeszcze nie poleciałem , czekam na ukończenie 16lat żeby sobie PIT założyć, ale to wszystko idzie się nauczyć z neta, kursy, referencje itd... Ja obecnie freelancerka i douczanie się po 4 miesiącach średnio intensywnej nauki. Piszę duży program do zarządzania domowymi zapasami.
1
komentarz 28 października 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

Kolego, z mojego doświadczenia ci powiem pół roku, jak jesteś sprytny to brak wkładu finansowego i lecisz na juniora

To niezł z Ciebie junior, jak patrze jakie pytania zadajesz tu na forum :)...

 z taką wiedzą jeszcze sobie popracuj :D ... ten minimum rok. 

komentarz 28 października 2018 przez XezolPL Obywatel (1,530 p.)
Na juniora jeszcze z 3msc nauki, a pytania stare byly :D
komentarz 29 października 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
stare,skoro 1 październik jest stary to ładnie ... nic powodzenia i za  pół roku daj znać :D jak Ci idzie nadal ...i jak tam  "junior", który  jeszcze  musi poczekać

Podobne pytania

–2 głosów
4 odpowiedzi 921 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 814 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 311 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,080 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...