• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dwa DIVy obok siebie - dobasowanie szerokości

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,040 wizyt
pytanie zadane 12 października 2018 w HTML i CSS przez fotoman Nowicjusz (120 p.)

Witam,

mam następujący problem, z którym nie mogę sobie poradzić,

posiadam dwa BOXy DIV, które chcę ustawić obok siebie na całą szerokość strony, pierwszy SIDEBAR ma służyć jak o stałe menu lewej stronie ze stałą szerokością 315px. Drugi RIGHTBAR ma zawierać resztę treści strony, podzielony ma być na mniejsze DIVy z treścią.

Problemem jest to, że nie wiem jaką ustawić wartość w szerokości drugiego DIVa, jak daję procentowo np. na 100%, to automatycznie przeskakuje box na dół pod tym SIDEBAR.

Jak dam 83%, to się mieści obok, ale jak zmniejszę okno przeglądarki, to i tak przeskakuje na dół, bo wiadomo że lewe menu się nie skaluje i ma stałą szerokość.

Jakiego parametru mogę użyć, żeby mi to zadziałało i przy zwężaniu okna przeglądarki, prawy DIV się odpowiednio skalował do pozostałej szerokości strony.

Dziękuję za poradę.

#sidebar
{
	float:left;
	width: 17%;
	width:315px;
	min-height:620px;
	text-align:center;
	background-color:#888888;
}

#rightbar
{
	width:83%;
	float:left;
}

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 12 października 2018 przez k.wichura Pasjonat (19,870 p.)

Flexbox.

container {
display:flex;
}
.sidebar {
width:315px;
}
.rightbar {
width:100%;
}
<div class="container">
<div class="sidebar">

</div>
<div class="rightbar">

</div>
</div>

ps. Nie stylujemy po ID

komentarz 12 października 2018 przez fotoman Nowicjusz (120 p.)
Dziękuję za szybką reakcję,

już tłumaczę się z ID, z kursów MZ, wywnioskowałem, że ID stosuje się dla głównych elementów strony które występują tylko raz na całej stronie, moje menu po lewej występuje raz i content po prawej też raz, dlatego pozwoliłem sobie użyć ID. Oczywiście mogę to zmienić jeśli źle wywnioskowałem z kursów.

Co do Twojej podpowiedzi, jest fajnie, ale tylko częściowo, mianowicie, prawy DIV już nie zeskakuje na dół, co jest sukcesem, jednak menu po lewej czyli SIDEBAR wraz ze zmniejszaniem szerokości, nie trzyma 315px, ale także zmniejsza szerokość. Ja potrzebuję żeby mi ją utrzymywał na 315px cały czas. Czy jest w ogóle taka możliwość ?

Dziękuję
komentarz 12 października 2018 przez Perseusz Bywalec (2,190 p.)

@fotoman spróbuj z

flex-shrink: 0;

dla SIDEBAR

https://css-tricks.com/snippets/css/a-guide-to-flexbox/#article-header-id-11

 

edit: formatowanie chyba...

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 822 wizyt
pytanie zadane 20 marca 2019 w HTML i CSS przez Fover3241 Nowicjusz (230 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 864 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 23,132 wizyt
pytanie zadane 29 sierpnia 2017 w HTML i CSS przez Ziom Początkujący (430 p.)

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,559 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...