• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przekształcanie liczby zapisanej przy pomocy cyfr i liter na same cyfry.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
453 wizyt
pytanie zadane 11 października 2018 w C i C++ przez heosyam Nowicjusz (120 p.)

Witam, tworze mały program w ramach treningu, lecz utknąłem na jednej rzeczy. 
Moje zadanie polega na zamianie liczby w zapisie np. 2M, gdzie M oznacza milion(000 000).
Stworzyłem już funkcje, która przekazuje ile dokładnie zer wynosi w odpowiednim rozszerzeniu liczby
Milion to 6, Miliard to 9 i tak dalej. 
Wygląda to mniej więcej tak:

int howManyZeroesTooAdd(string number) {
    char a;
    a = number.back();
    switch (a)
    {
    case 'M':
        return 6;
        break;

Tylko w jaki sposób mogę zamienić 6 na 000000? Nie liczę na żadne rozwiązane, ale na samo naprowadzenie mnie na rozwiązanie problemu.
Z góry dziękuje za pomoc.

komentarz 11 października 2018 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
10^6?
komentarz 11 października 2018 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Albo po prostu w pętli dopisać n zer. Zależy, czy chcesz móc używać potem wyniku jako inta/longa/liczby całkowitej czy jako Stringa. A nawet jak chcesz mieć Stringa, to możesz skonkatenowac np. 2 i 10^6.

A nawet jeśli, nie musisz jakoś konwertować m na 10^6, zawsze możesz potraktować litery jako "pozycje w systemie liczbowym" i w tabeli przechowywać jedności, dziesiątki, setki itd.
komentarz 11 października 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Po co ten break za return?

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 694 wizyt
+3 głosów
1 odpowiedź 413 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2017 w Java przez Wi_ktos Bywalec (2,950 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 2,889 wizyt
pytanie zadane 12 maja 2018 w C i C++ przez qlucha Obywatel (1,790 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...