• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

W jakim języku lub framework'u napisać grę mobilną na androida ? (nie licząc Javy)

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
644 wizyt
pytanie zadane 10 października 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Trefoil Początkujący (350 p.)
edycja 11 października 2018 przez Trefoil
Chodzi mi o jakieś przykłady w których można dość sprawnie napisać grę mobilną na telefony z androidem.(Głównie w 2D)

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 10 października 2018 przez garris Użytkownik (660 p.)
To raczej kwestia tego jaki język aktualnie znasz i na jaki łatwo Ci się będzie przestawić. Możesz spróbować w C#, lub js w Unity3D.
0 głosów
odpowiedź 11 października 2018 przez izonik Stary wyjadacz (12,560 p.)

Ja mogę polecić Kivy . Jest to Pythonowa biblioteka w której możesz tworzyć multiplatformowe aplikacje. Przykładem może być gra Gravity Ride.

Jesli szukasz więcej przykładów to spójrz tutaj.

 

0 głosów
odpowiedź 11 października 2018 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Tak jak kolega wiciorny mówi, można w kotlinie przy użyciu biblioteki LibGDX napisać lub opengl, to z tych natywnych opcji. Jest też pełno innych silników Unity, Unreal a z tych prostszych opcji to construct 2 czy godot.
komentarz 11 października 2018 przez Trefoil Początkujący (350 p.)
Z tego co wyszukałem to ponoć dobry jest też Phaser i p5.js  tylko one są przeznaczone na gry do przeglądarki :/
komentarz 11 października 2018 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Słyszałem o nich ale nie wiem jak to jest, czy mają opcje buildowania na androida.
–2 głosów
odpowiedź 10 października 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

Kotlin, już nie Java/Nie android- takie rzeczy piszę się w KOTLINIE JUŻ ;] 

https://kotlinlang.org/docs/tutorials/kotlin-android.html

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 442 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 362 wizyt
pytanie zadane 12 listopada 2018 w C i C++ przez Agnieschka35 Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 554 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2020 w Offtop przez xardas Nowicjusz (120 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...