• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

W jakim języku lub framework'u napisać grę mobilną na androida ? (nie licząc Javy)

0 głosów
184 wizyt
pytanie zadane 10 października w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez Trefoil Nowicjusz (160 p.)
edycja 11 października przez Trefoil
Chodzi mi o jakieś przykłady w których można dość sprawnie napisać grę mobilną na telefony z androidem.(Głównie w 2D)

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 10 października przez garris Użytkownik (610 p.)
To raczej kwestia tego jaki język aktualnie znasz i na jaki łatwo Ci się będzie przestawić. Możesz spróbować w C#, lub js w Unity3D.
0 głosów
odpowiedź 11 października przez izonik Dyskutant (8,600 p.)

Ja mogę polecić Kivy . Jest to Pythonowa biblioteka w której możesz tworzyć multiplatformowe aplikacje. Przykładem może być gra Gravity Ride.

Jesli szukasz więcej przykładów to spójrz tutaj.

0 głosów
odpowiedź 11 października przez KubenQPL Maniak (55,950 p.)
Tak jak kolega wiciorny mówi, można w kotlinie przy użyciu biblioteki LibGDX napisać lub opengl, to z tych natywnych opcji. Jest też pełno innych silników Unity, Unreal a z tych prostszych opcji to construct 2 czy godot.
komentarz 11 października przez Trefoil Nowicjusz (160 p.)
Z tego co wyszukałem to ponoć dobry jest też Phaser i p5.js  tylko one są przeznaczone na gry do przeglądarki :/
komentarz 11 października przez KubenQPL Maniak (55,950 p.)
Słyszałem o nich ale nie wiem jak to jest, czy mają opcje buildowania na androida.
–2 głosów
odpowiedź 10 października przez Wiciorny Maniak (65,580 p.)

Kotlin, już nie Java/Nie android- takie rzeczy piszę się w KOTLINIE JUŻ ;] 

https://kotlinlang.org/docs/tutorials/kotlin-android.html

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 58 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 136 wizyt
pytanie zadane 3 dni temu w C i C++ przez Agnieschka35 Nowicjusz (120 p.)
Porady nie od parady
Wynikowy wygląd pytania, odpowiedzi czy komentarza, różni się od tego zaprezentowanego w edytorze postów. Stosuj więc funkcję Podgląd posta znajdującą się pod edytorem, aby upewnić się, czy na pewno ostateczny rezultat ci odpowiada.Podgląd posta

56,369 zapytań

101,067 odpowiedzi

208,200 komentarzy

28,041 pasjonatów

Przeglądających: 317
Pasjonatów: 11 Gości: 306

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...