• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dysk HDD partycje

Object Storage Arubacloud
0 głosów
555 wizyt
pytanie zadane 9 października 2018 w Sprzęt komputerowy przez krisu Nowicjusz (180 p.)

Witam, mam problem z dyskiem. Jakiś czas temu dzieliłem go na partycje, chciałem mieć linuxa obok windowsa ale w konsekwencji wyskoczył problem z programem rozruchowym grub i problem mnie przerósł, ale nie w tym rzecz.
Robiłem dziś format windowsa i podczas wyboru partycji ukazało mi się ich mega dużo (jedną skasowałem, nie wiem czy to dobrze). 
Chciałbym zrobić z tym porządek (podział na jak najmniej partycji) tylko boje się że coś zepsuje. Wygląda to tak:
 

To mój pierwszy post na tym forum, nie zjedzcie mnie.
Pozdro.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 9 października 2018 przez Neon90 Użytkownik (900 p.)
Chcesz jak najmniej partycj tak? W takim razie stopniowo zmniejszasz rozmiary aktualnych woluminow , a wolna przestrzen jaka ci wyjdzie z tego zmniejszania dodawaj do partycji ktora chcesz zostawic ;) Pamiętaj ze 1GB to 1024MB wiec przy zmniejszaniu i zwiekszaniu woluminu trzymaj sie dostepnych wolnych obszarow pamieci , w razie jeszcze jakis pytan pisz :D
komentarz 10 października 2018 przez krisu Nowicjusz (180 p.)
Zmniejszajac partycji zyskam wolne miejsce ale ogólna ich liczba nie ulegnie zmianie, zyskam jedynie miejsce tak?
Nie mógłbym ich po prostu pokasowac?
Da rade zrobic z tego tylko 1-2 partycje?

Patrycjae oem sa koniecznie?
komentarz 10 października 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Zawsze możesz skasować, ale wtedy też dane zostaną usunięte. Są co prawda programy, które umożliwiają "zabawę" z partycjami bez utraty danych, ale albo są płatne, albo zwyczajnie nie dają rady.
Ja bym polecał zgrać ważne dane na jakiś dysk zewnętrzny i usunąć niepotrzebne partycje, a wolne miejsce, które powstanie przekształcić w nową partycję, ewentualnie powiększyć już istniejące.
komentarz 10 października 2018 przez krisu Nowicjusz (180 p.)
Moge skasowac wszystkie partycje oem I wszystko bedzie dzialac ok czy musze jakaś zostawic? Jak tak to ktora?
komentarz 10 października 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Jak skasujesz wszystkie to usuniesz cały system operacyjny. Jeśli chcesz zostawić system to musisz zostawić partycję z tym systemem oraz partycję rozruchową.
komentarz 10 października 2018 przez krisu Nowicjusz (180 p.)
Ok rozumiem, ale ktora to partycja rozruchowa?
komentarz 10 października 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Z opisem rozruch lub zastrzeżona przez system.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 398 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 428 wizyt
pytanie zadane 5 stycznia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Danio Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 133 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2021 w Sprzęt komputerowy przez JACOBSSSPRO Początkujący (410 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...