• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Słuchawki nie działają-linux mint

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,311 wizyt
pytanie zadane 9 października 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Apper97 Obywatel (1,380 p.)
Siemka, mam pytanie związane z systemem linux mint. Otóż głos głośników z laptopa mam poprawny,jednakże gdy podpinam słuchawki, głos nadal jest pobierany z głośnika laptopa. Zero reakcji na podpięte słuchawki.

Na windowsie działa :)

Wie ktoś jak temu zaradzić?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 9 października 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Sprawdzałeś czy możesz ręcznie przełączyć wyjście na inne? Obstawiałbym że po prostu ma jakiś problem z wykryciem aktywnego wyjścia i sam nie przełącza a ręcznie pójdzie. U mnie nie działa to na stacjonarnym, kiedyś szukałem rozwiązania, ale coś nie bardzo mogłem znaleźć i odpuściłem bo nieszczególnie mi to przeszkadza.
komentarz 10 października 2018 przez Apper97 Obywatel (1,380 p.)
jak robic to recznie, nie rozumiem? ;/
komentarz 10 października 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Zmienić ręcznie wyjście dźwięku jeśli dostępnych masz kilka, podejrzewam że po prostu nie wykrywa podłączenia.

Po prawej stronie na pasku kliknij w ikonę głośnika, tam masz "Ustawienia dźwięku" i zakładka "Wyjście".

komentarz 10 października 2018 przez Apper97 Obywatel (1,380 p.)

Ja niestety mam tylko tak: Nic mi nawet nie wykrywa. Dodam,  że jeszcze chwile temu wszystko działało. Musiałem sie przelogować na windowsa, gdy wrocilem na linuxa znowu nic nie działa ;(

komentarz 10 października 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Och, tylko jedno wyjście, to dziwne w takim razie, moja teoria o tym że nie przełącza wyjścia nie pasuje.
0 głosów
odpowiedź 9 października 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Internety mówią, żebyś w pliku /etc/pulse/default.pa odkomentował linię z

load-module module-switch-on-port-available.

komentarz 10 października 2018 przez Apper97 Obywatel (1,380 p.)
edycja 10 października 2018 przez Apper97
### Should be after module-*-restore but before module-*-detect
load-module module-switch-on-port-available

 

 

load... samo w sobie nie jest zakomentowane ;/ Wiec jakies pomysly?
komentarz 10 października 2018 przez Apper97 Obywatel (1,380 p.)

@j23, jakies pomysly?

komentarz 10 października 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Może tu coś znajdziesz -> link

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 338 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 60 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2023 w Sprzęt komputerowy przez Kamil14 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 135 wizyt

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...