• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programowanie Java - jak zacząć?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
855 wizyt
pytanie zadane 9 października 2018 w Java przez KlemensGak Bywalec (2,210 p.)

Cześć!

Czy polecanie jakieś oprogramowanie do programowanie w Javie? Znacie jakiś fajny poradnik do nauki? 

Z Góry dziękuję! smiley

komentarz 9 października 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
edycja 9 października 2018 przez Wiciorny

@NIMuser, i ja bym też się wypowiedział za Kotlinem - kwestia tego co ktoś oczekuje... osoby które mają NIJAKIE pojęcie o programowaniu w Javie nie rozumieją, że dla Java Developera- przejśćie z Javy na Kotlin to 1 dzień :) 

... taka prawda i temat powielany, wałowany był wiele wiele razy czy to na confiturach czy to na samych JUGACH javovych :) 

komentarz 9 października 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
Jak w jeden dzień to luzik :) Tyle mogę poświęcić :D

A co z nauką Javy, 2-3 dni wystarczą ? ;)  (joke)
komentarz 10 października 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
Ale taka prawda... Kotlin to praktycznie java, szczególnie że też jest obiektowy, też referencyjny i typowany jezyk. Składnia praktycznie taka sama, różnice niewielkie wiec dla programisty javy obytego przez lata z Javą to kwestia chwili dosłownie.
1
komentarz 10 października 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
Jak mówisz że przejście na Kotlina jest bezbolesne to OK. Tak czy siak Javę (przed Kotlinem) trzeba znać, a to niezła kobyła MZ :)

Czytałem, że Kotlin sporo rzeczy z Javy wyrzucił, tych mniej potrzebnych i przestarzałych, dodając nowe bajery jak np. pattern matching.

Kotlin pozwala zapisać ten sam kod co w Javie, mniej stukając w klawiaturę, ale czy krótszy zapis jest zawsze lepszy? Może być mniej czytelny. Poza tym nowoczesne IDE wyręczają nas w np. tworzeniu seterów i getterów.

W sumie Java ostatnio nieco szybciej się rozwija, więc może się okazać, że w wersji 12, 13 czy 14 trafi wiele rozwiązań z nowszych języków i przesiadka nie będzie potrzebna i Java dalej utrzyma wysoką pozycję.
komentarz 10 października 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)

Tak czy siak Javę (przed Kotlinem) trzeba znać, a to niezła kobyła MZ :)

no raczej :D haha, niestety jak na tyle lat to dwie kobyły bym powiedział 

 Poza tym nowoczesne IDE wyręczają nas w np. tworzeniu seterów i getterów

no tak ale po 1: settery i gettery nie sa zawsze dobrym rozwiązaniem, nie sa zawsze  potrzebne ( i np w DDD) podejście seterów i geterów możne być niebezpieczne, nie zawsze powinniśmy do tego dążyć   

krótszy zapis jest zawsze lepszy? 

i tak i nie, zawsze lepszy jest JEŚLI ZAWIERA WSZYSTKO CO NIEZBĘDNE i jest IMPERATYWNY czyli CZYTAJĄC KOD  programista wie co się dzieje, nie musi się domyślać kod mówi prost co się dzieje 

 

Co do versji kto wie ;D zobaczymy   

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 9 października 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
wybrane 10 października 2018 przez KlemensGak
 
Najlepsza
Polecam lupke i wyszukanie tematu, a nie zakładanie nowego... o temacie który przewija się tu co dwa dni i milion razy został juz rozwiązane, więc poszukaj i wybierz najlepiej np oceniony, przegladnij wiekszosc tam znajdziesz wiele wiele materialow.

 

Moim zdaniem  jeśli chodzi o środowisko, bo to rozumiem : pod pojeciem oprogramowania ( nietrafnie moim zdaniem ) to

https://www.jetbrains.com/idea/ - nie ma lepszego srodowiska  moim zdaniem i IMO jest najlepiej rozwiniete obecnie

 

co do materialow do nauki [ to kwestia ze nie sprecyzowales ] wiec rozumiem ... chodzi o same podstawy  i sam Jezyk java

tutaj od siebie dodam : https://docs.oracle.com/javase/7/docs/api/ - dokumentacja zawsze w momencie ogladania tutoriala, jakis nie jasnosci sobie warto sprwdzac i siegac po nia, jest jednak bogato opisana.

A co do tutorialu, dobrego to polecam: https://caveofprogramming.com/ CAVE OF PROGRAMING - i ma on caly tutorial dla java -beginners za darmo ;]
1
komentarz 10 października 2018 przez KlemensGak Bywalec (2,210 p.)
Przecież raczej najpierw staram się szukać, bo nie chce mi się pisać nowego tematu, ustawiać go itd. ;-) Tak, chodzi głównie o IDE - przepraszam o te określenie. Mianowicie miałem głównie właśnie z tym problem. Chodzi mianowicie właśnie o podstawy. Gdybym był już trochę obeznany to bym nie prosił o IDE.

W każdym razie dziękuję bardzo, bo te materiały mi się bardzo przydały. :)  To było dla mnie strasznie problematyczne, bo nie chce ściągać jakiegoś beznadziejnego IDE tylko dlatego, że jakaś stronka go wypromowała na nr 1 na liście typu "10 najlepszych środowisk dla Java".
komentarz 10 października 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
powiem Ci tak Inteliij jest świetnym IDE i naprawde opanowanie go ulatwia prace mega. Czasami jest nawet wymagane przez pracodawców  lub mile widziane :)

Są nawet kursy z certyfikatem ( haha ) nie tyle znajomosci co umiejetnosci pracy w srodowisku bo jednak dąży się do tego zeby pracowac calkowicie na short-cuts czyli skrótach bez uzycia myszki etc.  bo to zapewnia szybkosc i efektywnosc, ale dla mnie to popadanie w przesade jak " zywnosc bio " wsrod normalnego jedzenia ;D
+2 głosów
odpowiedź 9 października 2018 przez Aspc1 Bywalec (2,620 p.)
Ten poradnik wydaje się dla mnie bardzo dobrą podstawą do zaczęcia programowania https://www.youtube.com/watch?v=TBWX97e1E9g&list=PLE7E8B7F4856C9B19. Ewentualnie możesz zakupić poradniki w formie książki np. https://www.youtube.com/watch?v=TBWX97e1E9g&list=PLE7E8B7F4856C9B19.
komentarz 9 października 2018 przez KlemensGak Bywalec (2,210 p.)
Ooo super! Używasz tej samej aplikacji do programówania co w filmie?
komentarz 9 października 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)

@Aspc1, kolega pyta o oprogramowanie do pisanie a nie tutoriale ;D 

1
komentarz 9 października 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)

Znacie jakiś fajny poradnik do nauki? 

Raczej nie jest to prośba o poradnik do nauki oprogramowania tylko języka Java.

komentarz 9 października 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
a nie zauważyłem, drugiego zdania. Powiem szczerze że Darek Banas ma okej  tresci jesli chodzi o same PODSTAWY javy jednak obecnie juz duzo sie zmienilo w raz ze specyfikacjami jezyka i nie wszystko jest aktualne, ale jesli chodzi o same podstawy to jest okej .

Podobne pytania

+3 głosów
3 odpowiedzi 547 wizyt
pytanie zadane 1 maja 2018 w Java przez NiePamietamHasla Użytkownik (530 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 276 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 244 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2018 w C# przez Luti Nowicjusz (120 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...