• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór procesora AMD [ankieta]

Object Storage Arubacloud
0 głosów
574 wizyt
pytanie zadane 7 października 2018 w Sprzęt komputerowy przez Lonaro Użytkownik (630 p.)
edycja 7 października 2018 przez Lonaro
Cześć,
chce wymienić swój stary i zużyty sprzęt na nowy. Patrząc na nieziemskie ceny procesorów Intela zdecydowałem się na produkty od AMD. Używam komputera do pracy na uczelni oraz gier. Po dogłębnej analizie rynku znalazłem dwa procesory, które spełniałyby moje oczekiwania, lecz nie potrafię zdecydować, który wybrać. Rozważam (ceny ze sklepu x-kom.pl z którego będę kupował części):

AMD Ryzen 7 1700x za 999zł + 100zł za chłodzenie
albo
AMD Ryzen 5 2600x za 959 zł (wersja BOX z chłodzeniem)

Do tego dobrałem płytę główną MSI B350 Tomahawk oraz 16GB pamięci RAM model G.Skill Ripjaws o taktowaniu 3200GHz.
Zależy mi na wirtualizacji, ponieważ pracuje na androidowej maszynie wirtualnej. Sporadycznie pracuje z multimediami, więc komputer musi radzić sobie z renderingiem. Chciałbym, aby również od czasu do czasu zagrać w nowsze gry.
Stworzyłem ankietę, aby nie trzeba było się wypowiadać, a tylko zaznaczyć odpowiednią opcję.

Z góry dziękuję, za wszystkie porady :]
Możliwe odpowiedzi:
AMD Ryzen 7 1700x (10 głosów, 100%)
AMD Ryzen 5 2600x (0 głosów)

7 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 7 października 2018 przez drive Bywalec (2,930 p.)
AMD Ryzen 5 2600X który reklamuje się technologią 12nm+ to tak naprawdę nadal 14nm. Więc brałbym wydajniejszego  1700x.
+1 głos
odpowiedź 7 października 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)

Zależy mi na wirtualizacji, ponieważ pracuje na androidowej maszynie wirtualnej. Sporadycznie pracuje z multimediami, więc komputer musi radzić sobie z rendering.

W takim wypadku więcej rdzeni = lepiej. Bierz 1700x. W grach przewaga przypada 2600x z racji nieco wyższych taktowań.

Generalnie wersja bez X też byłaby spoko, można zaoszczędzić na lepszy cooler, a różnice w taktowaniach uzyskać podkręcając CPU.

G.Skill Ripjaws o taktowaniu 3200GHz*

Licz się z tym, że te *3200MHz niekoniecznie musi być do uzyskania. Jeśli koniecznie chcesz tak szybkie pamięci, to zastanów się czy nie lepiej dopłacić do FlareX, które są dedykowane AMD, stąd też wyższe taktowanie jest teoretycznie gwarantowane.

komentarz 7 października 2018 przez Lonaro Użytkownik (630 p.)
Co do pamięci to chyba nie będę miał tylu funduszy na model FlareX. Podobny przy obsłudze RAMu dużo zależy od wersji biosu. W sklepie powiedzieli mi, że zaktualizują go do najnowszej.
komentarz 7 października 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)
Aktualizacje BIOSu i coraz to nowsze wersje AGESa jakieś tam zmiany wprowadzają, ale nie ma co oczekiwać cudów. Ryzeny, szczególnie pierwszej generacji mają słabe kontrolery i tyle ile da się poprawić za pomocą oprogramowania, tak pewnych poziomów już nie da rady przeskoczyć na niektórych pamięciach. Szczególny te, które mają kości SK-Hynix słabo chcą współpracować. Na tym polu lepiej wypadają B-Die od Samsunga.

Takim pewniakiem, z jakim będą pracować pamięci to 2933MHz, wyżej to już loteria.

Niemniej jednak nie ma co się, aż tak bardzo przejmować. Różnica między 2933, a 3200MHz jest z reguły marginalna.
0 głosów
odpowiedź 8 października 2018 przez Aspc1 Bywalec (2,620 p.)
AMD Ryzen 1700x jest lepszym wyborem, bo wiesz ulepszona generacja Ryzen 5 nie dorównuje jeszcze Ryzenowi 7. Na dodatek problematyczne w kupnie może być to, że gdy masz starszą płytę główną to będziesz musiał aktualizować BIOS co też się wiąże z pewnym zagrożeniem dla sprzętu.
0 głosów
odpowiedź 8 października 2018 przez MastaDevelopa Użytkownik (500 p.)

Jezli planujesz korzystac glownie z emulatora Android zamiast fizycznego urzadzenia, to odradzam zakup Ryzen'a z tego prostego powodu. W skrocie - emulator dziala jak kupa i nie da sie na nim efektywnie pracowac. Wiec albo fizyczne urzadzenie, albo Intel.

0 głosów
odpowiedź 9 października 2018 przez Krzysztof_Nowak Stary wyjadacz (10,980 p.)
Bierz AMD Ryzen 7 1700X 3.4GHz bez dwóch zdań :)

Chłodzenie do procka do stówki to SilentiumPC Fera 3 https://www.x-kom.pl/p/291318-chlodzenie-procesora-silentiumpc-fera-3-he1224-v2.html

Płytę to lepiej ASRock B450 Pro4 https://www.x-kom.pl/p/441323-plyta-glowna-socket-am4-asrock-b450-pro4.html
0 głosów
odpowiedź 9 października 2018 przez dawidk69 Użytkownik (620 p.)
Wybrałbym z pewnością wersję AMD Ryzen 7 1700x.
0 głosów
odpowiedź 9 października 2018 przez Jakub Kwiatkowski Nowicjusz (140 p.)
Zdecydowanie wybierz procesor Ryzen 7 1700x , chociażby patrząc na ilość rdzeni i wątków , przy twoich zastosowaniach myślę że te procesor sprawdzi się o wiele lepiej .

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 793 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez SimiVoid Pasjonat (19,790 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 3,510 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 822 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Okson Nowicjusz (220 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,542 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...