• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zdjęcia na stronę od producentów samochodów

Object Storage Arubacloud
0 głosów
300 wizyt
pytanie zadane 6 października 2018 w Grafika i multimedia przez Gucci93 Użytkownik (570 p.)

Robię stronę z danymi technicznymi samochodów. Potrzebuję zdjęć samochodów oraz loga producentów do galerii na stronie. Znalazłem kilka stron, z których można pobrać zdjęcia na licencji CC0 (tu ciekawa lista dla chętnych). Jednak zdjęć samochodów tak wiele nie ma. Przeglądając inne strony np autocentrum widzę, że wykorzystywane są zdjęcia producentów. Czy zdjęcia samochodów, loga producentów mogą zostać użyte przeze mnie na stronie? Oczywiście tylko te z oficjalnych stron producentów. Temat jest o samochodach ale to samo tyczy się zdjęć produktów takich jak telefony, sprzęt rtv...czy oficjalne zdjęcia ze stron producentów mogą zostać użyte w naszych projektach? 

Kary z tego co widzę są straszne za użycie  czyichś zdjęć...no i słusznie.

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 6 października 2018 przez Piotr Jasiński Bywalec (2,120 p.)
wybrane 6 października 2018 przez Gucci93
 
Najlepsza

Raczej jeśli nie będziesz na tym zarabiać to raczej nikt się do ciebie nie przyczepi a jak jeszcze będziesz odsyłać do oficjalnego źródła (co i tak musisz zrobić). Ale wszystko zależy od licencji przeważnie nikt nie zwraca na to uwagi. Uwaga ale od razu wyjaśniam ja nie namawiam do kopiowania cudzych zdjęć to jest złe i nie popieram ale jeśli robisz stronkę dla ćwiczeń itd to śmiało nie bój się wink

+1 głos
odpowiedź 6 października 2018 przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
Tak jak pisał przedmówca. Do czasu aż nie zarabiasz na ich zdjęciach, to raczej się nie czepiają.  W pewnym sensie to dla nich dodatkowa reklama :) Jakby im nie pasowało to raczej by tylko poprosili o usunięcie zdjęć ze strony
komentarz 6 października 2018 przez Gucci93 Użytkownik (570 p.)

Wygooglowałem temat i znalazłem kilka takich spraw w internecie:

Kara za zdjęcia pralki

Zabytki

Wiem, że mój przypadek jest inny i w teorii producentom samochodów jest to jak najbardziej na rękę żeby umieszczać ich zdjęcia w internecie ale jednak trochę mnie przeraża myśl, że kilku producentów aut napisze do mnie ile jestem im winien za wykorzystanie zdjęć bez zgody :P Napisałem do Skoda Polska zobaczymy co oni na to :)

komentarz 7 października 2018 przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
Ja bym jeszcze posprawdzał na jakich licencjach to wszystko jest.

https://creativecommons.pl/poznaj-licencje-creative-commons/

Dużo firm wypożyczających auta umieszcza loga mark na swoich stronach
0 głosów
odpowiedź 7 października 2018 przez obl Maniak (51,280 p.)
Ja nie wiem, jaki to jest straszny problem. Na wikimediacommons jest od groma zdjęć na wolnych licencjach. Ze zdjęciami samochodów raczej problemu nie powinieneś mieć.
komentarz 8 października 2018 przez Gucci93 Użytkownik (570 p.)
Wiele zdjęć nie jest do użytku komercyjnego. Wydaje mi się, że jeżeli wykorzystam zdjęcia samochodów na stronie a zarabiać na stronie będę z reklam google to nie jest to wykorzystanie komercyjne, dobrze rozumiem? Wykorzystanie komercyjne by było gdybym np. sprzedawał jakieś grafiki z użyciem tego zdjęcia.
0 głosów
odpowiedź 7 października 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
ja polecam brać fotki ze stackoww np.. fotolia czy stackoverflow. Można wykupić większe pakiety co polecam bo faktycznie jest to opłacalne. I wtedy możesz spokojnie używać fotek komercyjnie, ja osobiście wolę wziąć taką fotkę za parę zł niż narażać się potem na problemy bo z tymi prawami autorskimi różnie bywa...

Kiedyś wziąłem fotkę z galerii jednej z firm sprzedajacej bramy garażowe, podpisałem oczywiscie źródło, nawet dałem linka do strony głównej tej firmy ale... pewnego dnia odezwał się do mnie pan od nich i poinformował, żebym zamazal numer domu i nazwę ulicy na fotce, bo oni mają pisemną zgodę właściciela tego domu na to foto i mógłbym mieć kiedyś problemy. Nie kazali mi usuwać, to był tylko taki czysto informacyjny mail, w sumie uprzejmy z ich strony. Ostatecznie jednak usunąłem zdjecie i postanowiłem korzystać z stackow, ja wolę spać spokojnie bo ludzie są naprawdę różni.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 180 wizyt
pytanie zadane 26 października 2019 w Grafika i multimedia przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 175 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2020 w Grafika i multimedia przez Anonim666 Użytkownik (950 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 233 wizyt
pytanie zadane 9 marca 2020 w Grafika i multimedia przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,476 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...