• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

CSS - proporcjonalna strona

Object Storage Arubacloud
0 głosów
178 wizyt
pytanie zadane 6 października 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Grzesieq Nowicjusz (140 p.)

Cześć,

Tworzę stronę WWW i spotkałem się z niemałym dla mnie problemem. Zauważyłem, że strona na innej rozdzielczości wygląda kompletnie inaczej, tzn. stronę trzeba przesuwać suwakiem. Chciałbym w niższych rozdzielczościach uzyskać efekt "zmniejszenia strony", który występuje w przeróżnych przeglądarkach. Czy ktoś mógłby mi pomóc jak wykonać taki rezultat? Pozdrawiam.

Na każdej rozdzielczości chciałbym uzyskać taki efekt wyglądu strony:



Niestety na rozdzielczości 1024x768 strona wygląda tak:



PS. Mam nadzieję, że zrozumiecie o co mi chodzi :P

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 6 października 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)

Poczytaj o Responsive Web Design.

0 głosów
odpowiedź 6 października 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
krok 1: styluj elastyczne elementy, np. flex lub grid.

krok 2: tam gdzie to bedzie konieczne dorzuc @media na jakiś breakpointach.

Generalnie to tzw. rwd czyli strony dopasowujace się do wymiarów okna.
0 głosów
odpowiedź 6 października 2018 przez Shadow69 Użytkownik (950 p.)
dodał bym również do tgo co napisali koledzy poniżej używać jednostek względnych rem,em,% zamiast px.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,960 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2017 w HTML i CSS przez Kazuhiro Użytkownik (910 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 766 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 437 wizyt

92,567 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,616 komentarzy

61,953 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...