• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Brak dźwięku Cubase

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,378 wizyt
pytanie zadane 6 października 2018 w Systemy operacyjne, programy przez kisiel23 Początkujący (280 p.)
Zainstalowałem sobie wersję próbną programu Cubase Elements. Po uruchomieniu z programu nie wychodziły żadne dźwięki. Spróbowałem zmienić sterownik na ASIO4ALL ale to nic nie dało. Spróbowałem Voicemeeter Banana i też nie działało. Przeinstalowałem i nic się nie zmieniło. Usunąłem Elements i zainstalowałem Cubase LE lecz to także nic nie zmieniło. Zostało mi 15 dni i chciałbym sobie coś popróbować przed zakupem (bo mam go w planach) więc proszę o szybką pomoc.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 6 października 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
edycja 6 października 2018 przez j23
A działa Ci w ogóle asio4all? Z Cubase już dawno nie miałem do czynienia, ale może być tak, że korzysta z domyślnego urządzenia wyjściowego MIDI, które jest syntezatorem software'owym, więc wymaga domyślnego urządzenia audio. Z kolei asio4all wymaga urządzenia audio na wyłączność. Jeśli DAW otworzy urządzenie MIDI przed ASIO, wtedy możesz nie mieć dźwięku, bo asio4all nie będzie mogła połączyć się z urządzeniem audio (otwórz panel kontrolny drivera). Nie wiem, czy to może być powodem twoich problemów w Cubase, ale Reaperze ASIO działało mi dopiero po wywaleniu microsoftowego syntezatora z listy urządzeń wyjściowych MIDI.

 

Zasadniczo, jak korzystasz z asio4all, nic innego nie powinno korzystać z dźwięku.
komentarz 6 października 2018 przez kisiel23 Początkujący (280 p.)
Musiałem przywrócić komputer do fabrycznych i wszystko działa. Dzięki za pomoc.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 251 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 15,422 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 67 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...