• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Access prosta baza/kwerenda

Object Storage Arubacloud
0 głosów
983 wizyt
pytanie zadane 5 października 2018 w SQL, bazy danych przez marekmarekmarek Nowicjusz (180 p.)
Witam, mam pytanie, mianowicie chodzi o to ,że dysponuje 2 tabelami:
- Stan magazynu ( id_przedmiotu / nazwa / ilość )
- Wydania ( id_przedmiotu / nazwa / ilość )
Do obu stworzyłem formularz umożliwiający dodawanie rekordów i pytanie jak mogę pomniejszyć stan magazynu o materiał ,który został wydany, domyślam się ,żeby użyć kwerendy ,ale nie wiem, jak to wykonać.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 6 października 2018 przez Marek Arnal Użytkownik (560 p.)
wybrane 7 października 2018 przez marekmarekmarek
 
Najlepsza
Sprawa nie jest trywialna, jeżeli jest to baza w Accessie. Tak z grubsza proponuję stworzyć kwerendę aktualizującą, zmniejszającą stan w tabeli magazyn i wywołać ją makrem.
+1 głos
odpowiedź 5 października 2018 przez Catalonya1992 Mądrala (5,440 p.)
Nie chodzi Ci przypadkiem o triggera, tzn. wyzwalacz? Po wstawieniu nowego rekordu do tabeli wydania odejmij wartość pola ilość od pola ilość dla tego produktu w tabeli stan_magazynu. Tutaj uwaga. Zanim wstawisz coś to tabeli wydania to jeszcze bym sprawdził czy taka ilość tego produktu zndajduje się w stan_magazynu :)
komentarz 5 października 2018 przez marekmarekmarek Nowicjusz (180 p.)
Pytanko jak to zorganizować ?
Mianowicie chodzi o ten wyzwalacz ? ,a ze sprawdzeniem czy taka ilość jest na stanie super pomysł.
komentarz 6 października 2018 przez Catalonya1992 Mądrala (5,440 p.)
Nie korzystam z Accessa, więc nie podam Ci gotowego rozwiązania, bo niemiałbym gdzie go nawet przetestować :) Na chwilę obecną mogę Ci polecić mój kurs SQL, gdzie o triggerach też w przyszłości będziemy mówić, to być może wyniesiesz coś dla siebie.
https://www.youtube.com/watch?v=YyRNa0lIWfQ&index=12&list=PL8g9gILZp1OJpjlu7AuR9Ysu4z5Rff_AQ
komentarz 6 października 2018 przez marekmarekmarek Nowicjusz (180 p.)
Właśnie w SQL nie mam z tym problemu bo napisze się funkcje i śmiga a w accesie to mam zagwozdkę chociaż już rozwiązałem swój problem :D

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 478 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2016 w SQL, bazy danych przez kistel66 Początkujący (370 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 279 wizyt
pytanie zadane 10 czerwca 2018 w Egzaminy zawodowe przez LeeTomahawk Początkujący (250 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 321 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2020 w SQL, bazy danych przez Whistleroosh Maniak (56,980 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...