• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Aplikacja na IPhone

VPS Starter Arubacloud
–1 głos
768 wizyt
pytanie zadane 4 października 2018 w C i C++ przez Sic Dyskutant (8,510 p.)
Witam moje pytanie dotyczy bezpośrednio utworzenia aplikacji na IPhone (IOS ?).

Chcąc stworzyć taka aplikację czego potrzebuję ? (Widziałem program XCode, jednak jest on dostępny na MAC).

Drugą możliwościa jaką udało mi się znaleźć jest skorzystanie z języka Swift.

Dodatkowo chciałym uzyskać informacje na temat zabezpieczenia takiej aplikacji oraz ewentualnych kosztów dotyczących jej wydania.
komentarz 21 grudnia 2018 przez AdamSiekierski Dyskutant (8,340 p.)

Dobra,

Chcesz stworzyć apkę na iPhone - potrzebujesz:

  • iPhone'a
  • Komputer z systemem macOS - najlepiej Mac, możesz spróbować postawić macOS na swojej maszynce z pomocą ludzi z tonymacx86.com .
  • Na komputerze - środowisko Xcode (w którym piszesz w języku Swift)
  • Doświadczenie z programowaniem - to nie jest web gdzie wszystko działa razem "od tak". Jeżeli nie pracowałeś nigdy wcześniej z takim sposobem programowania - zacznij od .NET z WPF lub Windows Forms, potem spróbuj Javy w Android Studio i na końcu Apple, inaczej będzie suche kopiowanie kodu, co jest najgorszym złem praktykowanym przez Hinduskich Programistów wink

Pozdro!

 

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 4 października 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Słyszłeś o czymś takim jak Hackingtosh?
komentarz 9 października 2018 przez Sic Dyskutant (8,510 p.)
Nie, ale zaraz się dowiem.
komentarz 9 października 2018 przez Sic Dyskutant (8,510 p.)
Ciekawy sposób, jednak chcąc stworzyć aplikacje na iPhone nie będę mógł z nią zrobić nie wiele. Jedynie się nią pobawić osobiście, ponieważ nie jest to do końca legalny system.
komentarz 21 grudnia 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
A co jest nielegalne??? :D :D  MacOS jest rozdawany przez Apple za darmo! Poza tym co jest złego jeśli uruchomisz go w VM?

Jest jeszcze takie rozwiązanie jak: Xamarin Live Player (może się przydać).

Używany, przyzwoity MacBook albo ten mini Apple to koszt 1200-1500 zł.
0 głosów
odpowiedź 21 grudnia 2018 przez akasiczak Nowicjusz (220 p.)
Hej,

Jeżeli chcesz tworzyć aplikację na systemy Apple potrzebujesz komputera Mac'a (a na nim Xcode + Swift).

Aby wypuścić aplikację do App Store będziesz musiał zapłacić za konto deweloperskie Apple, które kosztuje 100$ (mniej więcej 400zł).
komentarz 21 grudnia 2018 przez Sic Dyskutant (8,510 p.)
A jeżeli zależałoby mi na aplikacji na system android ?
komentarz 21 grudnia 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
Można się obejść bez MAC-a,. ale przyznaję że lepiej go mieć, może być używany (j. w.)

Np. taki z i5 i 8 GB RAM:

https://allegro.pl/mac-mini-late-2012-i5-3210m-8gb-ram-500gb-hdd-i7727799808.html
komentarz 31 grudnia 2018 przez akasiczak Nowicjusz (220 p.)

@Sic, Jeżeli kupisz Maca, odrazu możesz robić dev na obie platformy laugh

0 głosów
odpowiedź 21 grudnia 2018 przez AdamSiekierski Dyskutant (8,340 p.)

Dobra,

Chcesz stworzyć apkę na iPhone - potrzebujesz:

  • iPhone'a
  • Komputer z systemem macOS - najlepiej Mac, możesz spróbować postawić macOS na swojej maszynce z pomocą ludzi z tonymacx86.com .
  • Na komputerze - środowisko Xcode (w którym piszesz w języku Swift)
  • Doświadczenie z programowaniem - to nie jest web gdzie wszystko działa razem "od tak". Jeżeli nie pracowałeś nigdy wcześniej z takim sposobem programowania - zacznij od .NET z WPF lub Windows Forms, potem spróbuj Javy w Android Studio i na końcu Apple, inaczej będzie suche kopiowanie kodu, co jest najgorszym złem praktykowanym przez Hinduskich Programistów wink

Pozdro!

komentarz 21 grudnia 2018 przez Sic Dyskutant (8,510 p.)
A jeżeli zależałoby mi na aplikacji na system android ?
komentarz 21 grudnia 2018 przez AdamSiekierski Dyskutant (8,340 p.)
Android Studio na pececie z Windowsem. Wtedy nawet telefonu z Androidem nie potrzebujesz, bo masz wbudowany emulator. Ewentualnie aplikacje 2w1 z Xamarinem do Visual Studio, ale tego to ja osobiście nie polecam ;)
komentarz 21 grudnia 2018 przez Sic Dyskutant (8,510 p.)
Emulator wbudowany? Widziałem emulator, ale do zainstalowania (dołączając do VS) tylko że miał określone wymagania instalacyjne.
komentarz 21 grudnia 2018 przez AdamSiekierski Dyskutant (8,340 p.)
Tak, Android Studio posiada wbudowany emulator Androida. I wymagania nie są zbyt wysokie.
komentarz 21 grudnia 2018 przez Sic Dyskutant (8,510 p.)
Sprawdzę, dziękuję za informacje.
1
komentarz 21 grudnia 2018 przez AdamSiekierski Dyskutant (8,340 p.)

https://developer.android.com/studio/run/emulator O dokładnie tu strona poświęcona emulatorowi ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 188 wizyt
pytanie zadane 2 czerwca 2018 w Urządzenia mobilne przez MR.X Użytkownik (860 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 43 wizyt
pytanie zadane 23 października 2023 w HTML i CSS przez Dawid Szpojda Nowicjusz (120 p.)

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...