• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy macie jakiś pomysł na programy okienkowe?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
865 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2015 w C i C++ przez Mieszko I Stary wyjadacz (10,980 p.)
Pytam się, bo nie mam żadnego pomysłu na aplikację okienkową w C++. Proszę o pomoc.

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 9 lipca 2015 przez niezalogowany
wybrane 10 lipca 2015 przez Mieszko I
 
Najlepsza

Oto moje pytania tego typu (od najstarszego do najnowszego):

To po pierwsze.

Po drugie, ostatnio (wczoraj ;)) sobie zrobiłem mini programik konsolkowy, który po włączeniu komputera odpala się automatycznie (po prostu dałem skrót do autostartu) pobiera z pliku liczbę do zmiennej i dodaje do zmiennej 1 (inkrementuje tak ładniej mówiąc :3), a następnie oddaje tą liczbę znowu do pliku. I tak za każdym włączeniem komputera. Program ten służy do sprawdzenia, ile razy w roku szkolnym włączę komputer. Oj wiem, wiem, na razie są wakacje, a ja już pracuję ;) A jeszcze zamierzam właśnie to przerobić na bibliotekę graficzną (SFML)!

No, a innych pomysłów poszukasz w tych moich pytaniach, dużo ich tam jest.

Pozdrawiam, miłego programowania życzę ;)

komentarz 9 lipca 2015 przez smartpaul Użytkownik (640 p.)
Hahah ciekawe ;) Ja bym to podpiął do dysku na chmurze, w sensie plik ten znajduje się na tym dysku i jak się zaaktualizuje to też się zaaktualizuje na chmurze. Pozdro ;)
komentarz 9 lipca 2015 przez niezalogowany
Hm :| Nie żeby coś, ale nie zrozumiałem za bardzo o co ci chodzi :3

Przybliż mi to trochę ;)
komentarz 9 lipca 2015 przez smartpaul Użytkownik (640 p.)
Jak ściągniesz sobie jakiś dysk internetowy na komputer i zainstalujesz to ustawiasz sobie folder który automatycznie się synchronizuje z chmurą ;) Chodzi mi o to że plik ten nie tylko bedziesz miał na komputerze ale też w sieci i nie zginie ;)
komentarz 11 lipca 2015 przez niezalogowany
Aha, dobra, już rozumiem ;)
0 głosów
odpowiedź 9 lipca 2015 przez in4mat Bywalec (2,600 p.)
Swego czasu miałem pomysł na zrobienie "nauczyciela angielskiego" w C++. W pliku tekstowym wpisujemy słówka wraz z tłumaczeniami np. slowko_pl-slowko_eng i program pobiera słowo polskie z tego pliku, wypisuje je w odpowiednim miejscu w aplikacji, natomiast pod pobranym słówkiem mamy miejsce na wpisanie odpowiednika po angielsku i program sprawdza czy słówko jest poprawne. Niewielki projekt, ale dość pomocny w nauce :). Jednak nie dokończyłem tego, ale możesz zrobić coś podobnego :)
komentarz 9 lipca 2015 przez Mieszko I Stary wyjadacz (10,980 p.)
Wezmę pod uwagę twoją propozycję. Może uda mi się zrobić nie tylko program do języka angielskiego, lecz także do włoskiego i być może do hiszpańskiego. Dzięki za odpowiedź.

Podobne pytania

–3 głosów
1 odpowiedź 235 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 382 wizyt
pytanie zadane 24 maja 2018 w PHP przez Igor Gawrys Stary wyjadacz (12,460 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 277 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...