• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Android i smartfony

VPS Starter Arubacloud
+3 głosów
473 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2015 w Offtop przez goran. Użytkownik (930 p.)
Siema,mam dwa pytania związane ze smartfonami,ponieważ będę za niedługo kupował poraz pierwszy taki telefon.

1.Widzę,że są one dostępne z różnymi wersjami androida.Czy ona się od siebie bardzo różnią?Dodam też,że zamierzam tworzyć aplikacje na ten system.

2.Jak to jest ze specyfikacją?Jaka jest optymalna ilość ramu, procesor i miejsca na dysku?

7 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 9 lipca 2015 przez in4mat Bywalec (2,600 p.)
Siema, głównymi różnicami między tymi systemami jest, jak się zapewne domyślasz ilość dodatkowych bajerów oraz bardziej przydatnych funkcji i ich optymalizacja pod względem płynności działania na smartfonie. Optymalnie wg. mnie smartfon powinien mieć procesor 2 rdzeniowy (min taktowanie 1GHz) i przynajmniej 1 Gb ramu, im więcej tym lepiej (dane ktróre podałem dotyczą najnowszej wersji Androida-Lollipop, jeżeli na smartfonei będziesz miał zainstalowany starszy system, oczywiście wymagania mogą być niższe). Z miejscem na dysku jest różnie, smartfon może mieć wbudowane to 8Gb pamięci, jednak zawsze można dokupić kartę pamięci, jeżeli takie wspiera.:)
komentarz 12 lipca 2015 przez KamilKulig Gaduła (3,670 p.)
edycja 12 lipca 2015 przez KamilKulig

Jest to zwiazane z tym, że iPhone ma swój wlasny dedykowany system czyli iOS. Problem z androidem jest taki, że jest to jeden, ogólnodostępny system, który potem kazdy z producentów dostosowywuje pod siebie. System do wszystkich urzadzeń jest systemem do niczego ;) 

komentarz 12 lipca 2015 przez KamilKulig Gaduła (3,670 p.)

Stabilniejszy na pewno jest iOS ( drobna wpadka z iPhone 6, która szybko naprawili - iPhone 5 był chyba najstabilniejszym ), android ma więcej możliwości konfiguracyjnych. Przy iPhonie płacisz za jakość i system który dostajesz doskonale zgrany z telefonem.

komentarz 12 lipca 2015 przez M4tthew Gaduła (4,480 p.)
od kiedy iphone ma osx kolego na jakim Ty świecie żyjesz
komentarz 12 lipca 2015 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)
Płacisz też za wyginany ekran, wszelkie potrzebne aplikacje, nieproporcjonalne podzespoły względem ceny. Nie warto kupywać iPhone'a, ponieważ jest zbyt drogi jak na polskie warunki. Jak rozwalisz Andka za 900zł(i masz tam conajmniej 5" ekran - imo minus, 2GB RAMu, 4 rdzenie,16GB pamięci, aparat tylni 10Mpix, przedni 1px, rozdzielczość HD, bateria ~2400mAh) to mniej szkoda, jak Iphone za ponad 3000zł ;)
komentarz 12 lipca 2015 przez KamilKulig Gaduła (3,670 p.)

Zwykłe przejęzyczenie - chodziło o iOS. OS X jest dedykowany dla Maców (Macintosh). Dla Polskich realiów jest to faktycznie drogi sprzęt - za drogi. Nie ma co się nie zgadzać, gdzie w usa maja go za kilka stówek. Tak jak mówiłem, żaden android nie jest tak spasowany do telefonu jak iOS do iPhone'a. Z prostej przyczyny. iOS powstał specjalnie dla iPhone, android jest systemem dla wielu modeli. Porównujac 3k wydane na S6, a tyle samo wydane na iPhone'a 6, to moim zdaniem nie będzie lepszego wyboru niż iPhone. Z drugiej strony @radek024 porównujesz całkowicie inne półki cenowe. iPhone jest flagowcem apple, a czy andek za 900zł jest flagowcem jakieś marki ?Porównajcie ceny flagowców samsunga, htc czy lg z apple i na ich tle wcale taki drogi nie wychodzi ;) Popatrz, że jak kogoś stać na iPhone'a za 3k to będzie go stać na naprawę szyby nawet za 500 zł (nie wiem ile dokładnie kosztuje wymiania szyby z dotykiem w 6 generacji).

komentarz 12 lipca 2015 przez KamilKulig Gaduła (3,670 p.)

Pozwoliłem sobie nawet teraz posprawdzać ceny flagowców. Porównujemy modele z 64GB pamięci użytkowej:

Samsung S6 cena: 3399,-   http://sklepsamsung.pl/telefony/smartfony/galaxy-s6-64gb-bialy-sm-g920fzwexeo?utm_source=samsung.com&utm_medium=link&utm_campaign=where_to_buy

 

iPhone 6  cena: 3699,-  http://store.apple.com/pl/buy-iphone/iphone6/ekran-4,7-cala-64gb-srebrny

 

HTC One M9  2899,-  http://htconline.pl/product-pol-9865-HTC-One-M9-32GB-GunMetal-Gray.html

Tutaj tylko 32GB znalazłem

 

Ceny podane z oficjalnych sklepów firmowych.

+1 głos
odpowiedź 9 lipca 2015 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Wersje androida nie są diametralnie różne, ale polecałbym coś możliwie nowego, zdecydowanie > 4.0.

Co do specyfikacji to uważam że min. 1 GB ramu, i tak z 4-6 Gb pamięci. Tyle wystarcza na codzienne użytkowanie i tworzenie aplikacji celowanych do szerokiego grona ludzi, nadal w użyciu dominują raczej starsze urządzenia. Z marek które bym polecił to np. Sony czy Samsung, a najbardziej chyba Xiaomi. Ten ostatni robi tanie i wyjątkowo dobre telefony (np. Redmi 1s).
+1 głos
odpowiedź 9 lipca 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Wszystko zależy od ceny. Najlepiej będzie chyba kupić coś nieprzesadnie drogiego. Wersja androida robi trochę różnicy, bo niektóre programy nie zadziałają na starszych androidach. Ja mam akurat dość nowy telefon ma on Android 4.4.2 - Kit-Kat.

Mój telefonik wygrałem na konkursie, jest to LG F70. Można go dostać za jakieś 400-500zł. Ale po co to mówię? Bo mnie on pasuje, na razie śmiga płynnie, nie zacina się, szybko działa internet - po prostu wystarcza :) Ma trochę mało miejsca na dysku, ale jest opcja przenoszenia apek na kartę SD, a do tego zawsze możesz zrobić roota ;) Ma on jakiegoś Qualcomma 4x1,2GHz i chyba 1GB RAM. Jeśli nie chcesz przepłacić, to może Ci on pasować :)

P.S. Oczywiśnie nie musisz brać konkretnie tego modelu, mówię tylko, że takie parametry powinny w zupełności wystarczyć :) Więc zorientuj się nad czymś podobnym lub lepszym, a potem to tylko już kwestia wyglądu, czy ceny :D
+1 głos
odpowiedź 12 lipca 2015 przez niezalogowany
Optymalna specyfikacja dla androida? Nie ma takiej ;) W przypadku tego systemu - im wszystkiego więcej, tym wyższy komfort pracy. Do tworzenia aplikacji nie potrzebujesz jednak potwora, zwykły mid-range wystarczy.
0 głosów
odpowiedź 9 lipca 2015 przez SebastianGomularz Dyskutant (9,370 p.)
jeżeli bedziesz kupował to podaj cene a my doradzimy ci najlepszą oferte do tej cenny
0 głosów
odpowiedź 12 lipca 2015 przez jemo Początkujący (390 p.)
Z wersjami systemu Androida jest prawie tak samo jak z Windowsem. Nowa wersja, nowy wygląd, nowe bajery.

Co do specyfikacji to oczywiście minimum 1 Ghz (najlepiej 4 rdzenie), 1 Gb RAMu to oczywiste, ale ważną też rzeczą jest bateria. 1500 mAh to minimum do 4 calowego wyświetlacza i używania internetu.

Zależy też jaki masie budżet. Można bowiem kupić iPhona za 2000 zł, takiego samego w specyfikacji Samsunga za 1000 zł, a chińca lub mało znaną markę jak Kazam czy MyPhone można kupić za 700 zł.
0 głosów
odpowiedź 12 lipca 2015 przez M4tthew Gaduła (4,480 p.)
Ja powiem tak, nie opłaca się oszczędzać na sprzecie z androidem, od jego wersji 1,6 siedziałem na smartfonach z tej średniej półki i niby wszystko działa ale jednak czsami wnerwiało mnie to, że jak odpale sobie 2 karty i muzykę coś się zacina, to, że nie dostane nowej aktualizacji to mój telefon jest zasłaby do tej gry. Ja bardzo dużo jestem w ruchu i musze załątwiać wszystko mobilnie więc jakiekolwiek "lagi" czy powolna praca nie mogła mieć miejsca i od 2 miesięcy jestem posiadaczem samusna galaxy s5, bardzo dobry telefon i dopiero teraz zauważyłem jak dobry jest android, polecam każdemu

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 2,167 wizyt
pytanie zadane 22 listopada 2015 w Offtop przez LogicznyMat Użytkownik (940 p.)
0 głosów
8 odpowiedzi 774 wizyt
+1 głos
9 odpowiedzi 3,471 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2015 w Offtop przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...