Tylko czy wtedy jest w ogóle sens używania któreś z tych bibliotek?
Jakoś musisz stworzyć okno :) A żeby zrobić to ręcznie i multiplatformowo, robi się trudno. To jest ich główny cel - funkcje do rysowania to opcjonalny bonus.
@adrian17,
To nie jest jakiś dedykowany zoptymalizowany silnik do gier, tylko proste API do okienek, które jako bonus opcjonalnie udostępnia dość proste API do rysowania teksturek.
Zgadza się, ale autor chciał na podstawie SFML pisać silnik, stąd te uwagi :) A SFML hejtuję już dla zasady, bo utarło się, że to fajne proste API do gierek (i z resztą na takie się SFML kreuje - graphics, audio, input handling) i dużo w tym powstaje, a nie powinno.
@musialny, Czy wybierzesz SDL2, czy glfw czy jeszcze czegoś innego nie ma większego znaczenia.
Jakoś musisz stworzyć okno :)
Przecierz w GLFW okno stworze
93,741 zapytań
142,677 odpowiedzi
323,294 komentarzy
63,323 pasjonatów
Motyw:
Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡
Oto polecana książka warta uwagi.Pełną listę książek znajdziesz tutaj
Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.