• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Powiedz coś o sobie, Jaką obraliście Ścieżkę kariery zawodowej

VPS Starter Arubacloud
+7 głosów
1,014 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2015 w Offtop przez Mateusz Dalgiewicz Mądrala (5,270 p.)
edycja 4 kwietnia 2015 przez Mateusz Dalgiewicz

Witajcie forumowicze ! laugh

Mam do was takie proste orientacyjne pytanie. W jakim języku programujecie lub jaki język jest waszym docelowym językiem? Jaką scieżkę kariery obraliście? Chciałbym sie zorientować jak to wygląda proporcjonalnie, a na pewno również innym sie to przyda :)  

Pochwalcie sie swoimi dotychczasowymi umiejętnościami smiley

(PS szkoda ze nie ma możliwości zrobienia ankiety )  

10 odpowiedzi

+7 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez Qhoros Mądrala (7,110 p.)
Osoby pracujące w programowaniu zazwyczaj są uniwersalne. Znając dobrze jeden język nietrudno przerzucić się na inny. Ja zaczynałem od Pascala, a dziś znam kilkanaście języków. Robiłem dużo projektów własnych, bo potrzebowałem np. kalkulatora do adresów IP i tak czas leciał. Im więcej robisz, im więcej języków poznajesz, tym dla ciebie lepiej. ;) Moim "głównym" językiem jest C#/PHP.
+4 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez 97kos Obywatel (1,390 p.)

Witaj smiley

Język C++ jest doskonałym językiem na rozpoczęcie nauki programowania, pomimo że istnieje wiele innych języków. Dlaczego on akurat jest dobry na start? Przede wszystkim dlatego, że niemalże każdy nowszy język programowania (np. Java, C#, nawet CSS - chociaż on nie jest takim typowym językiem), czerpie z niego pełnymi garściami (choćby w programowaniu obiektowym, klasy są obecne niemalże wszędzie laugh). 

Ja od niego zaczynałem i to jest mój docelowy język, ale się nie zamykam na inne, np. Java, CSS, Pascal :) Każdy język jest wart uwagi, każdy służy trochę do czegoś innego. Zauważ - w Javie można pisać chociażby programy przeznaczone do Androida :)

Pozdrawiam :D

+3 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez hit02 Nałogowiec (33,970 p.)

Świetne pytanie.

Moim pierwszym językiem był C++, a obecnie - po trzech latach umiem przynajmniej podstawy C++, C#, C, asemblera x86, basha i brainf***a.cheeky Uczę się teraz w liceum. Potem chciałbym iść na studia informatyczne, a po studiach mieć jakąś miłą posadkę związaną z bezpieczeństwem komputerowym - pentester / reverse engeenier / specjalista ds. bezpieczeństwa IT / something similar.

Nie chcę mieć żadnego docelowego języka, chociaż muszę przyznać, że moim ulubionym jest C. W tej chwili chciałbym się nauczyć kilku m.in. PHP, Python, Perl, JS, Java, SQL, Pascal, Ruby.laugh

Pzdrawiam.

+3 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez jeremus Maniak (59,720 p.)
Witam

Nie ma czegos takiego jak język docelowy ..:)

Zaczynałem od Pascla., liznąłem troche assemlera, php, html, sql.

Bardzo ciekawy i szybki jest awk ( do obróbki plików tekstowych )

Potem C++ Borlanda - dosyć duży projekt

A teraz na starość musiałem się nauczyć foxpro oraz  vba ( aplikacje accessowe i excelowe).

Charakter pracy czasami zmusza do uczenia się języków starych, niszowych  itp..

Każde doświadczenie jest cenne..

pozdrawiam

 

PS. Dzięki Mirku za te forum..
+2 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez Jackob'97 Użytkownik (670 p.)
Witaj! :D

Aktualnie jestem uczniem technikum informatycznego (2 klasa z 4), głównie kieruję się w stronę webdevelopingu - ogolnie pojętego, tzn skupiam się aktualnie na FrontEnd'zie, ale docelowo chce posiąść jako taką wiedzę i ogolnę zrozumienie każdej z dziedzin webdevelopingu. Oczywiście nie tylko tym się zajmuje, ucze się jednocześnie przedmiotów związanych z montażem oraz sieciami, ale głównie programowanie, czy to web'owe czy jakie kolwiek inne porywa mnie :D. Teraz uczę się JS, C++. Do tej pory w miare ogarniam HTML, CSS. W planach mam wystartownie za jakiś czas, mały biznesik - zajmujący się tworzeniem stron www, ewentualnie dołącznie się do jakieś ciekawej firmy. Pozdrawiam :)
+2 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez JojololomenPL Bywalec (2,580 p.)
Ja osobiście programuje w C/C++. (Staram się je rozdzielać) C++ to język którego chciałbym użyć do tworzenia gier, a C to język w którym w wolnym czasie zchodzę poziom niżej. Takie Hobby. Jednakże zacząłem z C++ i mam zamiar z nim zostać do końca. Obecnie "masteruje skille" związane z SFML/OpenGL.

Pozdrawiam.
+1 głos
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez Wilczu Mądrala (5,190 p.)
Witam co do języków które chce opanować/opanowałem to

css

html

javascript

mysql

php

c++

Ogólnie interesuję się tworzeniem witryn internetowych :)

Pozdrawiam

PS dobry pomysł z tą ankietą fajnie by było gdyby takie coś wprowadzil :)
0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
C++ -głównie
Programowanie webowe - również
troche frontendu, ale z racji tego, że umiłowałem sobie C++, bardziej ciąfnie mnie do PHP :D
0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2015 przez r00t Mądrala (6,960 p.)
Ja zaczynalem od front endu (HTML/CSS/JavaScript) pozniej nauczylem sie jQuery, Angular.js i Node.js. Jak juz sobie to wszystko uksztaltowalem to zaczelem sie interesowac coraz bardziej back endem i zaczelem sie uczyc programowac w jezyku Python( ktory uwazam za jezyk bardzo wszechstronny i jego nauka pozwala na nie tylko budowanie aplikacji webowych jak w przypadku PHP ale rowniez na budowanie swoich roznych skryptow czy innych ciekawych narzedzi).

Obecnie ucze sie C# a zwlaszcza interesuje mnie framework Xamarin, ktory pozwala tworzanie aplikacji mobilnych na iOS'a i Androida.

Interesuje sie rowniez bezpieczenstwem aplikacji webowych i mobilnych.

Pozdrawiam
0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2015 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
Ja chciałbym kiedyś zacząć programować w fremoworku ASP.NET ale jak na razie muszę dobże poznać PHP i JS w tedy zacznę się uczyć tego języka.
Ja swojej przygody z programowaniem nie zaczynałem od programowania tylko od łamania zabezpieczeń wi-fi. Bo własnego przez długi czas nie miałem albo był zdecydowanie za wolny ale programowanie ciekawa sprawa dltego też będę dążył do celu który sobie wyznaczyłem. Idę za myślą Jeśli chcesz być w czymś dobry sam sobie wyznacz drogę bo wiedza o wszystkim jest tak naprawdę wiedzą o niczym.

Podobne pytania

+2 głosów
3 odpowiedzi 593 wizyt
+2 głosów
1 odpowiedź 327 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez trolll Początkujący (250 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 679 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,087 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...