• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Python 3.7 - pomysły na projekty

Object Storage Arubacloud
0 głosów
4,676 wizyt
pytanie zadane 2 października 2018 w Python przez yipw Nowicjusz (120 p.)
Cześć. Uczę się Pythona dopiero 2 dni i na tę chwilę oczywiście mało wiem, mało mogę. Przerabiam tutorial z YT Sentdex i doczytuję to co obejrzałem na YT w dokumentacji na docs.python.org . Pojutrze będę miał cały dzień wolny i chciałbym napisać jakiś pierwszy prosty projekt. Czy macie może jakąś stronkę z rozsądnym spisem challenge dla programistów pythona 3.x (osób, które się uczą), najlepiej w kolejności uwzględniającej wzrastający poziom trudności (czy też zaawansowania)?

Mógłbym wklepać odpowiednie zapytanie w google, chodzi mi jednak o opinię kogoś kto tego Pythona zna i wie, że jakieś źródło wyzwań jest rozsądne i dobre, pomaga się rozwijać, dlatego prosiłbym bez uwag dot.wyszukiwarki. Jak najbardziej może być w języku angielskim.

Dobrego wieczoru!
komentarz 2 października 2018 przez yipw Nowicjusz (120 p.)
W ramach tego projektu chcę użyć jak najwięcej elementów, które do tej pory poznam - to znaczy oficjalna dokumentacja Pythona 3.x do rozdziału 4.włącznie.
-print
-operacje matematyczne
-pętle while i for
*if, else, elif które będę przerabiał jutro
*funkcje, parametry funkcji, domyślne parametry funkcji - również jutro - dopiero zacznę te zagadnienia, ale mogę im poświęcić dużo czasu
komentarz 8 maja 2020 przez TeaCup Obywatel (1,370 p.)

@yipw, Do nauki Pythona dla początkujących polecam te 3 gry przeglądarkowe:

1. https://www.codingame.com/start

2. https://codecombat.com/

3. https://py.checkio.org/

Ta ostatnia jest chyba najlepsza dla początkującego. A ta pierwsza jest dość trudna. Na razie nie przeszedłem 1 misji w niej.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 2 października 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Uczę się Pythona dopiero 2 dni

Na tak wczesnym etapie lepiej poświęć czas na spokojne przerabianie kolejnych elementów podstawowych z jakiegoś kursu czy książki i na bieżąco sobie to pisz, testuj itp. Za wcześnie na większy projekt bo wg mnie zbyt szybko się zakopiesz w nim i możesz się niepotrzebnie zniechęcić.

A jak poznasz pętle, ify itp. to warto pobawić się w jakąś algorytmikę i nie bój się np. napisania funkcji do obliczania skomplikowanego wzoru na pole elipsy czy odległość liczoną po współrzędnych geograficznych itp. Tak na prawdę to wszystko kwestia rozpisania sobie kolejno kroków algorytmu i pisanie. Jednocześnie moim zdaniem próbowanie sił z takimi bardziej złożonymi algorytmami uczy lepiej składni języka, panowania nad nawiasami, wcięciami itp. itd. Niby pierdoła, ale na początku wszystko sprawia problemy, a zakopać się w prostych błędach naprawdę nie jest trudno:)

komentarz 2 października 2018 przez yipw Nowicjusz (120 p.)
Na początek myślałem właściwie o czymś typu generator haseł, chodzi o to, że z racji wolnego dnia chcę powtórzyć wszystko co do tej pory przerobię, fajnie byłoby coś stworzyć, ale skoro tak piszesz to może zrobię sobie po prostu lekką powtórkę z tego co zapisałem na dysku do tej pory i wezmę kolejne tematy dokumentacji/tutoriala czy jakieś książki.

Urodziło mi się w głowie pytanie. Python używany do analizy danych do ML itp, itd. To wszystko brzmi mocno matematycznie. Myślisz, że nauka matematyki jest tutaj niezbędna? No i na jakim poziomie ta matematyka? Domyślam się, że by odpowiedzieć na to pytanie będziesz musiał zapytać mnie co ja konkretnie chcę od tego pythona. Niestety, nie wiem. Chcę przeznaczyć po pół roku-rok na Pythona, Jave i C# i znaleźć pracę podczas studiów. Nie znam trendów, wiem tylko tyle, że te języki dobrze się trzymają na rynku.
komentarz 2 października 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Rada pierwsza - skup się tylko na jednym języku, nie ważne jakim. Poznaj go dobrze wraz z np. jakimś frameworkiem itp. Pobaw się jakimiś libkami do tego języka, zdobądź doświadczenie z czytaniu dokumentacji, używaniu jej itp.

Do tego ucz się również gita, a raczej korzystaj z niego, bo do nauki tam nie ma wiele.

Co do tej matmy to przy ML owszem, jest to bardzo ważne, trudno np. bez matmy powiedzieć kiedy mamy do czynienia z macierzą rzadką itp. Ale to sobie na razie odpuść.

Tak po prawdzie to nie wiem, czy w Polsce większa społeczność nie jest wokół Javy niż pytonka, ale mogę się mylić, lepiej żeby tu wypowiedział się jakiś pytonowiec.
komentarz 2 października 2018 przez yipw Nowicjusz (120 p.)
Na poczatek poznam podstawy pythona, pozniej zaczne rozgladac sie za frameworkami i potencjalem jezyka, sprobuje sie jakos ukierunkowac. Myslalem, by przez 6-12 msc robic py3, pozniej jave i c#, by znalezc ten "swoj" jezyk, zobaczymy jak to wyjdzie za kilka msc. Teraz jestem przerazony licznoscia wymagań od python developerow na pracuj hehe

 

Poznam GITa w czasie wolnym, pewno jak bede mogl tam zaczac cos wrzucac.

 

Nie do konca patrze na licznosc społecznosci. Kieruje sie postem Gynvaela Coldwinda na jego blogu, pisal, ze python jest ok na start.
komentarz 2 października 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Teraz jestem przerazony licznoscia wymagań od python developerow na pracuj hehe
 

Nie przesadzalbym, nawet powiedziałbym, że wymagania na juniorów w wielu firmach wcale nie są duże.

komentarz 2 października 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Nie idź jednocześnie w 3 języki, bo nie dasz rady ich wystarczajaco dobrze opanowac w czasie o ktorym pisales. Naucz się dobrze pythona, jak ogarniesz podstawy, porob zadanka algorytmiczne, tak jak radzi Tomek, a potem ogarnij OOP (object oriented programming). Jak bedziesz wiedzial o co w tym chodzi, zrob wiekszy projekt (todo list np). Wtedy możesz się brać za wybór specjalizacji Pythona. Jesli chcesz isc w Web, to Django lub Flask (a najlepiej oba, Flask pierwszy). Jesli chcesz isc w ML/Data Science, to niestety wspomniana już matma na poziomie akademickim bedzie potrzebna. Do ML i Data Science uzywa sie numpy, pandas + frameworki i biblioteki ML, ale nie znam ich bo w to sie nie bawilem.

Ogolnie wymagania na stanowiska Juniorskie w Pythonie nie są mega wygórowane. Najczęściej jest to HTML i CSS, które w przypadku Web musisz rozumieć zeby moc tworzyc backend. Do tego JS, ale w sumie nie musisz na super poziomie, chodzi o możliwość zrozumienia kodu raczej. Do tego podstawy do każdego języka, czyli GIT i zdalne repozytoria + Linux, bo wiekszosc serwerow na Linuxie siedzi.
komentarz 3 października 2018 przez yipw Nowicjusz (120 p.)
Dzieki za rozbudowana odpowiedz. Chodzilo o to, ze 12 msc py, pozniej 12 msc java lub c# i nastepnie 12msc to co zostanie. Nie wszystko od razu.

Jaka dystrybucja linuxa?

Frontendowe umiejetnosci na junior python dev?
komentarz 3 października 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Chodzi o to, zebys wiedzial jak dziala frontend. Zaleznosc miedzy HTML i CSS, jak wspolpracuja z JS.
+1 głos
odpowiedź 3 października 2018 przez obl Maniak (51,280 p.)

Napisz prosty programik, w którym prosisz użytkownika o podanie parametrów a, b i c funkcji kwadratowej a program oblicza deltę, współrzędne wierzchołka, miejsca zerowe (jeżeli istnieją), możesz też pokusić się o obliczanie także miejsc zerowych dla wartości delty ujemnej bo takie istnieją w świecie liczb zespolonych.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,245 wizyt
pytanie zadane 27 września 2020 w Python przez lubie internet Użytkownik (780 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,003 wizyt
pytanie zadane 9 sierpnia 2019 w Python przez Borys Użytkownik (830 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 501 wizyt
pytanie zadane 1 lipca 2017 w Python przez DODO Bywalec (2,950 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,477 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...