• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

HTML - Jak webmaster może wysłać swojemu pracodawcy stronę?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
470 wizyt
pytanie zadane 2 października 2018 w Offtop przez Lucifer Nowicjusz (200 p.)
Witam.

Załóżmy, że potencjalny pracodawca zleca nam utworzenie strony internetowej. W jaki sposób możemy mu wysłać efekt pracy lub już skończoną stronę? Po prostu robi się to wysyłając paczkę emailem, z naszą stroną zakodowaną w notatniku czy jak? xD Czy trzeba mieć już wykupioną domenę? Może głupie pytanie, jednakże w internecie nie znalazłem na nie odpowiedzi. Z góry dziękuję!

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 2 października 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wybrane 2 października 2018 przez Lucifer
 
Najlepsza
Moim zdaniem każdego klienta należy traktować poważnie i z szacunkiem, niezależnie czy jest to firma obca, szwagier czy ktokolwiek inny. Z tego względu wg mnie jedyna sluszna wersja to albo wysłanie makiet w plikach jpg (zrób sobie po prostu capture full size screen z poziomu konsoli Chroma), albo druga wersja - wysłanie linku do już zakodowanego szablonu na jakieś Twojej testowej domenie.

Jak masz gdzieś hosting to na pewno masz też jakąś domenę testową, jeszcze nie spotkałem hostingu bez tego :) Albo wykup sobie po prostu jakaś z jedną domenę jesli nie firma to np. nazwisko itp. i rób na niej subdomeny. Każda usługa powinna moim zdaniem wyglądać profesjonalnie.

Z powyższych rozwiązań ja preferuję raczej drugie, gdyż wtedy klient od razu widzi produkt, nie musi być kompletny, może czegoś tam brakować albo chodzi o pokazanie działającej apki.

Na pewno jednak nie podpinałbym strony pod żadne darmowe domeny naszpikowane reklamami. Gdybyś mi tak pokazał stronę to z miejsca bym Ci podziękował za współpracę, bo moim zdaniem jest to kompletnie brak szacunku dla drugiej osoby, ale to moja opinia, w pełni subiektywna.
komentarz 2 października 2018 przez Lucifer Nowicjusz (200 p.)
Dzięki wielkie za pomoc :)
0 głosów
odpowiedź 3 października 2018 przez w2 Obywatel (1,110 p.)
edycja 5 października 2018 przez w2
Najprostsza instrukcja. Ja to robię tak:
1. Wykupujesz własny hosting.
2. Do własnego hostingu masz zawsze darmowa domenę.
3. Na domenie zakładasz katalogi np z nazwa strony nad którą z nim pracujesz (edit: subdomeny).
4. Aktualizujesz zmiany wymieniając pliki, poprzez podpięcie swojej domeny przez protokół FTP do zasobów na dysku (używam Total Commandera).
5. Podajesz klientowi adres roboczej strony gdzie aktualizujesz dane. I gotowe.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 422 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 2,016 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...