• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

lenovo g580 moliwosc dokupienia nast rdzenia?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
486 wizyt
pytanie zadane 1 października 2018 w Sprzęt komputerowy przez Mariusz Wlazły Nowicjusz (210 p.)
https://www.komputronik.pl/product/198139/lenovo-g580-59-376982-.html

 

Panownie, moge dokupic procesor dodatkowy do tego komputera do tej plyty glownej co ma? bo ma obecnie 2 rdzenie pentium cpu 202 @ 2.2.ghz
komentarz 2 października 2018 przez draghan VIP (106,230 p.)
(nie można dokupić dodatkowych rdzeni do procesorów czy dodatkowych procesorów - o ile to nie jest multiprocesorowa maszyna serwerowa; żeby mieć więcej rdzeni, musisz wymienić cały procesor)
komentarz 2 października 2018 przez intoksynator Gaduła (3,450 p.)
Przyjacielu, a nowy procesor jakbym chciał kupić to jaki mogę? Mogę kupić 4 rdzenie od razu, tylko czy moja płyta główna taki przyjmie?

Jakie mogę kupić procesowy 4 rdzeniowe dla tego lapka?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 1 października 2018 przez gakowalski Gaduła (3,080 p.)

Czytałem o szczęśliwym uruchomieniu 4-rdzeniowego i7-3632QM (2,2-3,2 GHz) do Lenovo G580 na socket rPGA 988B, więc zapewne można dokonać upgrade'u do tego i do innych procesorów tego socketu o TDP 35W. Natomiast nie wiem czy da się to załatwić oficjalnym serwisem Lenovo czy jakimś partnerem, bo na oficjalnej liście wariantów tego modelu laptopa są chyba same dwurdzeniowce.

komentarz 2 października 2018 przez intoksynator Gaduła (3,450 p.)
Przyjacielu, a nowy procesor jakbym chciał kupić to jaki mogę? Mogę kupić 4 rdzenie od razu, tylko czy moja płyta główna taki przyjmie?

Jakie mogę kupić procesowy 4 rdzeniowe dla tego lapka?

 

dzieki
komentarz 2 października 2018 przez gakowalski Gaduła (3,080 p.)
Nie mogę Cię zapewnić, że płyta główna przyjmie procesor spoza oficjalnej listy wariantów Lenovo G580, bo nie mam pojęcia przy przyjmie. Przy zgodnym sockecie powinna, ale czy BIOS nie uczyni jakiegoś problemu - tego nie wiem. Dobrze poszukać w sieci wypowiedzi ludzi, którzy już przetestowali u siebie konkretne modele. Napisałem wyżej, że czytałem o szczęśliwym wdrożeniu czterordzeniowego i7-3632QM .W tym samym wątku, do którego linkowałem, ktoś pisał u udanym uruchomieniu i7-3520M (dwurdzeniowy, 2,9-3,6 GHz). Czyli że da się podmieniać różne modele. Nie spodziewaj się jednak, że ktoś gdzieś ma gotową listę potwierdzonych i przetestowanych procesorów spoza oficjalnych wariantów, które można włożyć do konkretnego modelu laptopa.
komentarz 2 października 2018 przez intoksynator Gaduła (3,450 p.)
Dziękuje Tobie bardzo, ale oficjalne mowisz tylko ten co jest u mnie ten pentium 2 rdzeniowy i ,że nic poza tym oficjalnie ?
komentarz 2 października 2018 przez drive Bywalec (2,930 p.)

@gakowalski, Lepiej też wymienić chłodzenie, markowy wiatraczek :)

komentarz 2 października 2018 przez gakowalski Gaduła (3,080 p.)

@intoksynator, nie, gdy piszę "oficjalnie" to mam na myśli w zgodzie z faktycznie wypuszczonymi przez Lenovo wariantami tego laptopa. Nie wyszedł tylko w jednym wariancie z Twoim konkretnym procesorem i nie widziałem pełnej, aktualnej listy tych wariantów. Widziałem jakąś listę na rynek amerykański i tam były same dwurdzeniowce. Tak nie musi być w Polsce. Poszukaj po Internecie albo po prostu zadzwoń do Lenovo lub jakiegoś partnera Lenovo i zapytaj.

Tak mi przyszło do głowy, że pewnie na elektroda.pl znajdziesz mnóstwo ludzi, którzy robili jakieś aktualizacje przy G580. Zajrzyj tam.

0 głosów
odpowiedź 2 października 2018 przez drive Bywalec (2,930 p.)
Ten laptop ma jeszcze wymienny procesor, widziałem jak wsadzali do niego mocniejszy i5, ale chłodzenie może zwiększyć głośność wiatraka.
komentarz 2 października 2018 przez intoksynator Gaduła (3,450 p.)
Kolego podpowiesz wtedy czy każdy procek wejdzie czy od czego to zależy, co musze sprawdzic tą plyte glowna jaka mam? i wtedy szukać coś pod to

jaką ma wlasnie ten lenovo gp580 wiesz jak to sprawdzic?

chcialbym zaryzykowac jakims 4 rdzeniowym
komentarz 2 października 2018 przez drive Bywalec (2,930 p.)
Nie ma problemu, poszukaj na allegro takiego procesora:

Intel i5-430M socet PGA988 / G1

Core i5-3210M
komentarz 2 października 2018 przez intoksynator Gaduła (3,450 p.)
Core i5-3210M   -sprawdzam na allegro i ma tylko 2 rdzenie ten

A jakiś z 4 , soory ze tak pytam ale ocet PGA988 / G1  to plyta glowna ktora mam sie sugerowac?

Podobne pytania

+1 głos
5 odpowiedzi 5,895 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2015 w Offtop przez Rayden Użytkownik (610 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,588 wizyt
pytanie zadane 17 października 2018 w Sprzęt komputerowy przez intoksynator Gaduła (3,450 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 501 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2019 w Offtop przez RudyPatryk Nowicjusz (160 p.)

92,565 zapytań

141,416 odpowiedzi

319,597 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...