• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop do nie zaawansowanego montażu filmów

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,392 wizyt
pytanie zadane 1 października 2018 w Sprzęt komputerowy przez Dawid Popowski Nowicjusz (120 p.)
Szukam mobilnego laptopa do nie zaawansowanej obróbki grafiki i montowania filmów. Coś do 3000 oraz żeby można go było łatwo zmieścić w plecaku (max 15.6). Bardzo mocno zastanawiam się nad ultrabookiem Huawei MateBook D, ale nie wiem czy to dobry wybór, może ktoś coś doradzić?

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 2 października 2018 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
Model nie jest zły lecz niskonapięciowy procesor do montowania filmów to średni pomysł. Warto dorzucić do pełnego i5H.
komentarz 2 października 2018 przez Dawid Popowski Nowicjusz (120 p.)
Ale to byłby też Huawei?
komentarz 3 października 2018 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
Praktycznie lepszego do stritkę 3k nie dostaniesz.
komentarz 10 października 2018 przez Dawid Popowski Nowicjusz (120 p.)
Nie musi być stricte do 3k, może być ok. 3,5 :)
0 głosów
odpowiedź 1 października 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)

Huawei są średnie, może nie brzydkie, ale jakość i podzespoły średnie. Jeśli już Chinol to wolałbym Lenovo.

Piszesz o montażu filmów i obróbce grafiki, do jednego i drugiego lepszy będzie desktop. Jak ma być laptop to i tak pewnie kupisz duży monitor (22-24 lub 27") bo tak jest dużo dużo wygodniej pracować w programach DCC.

Nie napisałeś w jakich programach chcesz działać? Czy ze stajni Adobe?. Premiere wykorzystuje przy renderingu GPU.

Jeśli nie wybrałeś jeszcze oprogramowania, to polecam:

- do grafiki GIMP + Inkscape - bardzo dobry soft open source

- do video: DaVinci Resolve - komercyjny soft od Blackmagic, jest wersja darmowa. Nie znam nic lepszego do montażu video. Wersja free ogranicza się do jednej karty GPU (w laptopie i tak więcej nie będziesz miał :)  ).

Wybierając darmowy soft zaoszczędzisz co nieco, więc możesz się wtedy zdecydować na coś lepszego, za 4000-4500 zł  już można mieć dość dobry desktop z monitorem. Choć za 3000 zł też się coś kupi.

Jeśli chodzi o laptopy, to osobiście wziąłbym coś na AMD Ryzen, ale to bardziej moje preferencje i nie musi to się pokrywać z wymaganiami softu z którego będziesz korzystał.

 

 

komentarz 1 października 2018 przez Dawid Popowski Nowicjusz (120 p.)
Wiem, że zwykłą stacjonarna najlepsza ale jej nie schowam do plecaka. Czasami muszę coś zmontować jak mnie nie ma przy pc a łapka zazwyczaj mam przy sobie. Programy to Premierę Pro, PS + Blender ale tak jak powiedziałem nie jest to zaawansowany montaż. Zdaje sobie sprawę że w tych widełkach kombajnu nie dostanę
komentarz 1 października 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
Jasne.

Oprogramowanie Adobe swoje wymagania ma i trochę kosztuje. Zastanów się nad proponowanymi przez mnie programami. DaVinci Resolve jest świetny.
komentarz 2 października 2018 przez Dawid Popowski Nowicjusz (120 p.)
Ale ja mam z pracy zapewnione oprogramowanie, ciezko będzie się przerzucić, kiedy dostaję pliki z PSa i muszę na nich pracować :P Stąd ten wymóg, czasami jeszcze na Gimpie coś muszę zrobić
komentarz 3 października 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
OK, teraz wszystko jasne.
0 głosów
odpowiedź 3 października 2018 przez Gagor Nowicjusz (140 p.)
polecam hyperbook http://www.sklep.hyperbook.pl

sam mam i bardzo polecam
0 głosów
odpowiedź 3 października 2018 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

MSI GV62 i5-8300H/8GB/120+1TB GTX1050 (reflink)
Matryca FULL HD o dobrym pokryciu kolorów, dobra kultura pracy, cicha praca układu chłodzenia, chłodny, stabilna praca pod obciążeniem, podświetlana klawiatura dla graczy, łatwy dostęp do podzespołów, przyjemne głośniki. Dwa dyski wewnątrz laptopa. 

Ewentualnie taniej kadłubek na bazie Clevo.
Dream Machines G1050-15 i5-8300H/8GB/120+1TB GTX1050 (reflink)

komentarz 3 października 2018 przez Dawid Popowski Nowicjusz (120 p.)
Oba mają jeden duży minus - brak systemu :(
komentarz 3 października 2018 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

Możesz zainstalować darmowy system. Z systemem najtaniej Acer Nitro 5 Ryzen 5/8GB/120+1000/Win10 RX560X (reflink)
Matryca FULL HD IPS, całkiem niezłe wykonanie, dwa dyski wewnątrz laptopa, podświetlana klawiatura, całkiem niezłe czasy pracy na baterii, łatwy dostęp do podzespołów, dobry stosunek ceny do wydajności. Lecz wydajniejszy od Huawei.

–1 głos
odpowiedź 3 października 2018 przez Swiru Gaduła (3,780 p.)
Jesteś w stanie trochę naciągnąć budżet? Przydałby się i5-8300H, a ceny tych lapków zaczynają się od ~3400:
https://www.morele.net/laptop-msi-gv62-8rc-017xpl-8rc-091xpl-4140629/

Do tego masz tam GTXa 1050 i 8GB RAM z możliwością rozbudowy.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 148 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Krst0 Obywatel (1,340 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 841 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 176 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...