• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pytania o książki i ich lista.

VPS Starter Arubacloud
+4 głosów
252 wizyt
pytanie zadane 1 października 2018 w Sprawy forum przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
Hej,

Ostatnio zauważyłem, że pojawia się dużo pytań dot. książek. Co wy na to, aby stworzyć jeden temat poświęcony w tej sprawie ? Znajdowałaby się w nim lista książek oraz pytania które ich dotyczą. Jakby ktoś miał jakąś książkę godną polecenia, informowałby w tym temacie a następnie lista byłaby aktualizowana.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 1 października 2018 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Utopia. Powstawało już wiele tego typu tematów, jak na przykład linkownia. Niestety i tak prawie każdy nowy użytkownik zadaje pytanie, bez uprzedniego poszukania informacji na ten temat. Kiedyś mnie to irytowało, później doszedłem do wniosku, że i tak się tego nie zmieni.

Jeżeli chcesz to możesz taki temat założyć, ale to polegałoby raczej na tym, że w każdym pytaniu dotyczącym książki w odpowiedzi podawałoby się odnośnik do tego pytania. Inaczej tego nie widzę.
1
komentarz 1 października 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Kiedyś mnie to irytowało, później doszedłem do wniosku, że i tak się tego nie zmieni.

Święta prawda... od dawna obserwuję w jakim kierunku zmierza to forum i przyznam szczerze, że jestem mocno rozczarowany... Mam wrażenie, że gro rozmów tutaj to już nie forum informatyczne a bardziej socjologiczno - psychologiczne... a to klepanie nowych postów bez wejścia w szukaczkę to jakaś masakra... jeszcze rozumiałbym ludzi z poza branży, którzy czasem tu wpadną bo coś im nie działa na kompie, szukają lapka itp. Ale irytuje mnie jak takie powielane milion razy posty piszą ludzie, którzy uczą się i chcą być programistami, a nie potrafią nawet korzystać z google... Moja babcia chyba naprawdę lepiej ogarnia googla niż niejeden młodociany programista z tutejszego forum :(

1
komentarz 1 października 2018 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

No ja akurat nic nie poradzę na to jacy są użytkownicy. Mogę oczywiście blokować konta, ale w ten sposób populacja nam się trochę zmniejszy. smiley

Może, zamiast narzekać, warto doceniać starania tych, którzy jednak starają się zadać pytanie w sposób grzeczny i kompetentny - choćby pochwałą.

Z drugiej strony, trzeba też znaleźć odrobinę wyrozumiałości - osoby początkujące są często nastawione na możliwie najszybszą, najdokładniejszą odpowiedź na ich konkretny problem, nie zdają sobie nawet sprawy, że ich problem to nie jest coś na wagę Problemów Milenijnych, ale coś powszechnego. To, że na nich powściekamy, zbyt dużo nie zmieni.

A co do wyszukiwarki, to wydaje mi się że każdy, kto będzie myślał o nauce na poważnie, prędzej czy później nauczy się samodzielnie wyszukiwać informacje - to musi być strasznie uciążliwe zadawać pytania i czekać niekiedy godzinami na odpowiedź. smiley

0 głosów
odpowiedź 1 października 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Myślę że to bardzo dobry pomysł ;)
0 głosów
odpowiedź 1 października 2018 przez SimonTop1 Użytkownik (620 p.)
Popieram, myślę że zmniejszyło by to spam.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 874 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 5,259 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 275 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...