• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kalendarz na pulpit, obliczanie dni na podstawie daty

Object Storage Arubacloud
0 głosów
384 wizyt
pytanie zadane 1 października 2018 w Systemy operacyjne, programy przez shogun_166 Nowicjusz (120 p.)
Witam. Jestem nowy tak że pozdrawiam wszystkich użytkowników.

Założyłem konto gdyż potrzebuję porady/pomocy w nietypowej kwestii.

Z racji wykonywanego zawodu rolnika potrzebuję program kalendarz który po wpisaniu daty i kilku danych będzie obliczał automatycznie dwie kolejne daty: jedną za 20 dni a drugą za 282 dni. Obliczone daty dobrze jak by wyświetlały się np w formie karteczek na pulpicie, widoczna ta która jest najbliżej obliczonego terminu wraz z wpisanymi danymi na dacie bazowej. Dobrze jak by w przeddzień i w planowany dzień zmieniała kolor na czerwony i wyświetlała jakiś komunikat który trzeba by zatwierdzić, ale to już  nie konieczne.

Program miał by służyć do obliczania daty porodu i daty ewentualnej reinseminacji krów mlecznych na podstawie daty inseminacji.

Najlepiej jak by istniał jakiś gotowy program który choć w części by spełniał powyższe kryteria. Wiem że w wielu kalendarzach jest funkcja oblicz datę, lecz jest to związane z wprowadzaniem za każdym razem tych dwóch parametrów obliczeń oraz przypisywaniem danych do obliczonych dat.

Jeżeli jest jakiś program darmowy w c++ który po niewielkiej modyfikacji kodu był by w stanie spełnić moje oczekiwania to też jestem zainteresowany gdyż troszkę uczyłem się programowania i myślę że był bym w stanie zmodyfikować gotowy program, lecz raczej z napisaniem od podstaw sobie nie poradzę.

Program był by bardzo przydatny dla hodowców także jak by ktoś się podjął stworzenia takiej aplikacji np. na androida i oferowanie jej w rozsądnej cenie to myślę że było by bardzo dużo chętnych gdyż takie kalendarze są już gotowe lecz jako element dużego drogiego programu do zarządzania gospodarstwem, a większości rolników wystarczył by taki prosty program obliczający i pilnujący dat za nich.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 października 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Jakie jeszcze chcesz dane optyczny daty ? Co z aplikacją mojestado ?
komentarz 2 października 2018 przez shogun_166 Nowicjusz (120 p.)
edycja 2 października 2018 przez shogun_166
Nie słyszałem o tej aplikacji ale widzę że jest mocno rozbudowana. Mi chodzi o prosty program. Wpisuję datę inseminacji a program sam oblicza datę ewentualnej re inseminacji i datę porodu, wyświetla to w formie karteczek czy jakiegoś widżetu na pulpicie (na pc.) oraz przypomina o zbliżającym się terminie. Może jeszcze pytać czy była przeprowadzona re inseminacja i po zaznaczeniu tak lub nie i wpisaniu daty znowu oblicza następną re inseminację oraz planowaną datę porodu. Rozbudowane programy może są przydatne ale w wielkich stadach, a większość rolników ma niewielkie stada kilkanaście do kilkudziesięciu szt. i nie potrzebują bajerów tylko prostego programu który pomoże dopilnować terminów. W tej chwili radzę sobie przy pomocy kalendarza na androida korzystając z funkcji oblicz datę. Ale jest z tym zabawy i wchodząc w kalendarz widzę tylko masę kropek na poszczególnych datach przypominających o różnych sprawach. Nie jest to w czytelnej formie że klikam i widzę co i jak. Może są jakieś aplikacje terminarza czy coś takiego wyświetlające notatki w podobnej formie? Nie korzystałem do tej pory z takich programów i nie wiem czego szukać. :)

edit: zapomniałem że jeszcze datę zasuszania dobrze jak by obliczał. :) Jest tych ważnych dat sporo w hodowli i trzeba każdą sztukę osobno monitorować. Fajnie jak by w 21 wieku sobie to trochę usprawnić a nie bazgrać po kalendarzu. ;)
komentarz 2 października 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Co to jest data zasuszenia ?

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 451 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 272 wizyt
pytanie zadane 10 marca 2021 w PHP przez jakub5812 Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 502 wizyt
pytanie zadane 21 lutego 2019 w JavaScript przez aniaska4 Obywatel (1,010 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...