• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kalendarz na pulpit, obliczanie dni na podstawie daty

Object Storage Arubacloud
0 głosów
404 wizyt
pytanie zadane 1 października 2018 w Systemy operacyjne, programy przez shogun_166 Nowicjusz (120 p.)
Witam. Jestem nowy tak że pozdrawiam wszystkich użytkowników.

Założyłem konto gdyż potrzebuję porady/pomocy w nietypowej kwestii.

Z racji wykonywanego zawodu rolnika potrzebuję program kalendarz który po wpisaniu daty i kilku danych będzie obliczał automatycznie dwie kolejne daty: jedną za 20 dni a drugą za 282 dni. Obliczone daty dobrze jak by wyświetlały się np w formie karteczek na pulpicie, widoczna ta która jest najbliżej obliczonego terminu wraz z wpisanymi danymi na dacie bazowej. Dobrze jak by w przeddzień i w planowany dzień zmieniała kolor na czerwony i wyświetlała jakiś komunikat który trzeba by zatwierdzić, ale to już  nie konieczne.

Program miał by służyć do obliczania daty porodu i daty ewentualnej reinseminacji krów mlecznych na podstawie daty inseminacji.

Najlepiej jak by istniał jakiś gotowy program który choć w części by spełniał powyższe kryteria. Wiem że w wielu kalendarzach jest funkcja oblicz datę, lecz jest to związane z wprowadzaniem za każdym razem tych dwóch parametrów obliczeń oraz przypisywaniem danych do obliczonych dat.

Jeżeli jest jakiś program darmowy w c++ który po niewielkiej modyfikacji kodu był by w stanie spełnić moje oczekiwania to też jestem zainteresowany gdyż troszkę uczyłem się programowania i myślę że był bym w stanie zmodyfikować gotowy program, lecz raczej z napisaniem od podstaw sobie nie poradzę.

Program był by bardzo przydatny dla hodowców także jak by ktoś się podjął stworzenia takiej aplikacji np. na androida i oferowanie jej w rozsądnej cenie to myślę że było by bardzo dużo chętnych gdyż takie kalendarze są już gotowe lecz jako element dużego drogiego programu do zarządzania gospodarstwem, a większości rolników wystarczył by taki prosty program obliczający i pilnujący dat za nich.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 października 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Jakie jeszcze chcesz dane optyczny daty ? Co z aplikacją mojestado ?
komentarz 2 października 2018 przez shogun_166 Nowicjusz (120 p.)
edycja 2 października 2018 przez shogun_166
Nie słyszałem o tej aplikacji ale widzę że jest mocno rozbudowana. Mi chodzi o prosty program. Wpisuję datę inseminacji a program sam oblicza datę ewentualnej re inseminacji i datę porodu, wyświetla to w formie karteczek czy jakiegoś widżetu na pulpicie (na pc.) oraz przypomina o zbliżającym się terminie. Może jeszcze pytać czy była przeprowadzona re inseminacja i po zaznaczeniu tak lub nie i wpisaniu daty znowu oblicza następną re inseminację oraz planowaną datę porodu. Rozbudowane programy może są przydatne ale w wielkich stadach, a większość rolników ma niewielkie stada kilkanaście do kilkudziesięciu szt. i nie potrzebują bajerów tylko prostego programu który pomoże dopilnować terminów. W tej chwili radzę sobie przy pomocy kalendarza na androida korzystając z funkcji oblicz datę. Ale jest z tym zabawy i wchodząc w kalendarz widzę tylko masę kropek na poszczególnych datach przypominających o różnych sprawach. Nie jest to w czytelnej formie że klikam i widzę co i jak. Może są jakieś aplikacje terminarza czy coś takiego wyświetlające notatki w podobnej formie? Nie korzystałem do tej pory z takich programów i nie wiem czego szukać. :)

edit: zapomniałem że jeszcze datę zasuszania dobrze jak by obliczał. :) Jest tych ważnych dat sporo w hodowli i trzeba każdą sztukę osobno monitorować. Fajnie jak by w 21 wieku sobie to trochę usprawnić a nie bazgrać po kalendarzu. ;)
komentarz 2 października 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Co to jest data zasuszenia ?

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 495 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 283 wizyt
pytanie zadane 10 marca 2021 w PHP przez jakub5812 Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 520 wizyt
pytanie zadane 21 lutego 2019 w JavaScript przez aniaska4 Obywatel (1,010 p.)

92,757 zapytań

141,679 odpowiedzi

320,429 komentarzy

62,101 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...