• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Brak dostępu na niektórych stronach

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,312 wizyt
pytanie zadane 30 września 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Bonq Nowicjusz (120 p.)

Witam
Mam problem, a mianowicie nie mogę wejść na niektóre strony, między innymi na stronę Steam. Gdy próbuję wejść to otrzymuję komunikat Access Denied i że nie mam dostępu do tej strony. Tak samo aplikacja steam, niby działa normalnie ale nie moge wejść w sklep, profile znajomych itp (cały czas jest czarny ekran nic się nie ładuje)
Gdy próbuję wejść na jakąkolwiek stronę poprzez tryb incognito pojawia się taki komunikat:
Brak dostępu

Myślałem że to problem z moim komputerem, lecz na dwóch innych laptopach połączonych do tej samej sieci również dzieje się to samo. Udostępniając internet z telefonu wszystko działa normalnie. Wygląda to trochę jak by dostawca internetu blokował niektóre strony.

Proszę o pomoc.

komentarz 5 października 2018 przez Bonq Nowicjusz (120 p.)
Dzięki wielkie wszystkim za odpowiedzi.
Problem został rozwiązany. Zadzwoniłem do dostawcy zgłosiłem problem, dostawca zrobił jakiś reset i wszystko teraz śmiga :D

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 1 października 2018 przez Shepherd Bywalec (2,180 p.)
Takie coś pojawiło mi się, jeśli miałem włączonego VPN. Może masz go włączonego?
+1 głos
odpowiedź 1 października 2018 przez gakowalski Gaduła (3,080 p.)
Częściowo możesz być blokowany przez Google (stąd ta captcha "Nie jestem robotem") a częściowo możesz być blokowany przez jakieś urządzenie sieciowe, które filtruje Twój ruch sieciowy. W szczególności takie zjawiska mogą mieć miejsce w sieciach firmowych, bo tam takie filtrowanie jest normalną sprawą. I tam też w szczególności blokowany byłby Steam jako związany z działaniami innymi niż służbowe.

Istnieje jeszcze możliwość, że blokuje coś dostawca Internetu, ale wątpię w to. Dostawcy raczej nie robią takich rzeczy, nie ma to dla nich większego sensu i tylko zniechęcałoby klientów.
–1 głos
odpowiedź 5 października 2018 przez mrxardas Nowicjusz (140 p.)
edycja 5 października 2018 przez mrxardas
Generalnie jeśli jest to dla Ciebie uciążliwe możesz skorzystać z darmowego VPN'a https://protonvpn.com/

Nie lubię robić reklamy za darmo ale to chyba najlepsza opcja z darmowych VPN'ów bo nie mają takich wkurzających limitów jak inni, praktycznie ich w ogóle nie mają.

Ja tak zawsze miałem jak używałem tora, z drugiej strony jeżeli masz zmienne ip, to może z czasem przestanie się to wyświetlać.

Przy okazji wiele można się dowiedzieć po przez ip. Czy to nie twój dostawca? https://margonet.pl/

Pewnie w tej wiosce mieszka twój dostawca xd
https://ibb.co/mR2pEK

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 597 wizyt
pytanie zadane 15 czerwca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 7,929 wizyt
pytanie zadane 22 września 2017 w Bezpieczeństwo, hacking przez Last _chance3 Nowicjusz (150 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 739 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,553 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...