• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C# czy Python?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
3,543 wizyt
pytanie zadane 28 września 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez velaro Użytkownik (950 p.)
Szukam języka do:

- Web backend (tu chyba wygrywa c# ASP.NET)
- Data Science (tu wygrywa python)
- Czasem też apki desktopowe (a tu nie wiem kto wygrywa)
komentarz 28 września 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)

Czasem też apki desktopowe (a tu nie wiem kto wygrywa)

Jak tylko pod Winzgrożę to C#, jak pod większość platform destop to lepszy jest Python z PyQT / PySide czy wxWidgets.

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 28 września 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
wybrane 29 września 2018 przez velaro
 
Najlepsza
Jeśli chcesz wszystkie 3 w jednym języku, to zarówno .NET i Python się nadadzą, ale:

Jeśli wybierzesz C#, to masz okienka tylko pod Windowsa, solidny backend, słabo z Data Science (raczej nie słyszałem o tym, ale zgaduje, że i tak można)

Jeśli wybierzesz Pythona, masz dobry backend (Django, Flask), duże wsparcie dla DataScience, można też zrobić appki desktopowe, multiplatformowe.

Tak to wygląda, decyzję musisz podjąć sam.
0 głosów
odpowiedź 28 września 2018 przez HitMan Użytkownik (850 p.)
W 3 wygrywa c#
komentarz 28 września 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
W data science, to się akurat mylisz.
0 głosów
odpowiedź 28 września 2018 przez drive Bywalec (2,930 p.)
Też szukałem języka do backendu i zarazem do urządzeń mobilnych. Jedyny język programowania który to spełniał jest Kotlin, ma Kotlin.js, jest pod Androida i działa na JVM do cięższego backendu. Jest nawet opcja normalnego kompilowania jak C++ :)
komentarz 28 września 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
Kotlin jest OK, ale dopiero zdobywa popularność i na razie traktuję go jako ciekawostkę.

Dziś przytoczyłem liczbę ofert pracy w Kotlin (26) i w Java (ponad 1400) na pracuj.pl :D
komentarz 29 września 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
to teraz jeszcze poszukaj danych ile osób szuka pracy w jednym języku, a ile w drugim bo to chyba też istotne? :D
komentarz 29 września 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Kiedyś jak patrzyłem na to, to sporo było Java-to-be-kotlin ofert
komentarz 29 września 2018 przez drive Bywalec (2,930 p.)

@NIMuser, To prawda Java króluje w ofertach pracy, ale na upartego, jak lubisz Kotlin to znajdziesz ofertę dla siebie. Dla mnie składnia Javy jest okropna.

Podobne pytania

+3 głosów
4 odpowiedzi 2,786 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2021 w C# przez nowatorek Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 311 wizyt
pytanie zadane 12 lutego 2022 w C# przez mateusz45 Gaduła (3,240 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 139 wizyt

92,568 zapytań

141,421 odpowiedzi

319,626 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...