• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Początki nauki itsec

Object Storage Arubacloud
–1 głos
209 wizyt
pytanie zadane 28 września 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez jpmw Początkujący (280 p.)
Hej. Mam kilka pytań. Zebrałem sporo informacji, właściwie nadal je kolekcjonuje, ale już zacząłem się uczyć i pojawiło się kilka pytań. Interesuje mnie bezpieczeństwo. Chcę poznać podstawowe pojęcia typu IP, DNS i tak dalej, wszystko co znajdę po drodze dokładnie zapisuję w notatniku i jakoś powoli sobie to czytam z kilku źródeł, następnie robię notatkę. Mam jednak pewien problem z Hardware - nie mam komputera, mam lapka. Niby też hardware :D ale nie chcę na nim ćwiczyć na tę chwilę, wolę zacząć od PC. No i zastanawiam się:

-Ile muszę wydać na zestaw, który będzie "ubrany" w sprzęt w miarę na czasie, tak, by też nie przepłacać, to nie ma służyć do niczego innego poza nauką hardware, może czasem programowania, nie chcę też sprzętu z ubiegłego wieku, bo na pewno wiele się zmieniło, wolę wydać 1500 niż 150 [zł] w końcu to inwestycja.

-Inna sprawa - jaki sprzęt jest mi potrzebny, by móc odpalić w VBoxie jednocześnie Kali Linuxa + Windowsa 10 do nauki testów? Może dałoby radę znaleźć jakiś konsensus i można byłoby dorwać coś w miarę niedrogiego do pierwszego i drugiego dasha? Zaznaczam, że nie interesują mnie gry, jedynie internet, możliwość nauki, programowanie, testy. [Budżet określam na 5 tysięcy za cały zestaw, ale im taniej, tym lepiej]

-Jeszcze jedno - czy póki nie kupię komputera wgl jest sens uczyć się Hardware w samej teorii? Czy lepiej to zostawić na później?

-No i ostatnie pytanie - VMware i VirtualBox. Czytałem artykuł, gdzie napisano, by zrobić sobie Lab z użyciem VMware, ale czy generalizując w darmowym VirtualBoxie nie zrobię tego co mogę zrobić w płatnym VMware? Na etapie początkującego nie chcę wydawać na oprogramowanie typu VMware, mniej więcej wiem jak instalować systemy w VB.

Dobrego wieczoru koleżanki i koledzy!
komentarz 28 września 2018 przez jpmw Początkujący (280 p.)
Jeszcze jedno pytanie mi się nasunęło, czy dam radę zainstalować windowsa 10 w VB na lapku z 4gb ram, intel i3 2ghz? Tak, by to w miarę chodziło, na tę chwilę bez testów i bez włączania KL + Win w jednej chwili, chodzi mi tylko o samo pobranie obrazu i zainstalowanie systemu. Czytałem, że 4gb ram to minimum a ja tyle nie mogę przeznaczyć.

Pytanie dodatkowe do ostatniego zdania - co się stanie jeśli w VB przeznaczę całą pamięć np.na wina10? Pytam, bo nie chcę zepsuć jedynego na tę chwilę źródła nauki - laptopa :D

I jeszcze jedno - gdzie szukacie lokalnych grup pasjonatów czy osób, które chcą się nauczyć np.IT Sec lub programowania? Przychodzi mi do głowy jedynie napisać na spotted w moim mieście, małe, ale raczej ktoś się znajdzie.
komentarz 28 września 2018 przez jpmw Początkujący (280 p.)
Dużo tych "jeszcze jedno" wybaczcie brzydki zapis, ale piszę na szybko, bo muszę poodkurzać. :D

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 29 września 2018 przez jpmw Początkujący (280 p.)
Bump
0 głosów
odpowiedź 29 września 2018 przez Vickul Stary wyjadacz (12,850 p.)
Witaj. Z nowych części nie ma co pomarzyć o czymś sensownym za 1500 zł. Jak dla Ciebie komputer powinien mieć sensowny procek, dużą ilość pamięci Ram oraz dobry i szybki dysk. Szukaj czegoś z używanych części bądź zestawów. Jeśli chodzi o lapka z 4 gb ram na pokładzie z windows 10 to będzie to chodzić, ale o jednoczesnym użytkowaniu i odpaleniu jakiegoś wirtualnego systemu raczej nie ma mowy.
komentarz 29 września 2018 przez jpmw Początkujący (280 p.)
Czyli pewno będę musiał kupić nowego PC, ale skoro to ma przekraczać te 1500 to raczej coś co od razu pozwoli na jednoczesne użytkowanie win10 i kaliego w VB. Czy możesz mi zasugerować na co najbardziej zwracać uwagę? Zakładam, że będę z komputera korzystał przynajmniej przez cały okres studiów + teraz gap year, czyli 6 lat. Nie interesują mnie gry a jedynie lab do pentestów, programowanie, poznanie takiego optymalnego hardware i podobnych rzeczy, które trafię po drodze. Możliwe, że ten lab VB będzie najbardziej wymagającą rzeczą. To i operacje na tym. Mylę się?

Budżet do 5k. Mówię o zestawie, rozsądny monitor, mysz, klawiatura, to co potrzeba.

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 212 wizyt
pytanie zadane 22 września 2020 w Inne języki przez Filip.D Początkujący (280 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 688 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2019 w Python przez FreakyBaker Nowicjusz (190 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 471 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...