• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wczytywanie tekstu, arraylist, sortowanie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
414 wizyt
pytanie zadane 28 września 2018 w Java przez buczer Nowicjusz (120 p.)

Witam,

mam zadanie z algorytmiki: odczytaj przesłany plik(dane typu int), posortuj niemalejąco liczby parzyste, następnie nierosnąco liczby nieparzyste. Sprawdź czy wartość bezwzględna sumy liczb ujemnych jest większa, mniejsza czy równa sumie liczb dodatnich.

Plik wczytuję scannerem

import java.io.*
import java.util.Scanner

public class Algorytmika{
  public static void main(String[] args) throws FileNotFoundException{
	  File file = new File("sortowanie.txt");
	  Scanner in = new Scanner(file);

Przesłany plik do sortowania: -5 7 5 6 3 -10 -2 8 -5 4 3 -2 -4 -6

Program ma działać na każdym pliku z danymi typu int - nie wiem ile tych danych będzie; do sprawdzenia tego przesłano 2 pliki

Sugestią prowadzącego było zastosowanie ArrayList, w jaki sposób wczytać te dane i następne je posortować, mogę tu użyć for i if analogicznie jak przy tablicach?

Co do dalszej części zadania nie wiem z jakich funkcji skorzystać - suma i wartość bezwzględna; po uzyskaniu wyniku nie powinno być problemu z porównaniem wartości i wypisaniu na konsoli, która wartość jest większa/mniejsza

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 28 września 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)

Gotowca z tak prostym zadaniem nie dam, może jedynie jakieś wskazówki, w którą strone uderzyć.

mogę tu użyć for i if analogicznie jak przy tablicach

Brzmi jakbyś nie za bardzo wiedział co to ArrayList. Przyczytaj jakiś pierwszy lepszy tutorial.

z jakich funkcji skorzystać - suma i wartość bezwzględna

w obydwu przypadkach nie potrzebujesz żadnych funkcji biliotecznych. Istnieją takowe, ale na tym etapie bardziej edukacyjne będzie zaimplementowanie ich samemu. Tym bardziej, że te implementacje będą miały zaledwie kilka linijek :P

Jeśli nie chcesz sam ich pisać to naucz się googlować. Przetłumacz problem (java wartosc bezwzgledna) na jezyk angielski i google.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 164 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 794 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2016 w Java przez Mar Cin Dyskutant (8,900 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 282 wizyt
pytanie zadane 14 marca 2022 w PHP przez AnimaVillis Stary wyjadacz (11,350 p.)

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,531 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...