• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Framework user frendly

Object Storage Arubacloud
–1 głos
431 wizyt
pytanie zadane 28 września 2018 w PHP przez JeyJey Użytkownik (710 p.)
Moze ktos mi polecic jakis framework php i w miare ogarniete tytoriale do niego? Chodzi mi oto ze chce napidac cos na ksztalt rozbudowanego bloga glownie o wstawianie posta ze zdjeciem edycje usuwanie itd. Probowalem to zrobic na codeigniter i niestety nigdzie nie ma zadnyxh tutoriali, laravel tez nawet kupile sobie kursy do tego bk mi sie spodobal teraz widze ze to syf bo jakim cudem w kontrolerze podaje $zmienna = 'cos'; i chce w pliku show wyswietlic to tym {{ $zmienna }}  i wywala mi blad ze zmienna nie jest zdefiniowana????? Gdzie w kazdym tutorialu i w dokumentacji to wlasnie tak wyglada??? Musze zrobic projekt max do konca roku wiec czas mnie goni, a w czystym php nie mam zamiaru tego robic bo zajmie mi to 8 razy dluzej.  Ktos jakies pomysly???? Nie chce symfony, wczoraz sobie to przegladalem i zamo ogarniecie tego zajmie mi ze 3 mieiace zanim comolwiek w nim napisze.

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 28 września 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Jak dla mnie najprostszy jest Laravel. Nie najlepszy, ale najprostszy, najszybciej się w niego wchodzi i najszybciej aplikacja zaczyna działać bez dodatkowej zabawy. Ewentualnie prosty jest jeszcze Slim, mikroframework, ale jest dość mały, nie ma wielu wbudowanych rzeczy. Jeśli więc musisz zrobić projekt, który będzie ich wszystkich potrzebował, to raczej nie ma sensu się bawić w małe narzędzia, tylko wziąć coś większego. Framework nie ma być user friendly, bo programista który w nim pracuje ma go znać. User friendly może być aplikacja, którą sobie w nim napiszesz, aby zwykły użytkownik nie mający pojęcia o programowaniu się na niej odnajdywał.

Jeżeli z tym masz problemy to nie wiem co Ci poradzić. To znaczy wiem - skupienie się na programowaniu a nie na nerwach i uważne czytanie dokumentacji, czego nie robisz. Ale to już radziłem i chyba nie podziałało. CodeIgniter uchodzi za trochę przestarzały, nie uczyłbym się go, szkoda czasu. Symfony jak najbardziej polecam, osobiście bardziej od Laravela, bo kod jest po prostu lepszy, mi się lepiej w nim pisze. Ogarnięcie wcale nie jest trudne, oficjalna dokumentacja bardzo dobrze prowadzi i zawiera dosłownie wszystkie odpowiedzi na pytania.

Po raz kolejny Ci mówię: uspokój się i zacznij programować z dobrymi chęciami, nie z nerwami. To tylko dobra rada, nie musisz jej słuchać. Ale jak nie posłuchasz nie dziw się, że nie będzie Ci wychodziło. I jeśli dalej masz zamiar tylko się denerwować i wyzywać to nie pisz proszę takich postów jak poprzedni na forum, nikt nie ma ochoty tutaj czytać wyładowań agresji.

Co do Twojego problemu w Laravelu: zmienną do widoku trzeba przekazać. Z tego co wcześniej widziałem nie robisz tego. Czyli jak zrobić return view('widok') a w widoku {{ $post }} to on sobie tej zmiennej nie weźmie z kosmosu. Trzeba to podać renderując widok, czyli np.: view('widok', ['post' => $post]) (zakładam oczywiście że wcześniej zmienna $post jest deklarowana w kontrolerze). W dokumentacji jest to pokazane (chociażby od razu po wejściu na temat widoków), jestem przekonany że w każdym poradniku również, bo to błahy błąd, który łatwo zdiagnozować.

komentarz 10 października 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Wygląda w porządku. To zróbmy taki prosty test: w metodzie validator() przed return wstaw dd('test'); - to jest przerwanie działania i wyświetlenie na ekranie słowa test. Jeśli po wysłaniu formularza rejestracji pojawi się biała strona z test to znaczy że ten kod się wykonuje, jeśli nie to znaczy że coś jest nie tak gdzieś głębiej, w routingu czy gdzieś. To taki teoretycznie bardzo prosty sposób, aż głupi, ale wiele może pokazać.
komentarz 10 października 2018 przez JeyJey Użytkownik (710 p.)
Hej, zrobiłem tak jak mówiłeś i kiedy wypełniam formularz przenosi mnie po kliknięciu w btn na pustą stronę z jakby cienkim czarnym divem rozciągniętym na szerokość strony z napisem test.
komentarz 10 października 2018 przez JeyJey Użytkownik (710 p.)
Teraz mam problem z tym w ogóle nie rozumiem tego błędu:

SQLSTATE[01000]: Warning: 1265 Data truncated for column 'zip_code' at row 1
komentarz 10 października 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
No i zgadza się, czyli wchodzi do tej walidacji i ją wykonuje, jest dobrze do tego miejsca.

Skoro masz ten błąd to jednak się naprawiło i próbuje zapisać do bazy? Błąd ten oznacza tyle, że próbujesz zapisać za dużo danych do kolumny (typu np. próbujesz zapisać 20 znaków a kolumna ma ustawione 10).
1
komentarz 11 października 2018 przez JeyJey Użytkownik (710 p.)
Dobra już działa wszystko :)

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 448 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2023 w PHP przez daro0 Obywatel (1,430 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 197 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2018 w PHP przez asqard Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 497 wizyt
pytanie zadane 28 sierpnia 2019 w PHP przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,556 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...