• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przebranżowienie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
745 wizyt
pytanie zadane 27 września 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez KajetanM Nowicjusz (120 p.)
Cześć,

Jest to mój pierwszy post na forum więc korzystając z tej okazji kłaniam się wszystkim kolegom-użytkownikom :)

Od jakiegoś czasu myślę nad przebranżowieniem – mam 28 lat i w tej chwili jestem kierownikiem niewielkiego magazynu. Pracowałem już na różnych stanowiskach – od handlowca po pracownika „administracyjnego” czy obsługę floty samochodów. Jest to mój ostatni gwizdek aby zmienić/zdobyć zawód, ponieważ za rok biorę ślub.

Rozglądając się na rynku pracy i przeglądając różne oferty nie znalazłem niczego do czego czuł bym powołanie więc założyłem sobie taki cel: spróbować posiąść umiejętności gwarantujące zawód w jakieś rozwijającej się gałęzi rynku. Moje oczy szybko zwróciły się ku branży IT – ileż się słyszy jak to się informatykom nie powodzi. Próbowałem programowania, lecz po skończeniu krótkiego kursu C++ z pasji inf oraz rozmowie z kolegami programistami, stwierdziłem, że to nie temat dla mnie.

Zainteresowały mnie natomiast takie stanowiska: Tester Oprogramowania, Administrator Sieci, Helpdesk.
Administrator sieci zainteresował mnie najbardziej. Bardzo lubię analizować i „usprawniać” rzeczywistość wokół siebie – być może byłby to jakiś zalążek predyspozycji J

Przechodząc do sedna – Czy myślicie, że w tym wieku, mając sporo czasu po pracy i jakieś oszczędności na dowolne kursy/szkolenia/szkołę policealną/podyplomówkę (mam licencjat z nauk humanistycznych) jest sens brać się za któryś z wymienionych wyżej tematów? Bardzo docenię wszelkie sugestie na temat studiów, kursów, książek, jak wygląda praca, słowem wszelkie informacje. Jakakolwiek wiedza jaką mi przekażecie, nawet jeżeli ściągniecie mnie na ziemię :D – będzie dla mnie wiele znaczyć :)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

PS. Na początku przyszłego roku planuję zdać egzamin z angielskiego na poziomie C1 – myślę że byłby to jakiś atut.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 27 września 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Jeśli tak dobrze umiesz język angielski to myślę że nie powinno być problemu z stanowiskiem helpdesku. Proponuję przyswoić minimalna wiedzę o HTML CSS i C++. Dobrym pomysłem jest np policealna szkoła i zdanie technika informatyka.
2
komentarz 28 września 2018 przez SUNBIN Obywatel (1,190 p.)
Miałem przygodę ze szkołą policealną i technikiem informatykiem i jeśli szanujesz swój czas to nie idź tam, większego żartu nie widziałem w całym swoim życiu. Zrezygnowałem po 1 semestrze, nauczyciele spóźniali się po 1-1,5h, mieli tragiczne podejście, na zajęciach tylko przerabialiśmy podręcznik i raz rozebraliśmy i złożyliśmy komputer. Poziom poniżej krytyki, poza tym 80% uczestników to była bezrobotna patola którą wysłał tam urząd pracy bo był to warunek do jakiegoś zasiłku. Osoby które chciały się czegoś nauczyć bardzo szybko zrezygnowały.
komentarz 28 września 2018 przez Gambr Dyskutant (7,530 p.)
Znacznie lepsze są bootcampy
0 głosów
odpowiedź 28 września 2018 przez SUNBIN Obywatel (1,190 p.)

Bardzo lubię analizować i „usprawniać” rzeczywistość wokół siebie – być może byłby to jakiś zalążek predyspozycji J

 

Skoro tak, to może rozważ II-III linię supportu, trochę lepiej płatna i ciekawsza praca niż helpdesk(mam tu na myśli pracę na słuchawce). Wymagania mają niższe niż na programistę, ale wyższe niż na typowy helpdesk.  Angielski C1 to trochę bardziej konieczność niż atut. Musisz przeglądnąć ogłoszenia i zobaczyć jakie są wymagania, ale na pewno będą bardzo różne zależnie od pracy, ale myślę że możesz znaleźć oferty gdzie będą wymagali jedynie ogólnej wiedzy o IT, dobrej kultury pracy i motywacji do nauki, a reszty sami Cię nauczą. I taka praca może pozwolić Ci powoli wejść w branże IT i ewentualnie rozwijać się dalej. 

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 1,339 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 142 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2018 w Nasze projekty przez Piotrek Korzeniewski Początkujący (360 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 3,397 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,541 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...