• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czarny ekran

Object Storage Arubacloud
0 głosów
209 wizyt
pytanie zadane 27 września 2018 w Sprzęt komputerowy przez Dawid12 Nowicjusz (120 p.)
6 miesięcy temu komputer nagle się wyłączył i przestał działać, zanioslem do serwisu okazało się że płyta główna i procesor wraz z zasilaczem zostały spalone. Kupiłem nowa płytę główną, procesor i zasilacz. Wszystko zamontowalem, chciałem włączyć komputer ale wiatraczki się kręcą a ekranu na monitorze nie ma. Dioda na monitorze mruga probowalem na innym monitorze to samo. Dodam że nie mam spikera w płycie głównej więc nawet nie ma jak zapiszczec. Jestem obecnie w Finlandii więc nie mam nawet jak sprawdzić na innym komputerze. Tutaj zanioslem do serwisu i stwierdzili że to przez to że brakuje mi jeden śrubki w płycie głównej, wróciłem do domu wkrecilem brakującą śrubke i nic.  Dodam że pod zintegrowana grafika jest to samo.

 

Podzespoły komputerowa

8 GB pamięci

Procesor Intel core i3 - 3220

Zasilacz  BbanditPower atx-500  500W

Płyta główna msi ms-7680

Karta graficzna:  msi r7 250x
komentarz 27 września 2018 przez Shepherd Bywalec (2,180 p.)
Próbowałeś podłączyć monitor do integry zamiast karty graficznej? Może karta graficzna nie jest podłączona do zasilacza? Poza tym, ten zasilacz no-name więc radziłbym go w przyszłości wymienić
komentarz 27 września 2018 przez Dawid12 Nowicjusz (120 p.)
Próbowałem na zintegrowanej dalej jest to samo. Wyjąłem garficzna i podłączyłem pod zintegrowana. Karta graficzna jest podłączona pod zasilacz
komentarz 28 września 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Jak nie ma ekranu na monitorze to nie będzie chodziło.

Ile kości ramu? Jak dwie to spróbuj po jednej startować?

Jaki to kabel?

próbowałeś na innym kablu?
komentarz 30 września 2018 przez Dawid12 Nowicjusz (120 p.)
Mam dwie. Próbowałem po jednej i to samo. Z kablem  wsyztsko okej bo sprawdzałem.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 30 września 2018 przez Kamil29072 Obywatel (1,700 p.)
Musisz sprawdzić pokolei ram oraz sloty ram. Każda kość pokolei, jeśli to nie pomoże to może płyta nie obsługuje takiego procesora.
komentarz 30 września 2018 przez Dawid12 Nowicjusz (120 p.)
Sprawdzalem te co mam teraz i nic. Procesor wydaje mi się że będzie dobrze założony ale sprawdź jeszcze raz
komentarz 30 września 2018 przez Kamil29072 Obywatel (1,700 p.)
Warto byłoby założyć speaker pod płytę. Nie raz pikanie może wiele pomóc.
komentarz 30 września 2018 przez Kamil29072 Obywatel (1,700 p.)
A powiedz jeszcze jakie masz ramy ? Jaki ddr oraz szybkosc
komentarz 30 września 2018 przez Dawid12 Nowicjusz (120 p.)
Nie mam speakera niestety.
komentarz 30 września 2018 przez Dawid12 Nowicjusz (120 p.)

@Kamil29072,  DDR 3 a szybkość sprawdzę Jak będę w domu. 

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 38 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 117 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 194 wizyt
pytanie zadane 6 września 2022 w Sprzęt komputerowy przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,559 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...