• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena kodu HTML CSS pod pewnym kątem

Object Storage Arubacloud
+1 głos
206 wizyt
pytanie zadane 26 września 2018 w HTML i CSS przez Elemental Początkujący (370 p.)

Witam,

Uczę się tworzenia stron internetowych już od jakiegoś czasu. Niestety nie wiem, czy pewne elementy tworzę poprawnie.  Wykonałem "demo" kod (Dekstop oraz urządzenia mobilne)

Proszę was o sprawdzenie kody hmtl css pod pewnym specyficznym kątem, Głownie to:

- Nazewnictwo div'ów. Mam z tym problem ponieważ nie wiem jak nazywać niektóre sekcje

- Metoda BEM. Trochę mi się to wszystko miesza. Nauczyciel mi mówi np. że na tytułów daje się .title--modyfikator a gdzieś indziej wyczytałem, że tytuł traktuje się jako element.

- Modyfikatory typu nav, footer, section itp.

- Ogólnie sprawdzenie kody CSS. Proszę nie zwracać na błędy (jeśli są) typu "margin-right: 20px margin-left 20px;. Wiem, że można skrócić do "margin: 0 20px;. Chodzi mi o bardziej o coś w stylu "tutaj można zrobić to tak".

- Podobnie z obrazkami i alt.

Strona nie zawiera jeszcze elementów interaktywnych

O to mój kod

https://jsfiddle.net/gc6Lydso/

Liczę na wszą pomoc i dziękuje ! :)

1
komentarz 26 września 2018 przez Jacek Rojek Bywalec (2,380 p.)
Na początek stwórz repozytorium na github.com i tam umieść kod, da ci to możliwość darmowego hostingu statycznych stron. Dla osób czytającym kod będzie łatwiej wyświetlic go na urządzeniach mobilnych niż używając stron jak jsfiddle.
komentarz 27 września 2018 przez gakowalski Gaduła (3,080 p.)

@Elemental,  dlaczego zdecydowałeś się utworzyć reguły ".float-left" oraz ".float-right"? Pytam, bo to wygląda na kiepski pomysł, ale może masz jakieś uzasadnienie.

komentarz 5 października 2018 przez Elemental Początkujący (370 p.)
Od razu mówię, że nie wiem czy to jest poprawne. Ogólnie utworzyłem takie coś aby łatwiej się odnaleźć. Tworząc responsywną stronę umieszczam wszystko jedno pod drugim. Potem se tworze takie dwie klasy i tylko dodaje. Rozmieszcza wtedy to elementy po prawej i lewej stornie :P (desktop)

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 203 wizyt
pytanie zadane 8 lutego 2020 w JavaScript przez Dev26 Nowicjusz (130 p.)
+3 głosów
1 odpowiedź 426 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2017 w Java przez Wi_ktos Bywalec (2,950 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 358 wizyt
pytanie zadane 18 lutego 2017 w JavaScript przez Szymon213 Nowicjusz (160 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,644 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...