• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Linux na Pendriva do DJ'owania na szkolnej dyskotece (Persistence)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
172 wizyt
pytanie zadane 26 września 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Artur Koniec Gaduła (3,670 p.)
Witam! Przychodzę do was z takim lekkim i śmiesznym pytaniem, otóż razem z kolegą mamy dj'ować szkolne andrzejki, jesteśmy w gimnazjum, które jest na wymarciu, pewnie połączą to z liceum, ale nadal szkoła uznała że dla max 30-45 osób nie opłaca się inwestować w normalnego DJ'a, a sam pomysł był samorządu uczniowskiego. Niestety nie tylko na DJ'a szkołę nie stać żartem mówiąc, laptopy mają po instalowane ledwo trzymające się windy xp, więc chciałbym na pendrive 16gb wgrać jakiegoś lekkiego linuxa który jedyne co musi mieć to sterowniki do internetu, i działające stery audio by konsola i kolumny po jacku brały muze z lapka, myślałem nad knoppixem, ale jakie distro byście polecili do postawienia na pendrivie w trybie persistence? Chciałbym jeszcze pobrać jakieś awaryjne tracki na wypadek gdyby internet padł, więc program typu mixxx też by się przydał.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 26 września 2018 przez Gucci Gaduła (4,580 p.)
wybrane 26 września 2018 przez Artur Koniec
 
Najlepsza
Hej, Moim zdaniem najlepszym wyborem będzie Linux Mint... Możesz go odpalić z pendrive, a interfejs jest bardzo zbliżony do Windowsa, szczególnie wersja cinamon. Do tego jest sporo odtwarzaczy i ogólnie różnego rodzaju oprogramowania...

https://www.linuxmint.com/
komentarz 26 września 2018 przez Artur Koniec Gaduła (3,670 p.)
Okej, będę musiał dać swap dla tego minta? Jest to większe distro, więc pewnie będzie konsumowało więcej zasobów, a nie wiem ile tam ramu będzie w tych laptopach.
komentarz 26 września 2018 przez Gucci Gaduła (4,580 p.)
Wiesz co ostatnio z pendrive 8GB odpalałem bez swap więc da rade tylko no nie wiem jakie te laptopy tam mają... jak masz opcje to przetestuj wcześniej
1
komentarz 26 września 2018 przez Artur Koniec Gaduła (3,670 p.)
Okej dzięki, w sumie kiedyś miałem kaliego na persistance na lapku 4gb bodajże, wiec ten mint powinien byc spoko, dziena!
+1 głos
odpowiedź 27 września 2018 przez Szycha Gaduła (4,650 p.)
edycja 28 września 2018 przez Szycha
Slax, system w live cd, tylko 300mb jak dobrze pamiętam
1
komentarz 27 września 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,121 wizyt
pytanie zadane 27 lipca 2017 w Systemy operacyjne, programy przez pionk18 Obywatel (1,590 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 157 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez JaSeven Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 246 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Piotr Rudziewicz Nowicjusz (180 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...