• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Bardzo głośno chodzący wentylator w laptopie HP 250 G5

Object Storage Arubacloud
0 głosów
3,043 wizyt
pytanie zadane 26 września 2018 w Sprzęt komputerowy przez cmnq Nowicjusz (170 p.)

Mam dziwny problem ze swoim laptopem (HP 250 G5), który już mnie doprowadza do granicy cierpliwości. 

Od dłuższego czasu dźwięk wentylatora w moim laptopie jest potężnie nieznośny. Wentylator sprawia wrażenie jakby śmigał cały czas na maksymalnym obrocie i dodatkowo jeszcze o coś zahaczał(?) Nie jest to czysty dźwięk wentylatora, on dosłownie jakby harczy raz głośniej, raz ciszej. Serio - chodzi jak jakiś odkurzacz ale jak nim "szarpnę" to nagle jest cicho. I wcale się przy tym szczególnie nie nagrzewa. On "harczy" już od paru minut chodzenia systemu, jest zimny. Sytuacja wraca, gdy przypadkowo go przesunę choćby o milimetr. Bardzo podobnie wygląda to Na tym filmie

Rozebrałem go, przeczyściłem wentylator - był solidnie zakurzony. Dokładnie go wypucowałem miękką szczoteczką, zamknąłem i ... znowu było to samo. Gdzieś wyczytałem, że BIOS'ie należy wyłączyć tryb stałej wentylacji. Tak też uczyniłem i przez chwile myślałem, że mój problem się rozwiązał :P. Po 10 minutach wszystko wróciło do normy. Fakt, faktem teraz co jakiś czas sam cichnie ale równie szybko sam zaczyna drzeć ryja. Nawet zaktualizowałem biosa jak podpowiadała strona HP. Nicn nie dało... 
Trochę mnie to denerwuje, że mam laptopa a nie mogę z nim nawet przejść na fotel, bo podniesienie go spowoduje momentalnie start odrzutowca (po wcześniejszym szarpaniu w powietrzu by go uciszyć)

Pytajcie, piszcie solucje - jak mam zainstalować jakiś program diagnostyczny, cokolwiek żeby zmierzyć prędkość wentylatora/temperatury - rzucajcie tylko tytuły - wszystko będę instalował i wrzucał screeny czegokolwiek. 


Jak co to mogę nagrać go jakie cyrki odstawia, jeśli to ma komuś pomóc w identyfikacji problemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

SPEEDFAN

https://imgur.com/HFO1FeR

https://imgur.com/Joxowk1

 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 26 września 2018 przez drive Bywalec (2,930 p.)
Prawdopodobnie zużyło się łożysko wentylatora, miałem to samo w laptopie HP, kupiłem na allegro nowy za 30 zł i wymieniłem. Możesz jeszcze przeskanować Malwarebytes, ADWCleaner i TDSKiller. Polecam zamiast Defendera i Avasta wypróbować dobry antywirus ESET na 30 dni za darmo. Oraz czyścic rejestr CCleaner lub naprawiać błędy na forum po uprzednim przeskanowaniu programem FRST.
komentarz 26 września 2018 przez cmnq Nowicjusz (170 p.)
Wytłumacz mi tylko, dlaczego raz jest dobrze, a raz jest źle? Mam wrażenie jakby ten wentylator działał albo na 10% albo na 150% i nie było żadnego poziomu pomiędzy. Albo jest cichutko na chwile albo kosiarka... Można jakoś zmodyfikować prędkość wentylatora lub zmienić temperatury od których by on nabierał takich prędkości?
komentarz 26 września 2018 przez drive Bywalec (2,930 p.)
A jak Ci się tak nagle zwiększa hałas, to sprawdzasz w menadżerze czy jakiś proces nie zużywa nagle bardzo dużo procesora czy ramu? Tak można regulować prędkości wentylatorów. http://www.hotfix.pl/regulacja-predkosci-wentylatorow-cpu-oraz-gpu-a376.htm

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,763 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 176 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2020 w Sprzęt komputerowy przez Vineq Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 250 wizyt
pytanie zadane 3 maja 2017 w Sprzęt komputerowy przez M.Eagle Użytkownik (850 p.)

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,533 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...