• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pobranie wartości checkboxów, gdy button jest w innym miejscu kodu.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
276 wizyt
pytanie zadane 26 września 2018 w PHP przez Bartłomiej Bolesta Obywatel (1,630 p.)
Ciężko było tytuł dobrać i może przez to nie mogę znaleźć odpowiedzi. Otóż mam na górze strony wygenerowane automatycznie buttony jeden z drugim. Zaś po lewej wygenerowane automatycznie checkboxy. Checkboxy odpowiadają za wersy, a buttony za kolumny. W związku z taka budową w kodzie są od siebie oddalone, więc nie mogę ubrać tego w krótkiego forma.

Gdy kliknę buttona to mają się wybrać wartości wszystkich zaznaczonych checkboxem wersów danej kolumny i przesłać dalej.

I teraz nie wiem jak zbudować kod, aby klikając buttona, pobrało jeszcze te wartości checkboxa (a nie mogę zamknąć całego kodu w formie, bo przy każdej wartości jest jeszcze button do pojedynczego wysłania co rodziłoby kolejne problemy). Czy w ogóle da się, aby nie przebywało to w jednym formie?

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 26 września 2018 przez Ignobiles Obywatel (1,800 p.)
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale może spróbuj zamknąć wszystkie checkboxy w formie.Po naciśnięciu buttona zaznacz odpowiednie checkboxy i wyślij formularz.
komentarz 27 września 2018 przez Bartłomiej Bolesta Obywatel (1,630 p.)

Tak mam standardowo przygotowane, tylko chodzi o to, że nie wiem jak tego osobnego forma podpiąć pod button, który jest zupełnie gdzie indziej.

 

for($j=0; $j<$_SESSION['count']; $j++)
{
(...)
<form action="../phpfiles/massb.php" method="post" style="display:inline">
	<input type="checkbox" name="check[]" value="'.$j.'" checked="checked">
	<span class="checkmark"></span>
</form>
}

 

1
komentarz 27 września 2018 przez Ignobiles Obywatel (1,800 p.)
<form id='ExampleForm'></form>
<button onclick='$('#ExampleForm').submit()'></button>

Na przykład, choć może nie jest to najbardziej eleganckie rozwiązanie.

komentarz 27 września 2018 przez Bartłomiej Bolesta Obywatel (1,630 p.)
O dzięki. O coś takiego właśnie chodziło. A jakie są bardziej eleganckie?
1
komentarz 27 września 2018 przez Ignobiles Obywatel (1,800 p.)
Ogólnie wydaje mi się że nie powinno się stosować onClick, bardziej addEventListener

Zobacz tutaj https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/API/EventTarget/addEventListener
komentarz 20 października 2018 przez Bartłomiej Bolesta Obywatel (1,630 p.)

Usiadłem do przyswojenia js od czasu zapytania i dziś wróciłem do problemu, popełniłem kod:

 

document.addEventListener("DOMContentLoaded", function() {

	const addbutton = document.getElementsByClassName('addbutton');
	const formwhichadd = document.getElementById('formwhichadd')
					
	for(let i = 0; i < addbutton.length; i++) {
		
			addbutton[i].addEventListener("click", function() {
			
				??
				formwhichadd.submit();
                ??

			
	  })
	}
				
});

Ale nie mogę się dokopać, co zrobić konkretnie w miejscu znaków zapytania, tj. to co nie elegancko miało postać: onclick='$('#ExampleForm').submit()'

Albo coś mi jeszcze umknęło albo robię to źle, bo nie chce mi wysłać tego formularza.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 940 wizyt
pytanie zadane 26 września 2016 w PHP przez Tomasz Bieńko Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 131 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2021 w PHP przez mikey Użytkownik (820 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 236 wizyt

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,632 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...