• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pamieć RAM - którą markę wybrać ?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
6,256 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2015 w Offtop przez Rayden Użytkownik (610 p.)
Witam,

zaczynam się rozglądać za nowymi częsciami do komputera i mam już większość wybraną, ale pozostaje mi pamięć RAM. Czy ktoś wie, jaka firma "przoduje" w skuteczności owych pamięci RAM ? Czytałem, że Kingston upadł, a na szczycie trzymają się G.Skill, Geil i Corsair. Planowałbym zakup 2x4GB. Powiedzcie mi, która firma waszym zdaniem jest najlepsza. Jakbyście jeszcze mieli czas, to czy ktoś z was zna jakieś fajne obudowy do komputera (nie drogie: do 200-250 zloty).

Z góry bardzo dziękuję za informacje :)

7 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 9 lipca 2015 przez Hepita Nowicjusz (140 p.)
W sumie to firmy, które zawsze wybieram jeśli chodzi o RAM to Corsair i Kingston. A z obudów to słyszałem wiele dobrego o Zalman Z3 Plus. Nie posiadam jej jeszcze, ale chyba kupię.
0 głosów
odpowiedź 9 lipca 2015 przez gromula Stary wyjadacz (10,070 p.)
WIększego znaczenia nie ma, kiedyś była duża różnica między inną marką a Kinkstonem, <-- a teraz i tak myślę , że się nie zawiedziesz :)
0 głosów
odpowiedź 9 lipca 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Tylko Crucial Ballistix Sport 1600MHz CL9  - najlepszy stosunek wydajność/cena.
0 głosów
odpowiedź 9 lipca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
edycja 9 lipca 2015 przez Dorion300

Jeśli chodzi o ram to wszystkie popularne firmy tworzą dobre ram'y. Specjalnej różnicy nie robią.

Ale potam pomocny tekst ktory umożliwi nam wybranie prawidlowego RAM'u.

Pamięć RAM 
W podanym przykładzie brakuje informacji o timingach, prędkości a także o producencie, jest tylko jej pojemność. Biorąc pod uwagę kupno RAMu powinniśmy wziąć pod uwagę

* przede wszystkim producenta: min.: Kingston, OCZ, Corsair, A-Data, Patriot, GoodRAM, Geil, Mushkin, G.Skill – zagwarantują nam bezproblemową i wydajną pracę, ponieważ wszystkie kości są starannie sprawdzane a renomowani producenci zazwyczaj gwarantują wieloletnią lub dożywotnią gwarancję.
Stanowczo należy unikać modułów nieznanych producentów (no-name), lub takich do których żadna firma się nie przyznaje i OEMowych

*opóźnienia, inaczej timingi- jest to czas w którym informacje dotrą z kontrolera pamięci do jej poszczególnych komórek, czyli mówiąc w dużym skrócie im są mniejsze tym pamięć szybsza. Głównym podawanym timingiem jest CAS LATENCY (CL). Raczej unikajmy pamięci DDR3 z CL większym niż 9 (CL9).

*taktowanie: im wyższe tym szybsza jest pamięć (tak samo jak przy procesorach). Należy jednak pamiętać że ten parametr w dużej mierze zależy także od procesora (i chipsetu), a dokładniej od zawartego w nim kontrolera pamięci (nowe Intele i wszystkie AMD). Tak czy inaczej, nawet w wypadku gdy istnieje możliwość podbicia tej wartości, dla większości użytkowników taktowanie DDR3 na poziomie 1333MHZ będzie wystarczające.

Jeżeli myślimy o OC wybierzmy pamięci z radiatorami które umożliwią nam lepsze doprowadzenie ciepła z układów (często są to specjalne serie z wyselekcjonowanymi kościami do OC).
Warto nie zapominać że szybsze pamięci przekładają się na wydajność całego zestawu.

 

 Źródło ~http://forum.pcformat.pl/FAQ-Jak-gdzie-i-za-ile-najlepiej-kupic-komputer-Czego-unikac-Czyli-STOP-GOTOWCOM-t

0 głosów
odpowiedź 9 lipca 2015 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Dużej różnicy nie ma. Od siebię mogę polecić Kongstone HyperX Blu, mam łącznie 24 Gb tego ramu w dwóch kompach i sprawdza się wyśmienicie, już od kilku lat.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 294 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 137 wizyt
pytanie zadane 1 marca 2021 w Sprzęt komputerowy przez Ravenz Nowicjusz (230 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 186 wizyt
pytanie zadane 12 stycznia 2021 w Sprzęt komputerowy przez L30nn Początkujący (340 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...