• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Linux pod oblężeniem

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
626 wizyt
pytanie zadane 24 września 2018 w Offtop przez NaviFox Dyskutant (8,950 p.)
edycja 25 września 2018 przez NaviFox

Temat z serii "Kiedy przyszli po...". Nowy Code of Conduct dla Linuxa czyli postmodernistycznej propagandy ciąg dalszy. Najpierw GithHub teraz Linux, co będzie następne?

https://www.linuxfoundation.org/code-of-conduct/

https://itsfoss.com/linux-code-of-conduct/

 

Edit: Petycja z postu draghana, żeby była widoczna.

komentarz 25 września 2018 przez drive Bywalec (2,930 p.)
Jak widzisz ludzie nie chcą wolności i wolnego systemu, minusują wtedy gdy popierasz takiego fajnego gościa jak Theodore T’so, który to uchronił Linux przed zmianami które chciał wprowadzić intel, jak się potem okazało, był tam trojan.

3 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 24 września 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
komentarz 24 września 2018 przez draghan VIP (106,230 p.)

Co to za bzdura, to ja nawet nie.

W maju 2018 roku transseksualna programistka Coraline Ada Ehmke, znana ze swojej walki o sprawiedliwość społeczną i wkład w język Ruby, opublikowała na GitHubie dokument pt. The Post-Meritocracy Manifesto. Głosi on, że merytokratyczne podejście napędza ruch Open Source i całą informatykę – liczą się jedynie kompetencje. Najwyższy czas z tym jednak skończyć, ponieważ merytokracja służyć ma wyłącznie uprzywilejowanym, wykluczać mniejszości.

Jeśli jesteś idiotą, to nie wniesiesz nic wartościowego do rozwoju projektu. W przeciwnym wypadku - gorąco witamy. I to tyle. Nie ma tu miejsca na inną klasyfikację.

Co szczególnie ważne, głos tych, którzy nie znają się na technice, ma być teraz równie ważny co głos tych, którzy technikę tę tworzą.

Gdzie ma być równie ważny? Przy opracowywaniu rozwiązań technicznych? Super. Niech literaci wezmą się za konstruowanie samolotów. :)

Nie ma też mowy o tym, by usprawiedliwiać toksyczne zachowania ludzi tworzących technikę ich wkładem w rozwój projektu.

W końcu stwierdzenie, które nie podnosi mojego wewnętrznego sprzeciwu.

Podpisałem petycję, może to cokolwiek pomoże.

–1 głos
odpowiedź 24 września 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
Nie wiem co będzie następne, ale na końcu nas zgładzą, zniszczą.

Nie czytałem tego, nie znam za dobrze angielskiego. A tak po krótce jakie są tego konsekwencje?

Co do GitHuba to nie jest to duży problem, zawsze można wybrać inny serwis: BitBucket, GitLab lub inny. Najgorszy z pomysłów w ostatnim czasie to chamska cenzura internetu zapowiedziana przez UE.
2
komentarz 24 września 2018 przez Benek Szeryf (90,870 p.)
Konsekwencje to cenzura i ucisk niektórych grup społecznych pod płaszczem poprawności politycznej. Paradoksem jest to, że to się robi w imię równości wszystkich. Tak to widzą moi znajomi, którzy mieszkają kilka lat w Szwecji.
1
komentarz 24 września 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

@NIMuser,

Najgorszy z pomysłów w ostatnim czasie to chamska cenzura internetu zapowiedziana przez UE.

Wskaż gdzie UE zapowiedziało cenzurę, tylko dokładnie, a nie jakieś domysły. I żeby było jasne: nie mówimy o tym czy to prawo jest dobre czy nie (a jakbyś mnie zapytał czy jest to odpowiedziałbym że wg mnie nie jest dobre). Ale wskaż gdzie jest ta cenzura, o której wszyscy pokrzykują.

Podpowiedź: cenzury nie ma, to co powtarzasz to, jak to zostało ładnie określone na Bezprawniku "zasłyszane regułki", które z prawdą mają wspólnego nic.

komentarz 24 września 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
edycja 24 września 2018 przez NIMuser

@Benek,  dokładnie tak jest

W Szwecji jest coraz gorzej, w niektórych miejscach (gdzie działają gangi, mafie złożóne z uchodźców) jest tragicznie. A to był piękny kraj.

 

Kilka przykładów:

https://www.youtube.com/watch?v=-yF9hqkNZv4 <- zabawy w palenie samochodów

https://www.youtube.com/watch?v=ZCvRA9idtVs <- Multikulti

https://www.youtube.com/watch?v=H1-3OUihAGc <- dokąd zmierza Szwecja, TVP

https://www.youtube.com/watch?v=QROklzG_494 <- wywiad z Cejrowskim o Szwecji

https://www.youtube.com/watch?v=J3S60lnVdyQ <-Wzbogacenie kulturowe w Szwecji

 

1
komentarz 24 września 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)

Arkadiusz Waluk -> http://www.benchmark.pl/aktualnosci/ue-chce-cenzury-internetu-a-co-na-to-polska.html

Warto poczytać czym jest UE, kto nią przewodzi i co w tym bur..... się dzieję, to będzie wiele rzeczy jasnych. Dobre są chociażby wypowiedzi o UE JKM-a. Korwin Mikke wiele razy powiedział o rzeczach, których nie przeczytasz w WP, Onet, GW i innych tego typu mediach.

Ja bym coś napisał, ale zaraz się posypią minusy i wątek poleci do kosza, a nie chce psuć topicu o Linuxie bo jest ciekawy.

 

1
komentarz 24 września 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Oczekiwałem konkretnej odpowiedzi, nie informacji o:

Dyrektywa jest bardzo kontrowersyjna, bo choć jej celem jest ochrona praw autorskich, to środki, jakie mają zostać użyte, mają potencjał „cenzorski”. 

"potencjale cenzorskim" wg autora artykułu. Jak już bardzo chcesz to zobacz jaki "potencjał cenzorski" mają ustawy uchwalane przez obecny rząd, to dopiero problem bo są ustawy już uchwalone. A przepisy UE o których mówimy nie wiem czy wiesz że nie są przyjęte, są skierowane do dalszych prac i mogą być jeszcze zmieniane.

Widzę że propaganda pełną gębą, ale błagam, odsuńmy ją od forum informatycznego i jak już tu mamy dyskutować na tematy z okolic polityki to róbmy to rzeczowo. Nazywanie UE "bur..." jest co najmniej niestosowne, jak masz tak mówić to lepiej faktycznie więcej na ten temat nie pisz. Można się z pewnym rzeczami zgadzać, można nie zgadzać, ale obrażanie i nazywanie tak jak to robisz nie jest poważne.

komentarz 24 września 2018 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Ja mam taką cichą nadzieję, że zawartość tych linków to tylko żart, satyra. Po prostu nie wierzę, że ludzie mogą być aż tak... niech to zdanie pozostanie niedokończone.

In ToleranUX, mount-ing is not tolerated

Te słowa idealnie podsumowują na czym polega tolerancja w ich "rozumieniu". smiley

komentarz 2 października 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
To ACTA2 w końcu przeszło? Bo piszą że ma wejść w życie w maju 2019 roku...
–2 głosów
odpowiedź 24 września 2018 przez drive Bywalec (2,930 p.)
"Niektórzy zauważają zarazem, że wspomniane cele polityczne wcale nie są takie, jakie się nam wydają. To, że Theodore T’so został zaatakowany jako pierwszy ma mieć swoje uzasadnienie – programista ten odrzucił presję ze strony Intela, forsującego używanie zamkniętego, sprzętowego generatora liczb losowych. Taki niesprawdzalny, nieweryfikowalny generator mógłby działać jako furtka w systemach, obniżając entropię i ułatwiając złamanie szyfrowania."

Raczej chodzi tu o politykę korporacji i wprowadzenie konia trojańskiego od intela czy innych służb typu NSA.

Nie tak dawno twórca Firefox został wykoszony z Mozilli, ale dobre z tego to, że powstała przeglądarka Brave. Następnie nie wytrzymuje twórca Pythona i odchodzi, po jego odejściu w wersji Python 3.8 zakazują używania słów Master i Slave, podobnie było w C# jak i w całym oprogramowaniu MS, już od dawna jest kontrola kodu pod względem niepoprawnych politycznie słów. W którymś tam projekcie zmieniali pojęcia blacklist i whitelist na coś innego, bo ktoś się przyczepił. Coraline Ada Ehmke, znana ze swojej walki o sprawiedliwość społeczną i wkład w język Ruby, twierdzi, że tylko Ruby spełnia wszystkie poprawności polityczne. Co mi obrzydziło teraz takie języki programowania jak Python i Ruby których się uczyłem, teraz wiem dlaczego programiści uciekają z tych środowisk, tworząc nowe języki programowania takie jak Elixir czy Crystal.

Polecam przeczytać komentarze, zwłaszcza te o satanistach w tym linku co podaje niżej. Skorumpowani ludzie chcą zniszczyć system Linux od  środka, ponieważ jest wolny i zagraża zamkniętym korporacjom. Dziel i rządź strategia wojenna znana od lat. Mają tych swoich opłacanych pożytecznych idiotów, co burzą pisanie dobrego kodu i zamiast pisać kod, dobrzy ludzie muszą się użerać z głupotami.

https://lulz.com/linux-devs-threaten-killswitch-coc-controversy-1252/

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 1,578 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2023 w Systemy operacyjne, programy przez graj23x Obywatel (1,590 p.)
–1 głos
2 odpowiedzi 464 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2021 w Inne języki przez eremas Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 496 wizyt

92,556 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,559 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...