• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tworzenie stron internetowych na zamówienie

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
670 wizyt
pytanie zadane 23 września 2018 w HTML i CSS przez Kubax Początkujący (430 p.)
Cześć, ostatnio myślałem nad tworzeniem stron na zamówienie nauczyłem się języka html mam zamiar nauczyć się jeszcze css. I teraz sam nie wiem czy jest sens bo większość firm, które się tym zajmują robią to w systemach css nie piszą stron od zera. Co o tym myślicie tworzyć w cms czy pisać od zera?

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 23 września 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Po pierwsze to zanim w ogóle zaczniesz w to iść to naucz się trzech rzeczy:

  1. JavaScript do frontu, bez tego dzisiaj nic na froncie nie zrobisz sensownego, html i css to tylko treść i wygląd, bez interakcji.
  2. jakiegoś języka do API, np. JS + node, PHP, Java itp. Jeśli chcesz sam robić apki to niestety musisz ogarniać i front i API.
  3. jakieś bazy np. MySQL plus ewentualnie coś nierelacyjnego, każda baza ma swoje zastosowania, nie ma tu uniwersalnego rozwiązania, ja też w jednych projektach mam MySQL, w innych np. mongo czy Cassandra, a czasami nawet hybrydy.

Dopiero jak to ogarniesz to możesz myśleć o robieniu apek. CMS to tylko pewien dodatek, upraszczający kodowanie, ale i tak aby robić faktycznie dobre apki webowe musisz znać ww. elementy.

0 głosów
odpowiedź 23 września 2018 przez Meridian Obywatel (1,480 p.)
Wszystko zależy od tego jakie strony chcesz tworzyć. Na chwilę obecną nie przywiązywałbym się tak za bardzo do CSS, gdyż coraz więcej osób tworzy strony w bootstrap. Owszem trzeba znać CSS ale nie wkuwałbym go na pamięć. Jeśli chcesz tworzyć proste strony bez aplikacji, to wystarczy HTML, podstawy CSS, bootstrap i znajomość JavaScript od strony frontend.

Gorzej natomiast sprawa się przedstawia jeśli chcesz tworzyć aplikacje. Tak jak kolega napisał - tutaj dodatkowo do gry wchodzą bazy danych i języki typu PHP bądź Java.
1
komentarz 9 lutego 2019 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
komentarz 3 lipca 2019 przez lapa19904 Stary wyjadacz (11,560 p.)

@Meridian, Front ze skillem na bootstrapie ale bez znajomości css-a jest jak fizjoterapeuta bez znajomości anatomii ;)

@Milesq, jesteś autorem artykułu który podałeś? Jeśli nie to polecam mocno rozważyć to czy warto brać go za pewnik. Wszystko jest kwestią indywidualną, a bootstrap w dużych projektach pisany w większej grupie jest nieoceniony. Pisząc to nie mam na myśli tylko oszczędności czasu ale też przejrzystość kodu i niemalże pewnik z RWD.

komentarz 3 lipca 2019 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
Nie jestem autorem, ale nie trzeba być autorem tekstu żeby się z nim zgadzać ;) A z tym tekstem się zgadzam. Oczywiście kiedy go czytałem spradziłem czy jest to dobre źrodło informacji w rozumieniu metodologi naukowej
0 głosów
odpowiedź 9 lutego 2019 przez szymonqqaz Początkujący (420 p.)
Ja bym tu jeszcze polecał jakiegoś reacta abo vue się nauczyć ale to po dobrym zrozumieniu JS.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 332 wizyt
pytanie zadane 24 października 2018 w JavaScript przez Kubax Początkujący (430 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 297 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 272 wizyt
pytanie zadane 14 czerwca 2018 w HTML i CSS przez damian23415 Użytkownik (890 p.)

92,452 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,074 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...