• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

koszt wynajęcia freelancera

Object Storage Arubacloud
0 głosów
262 wizyt
pytanie zadane 23 września 2018 w HTML i CSS przez Michał Romańczyk Początkujący (430 p.)
Jaki jest koszt wynajęcia usług freelancera do zaprogramowanie prostego serwisu z filmikami.Filmy będą wrzucane przez adminów więc nie musi być dla użytkowników możliwości przesyłania filmów. Do zaprogramowania cały system + reklamy i możliwość zakupienia reklam.
komentarz 23 września 2018 przez Michał Romańczyk Początkujący (430 p.)
:((

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 23 września 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Jeśli chcesz jakąś konkretną ofertę cenową od kogoś to musiałbyś podać dokładniej wszystkie założenia biznesowe i od razu sprecyzować plany najbliższego rozwoju jeśli chciałbyś jeden zespół programistów również do utrzymania. Na przykład piszesz:

Filmy będą wrzucane przez adminów więc nie musi być dla użytkowników możliwości przesyłania filmów

Na chwilę obecną, czyli startowo czy docelowo tak zostaje? Jest to bardzo ważne założenie biznesowe, które mocno rzutuje na architekturę i rozwiązania programowe.

Do zaprogramowania cały system

Czyli...?

reklamy i możliwość zakupienia reklam

Co to dla Ciebie oznacza? Chodzi Ci o integrację z jakimś gotowym systemem, np. pomoc w konfiguracji itp. AdOcean czy o co dokładnie?

Ponad to czy narzucasz jakieś konkretne technologie czy dajesz wolny wybór? Jeśli wybór to czy zapewnisz hosting zgodny z preferencjami programistów, głównie języki, bazy itp.?

Jaki przewidujesz ruch, to znaczy pod jaki ruch chcesz profilować apkę? Inaczej napiszesz aplikację dla obsługi 50000 userów miesięcznie, a inaczej dla 2 milionów... Ponad to jak duże są to filmy, mówimy o krótkich parominutowych czy o jakiś pełnometrażowych - to też wpływa na pewne rozwiązania związane z data streaming.

No i jeśli chciałbyś wyceny to daj jakieś założenia dokładnie co ma być na froncie, jakich komponentów biznesowych oczekujesz itp. itd. Zrób porządnie po prostu normalne założenia biznesowe do wyceny programistycznej, bo na razie to nie napisałeś kompletnie nic :(

komentarz 23 września 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
i jeszcze bardzo ważna sprawa, czy w panelu admina ma być możliwosć dodawania kazdego video jak leci czy chcesz aby apka robiła jakiś video processing przed wrzutą na serwer? To też dość istotne i znacząco wpływa na koszt i czas wykonania projektu. Ewentualnie może to być opcja przyszłościowa, warto jednak to sprecyzować.
0 głosów
odpowiedź 23 września 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
Będzie kosztować ....więcej niż Ci się wydaje :)

A tak bardziej serio, to Tomek Sochacki dobrze napisał - za mało szczegółów jest podane. Jest taki serwis ( oferia.pl ), gdzie jak wszystko dobrze opiszesz znajdziesz szybko freelancerów wraz z ich wycenami.
0 głosów
odpowiedź 23 września 2018 przez Jackob Obywatel (1,430 p.)
Chodzi Ci o ubogiego YouTuba? Jak tak nie polecam takiego wykonania. Lepiej zatrudnij cały zespół doświadczonych programistów. I przygotuj kilka tysięcy(jak nie setek). Chyba że masz na myśli naprawdę ubogą wersję tego serwisu. Co do reklam lepiej użyj reklam od google - stosuje je wiele firm i działają dobrze.
komentarz 23 września 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
Reklamy działają dobrze, tylko wpływy z reklam są kiepskie.

Podobne pytania

+1 głos
4 odpowiedzi 1,090 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 813 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2018 w Java przez Szost Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 440 wizyt

92,762 zapytań

141,686 odpowiedzi

320,499 komentarzy

62,106 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...