• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

hosting, domena, przenoszenie strony i poczty

Object Storage Arubacloud
0 głosów
199 wizyt
pytanie zadane 22 września 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Majki Obywatel (1,410 p.)
Witam,

problem jest dość złożony, tworzę strony dla koleżanki, koleżanka ma już swoją jedną a teraz chciałaby zrobić jeszcze 2, jedna to odświeżenie jej biznesu, a druga to strona dotycząca czegoś zupełnie innego, koleżanka chciałaby wszystkie 3 strony (łącznie z tą starą) umieścić na jednym serwerze i kupić domeny dla tych 2 które teraz będę robił, pytanie brzmi ile gigabajtów przestrzeni potrzeba aby bez problemu 3 strony na nich umieścić oraz gdzie waszym zdaniem opłacałoby się kupić ten hosting i domenę, (koleżanka stwierdziła, że linuxpl to niestety za drogo), drugie pytanie to czy będzie jakiś problem z przenoszeniem tej pierwszej strony, czy tym raczej zajmują się firmy hostingowe, aha i swoją pocztę którą założyła na innym hostingu także chciałaby przenieść a jeśli jest to coś co trzeba zrobić ręcznie to link do jakiegoś poradnika byłby bardzo mile widziany.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 22 września 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
wybrane 23 września 2018 przez Majki
 
Najlepsza

 pytanie brzmi ile gigabajtów przestrzeni potrzeba aby bez problemu 3 strony na nich umieścić

A skąd mamy wiedzieć? Jak taka strona to one page z jednym plikiem HTML to bardzo niewiele, jak to np., nie wiem, galeria zdjęć online to te zdjęcia jednak będą trochę ważyć. Sam musisz to mniej więcej wyliczyć.

gdzie waszym zdaniem opłacałoby się kupić ten hosting i domenę, (koleżanka stwierdziła, że linuxpl to niestety za drogo)

Domeny polecam w OVH, hosting prawdę mówiąc obecnie nie wiem. Na pewno nie w firmach typu Nazwa czy Home. Wspomniane Linuxpl.com czy przykładowo Hekko, Kei to od jakiegoś czasu firmy należące do jednego właściciela - H88, więc też tam się trochę zmienia sytuacja.

drugie pytanie to czy będzie jakiś problem z przenoszeniem tej pierwszej strony

Nie wiem, zależy co to za strony. Jak strona typu one page z jednym plikiem to sobie go przeniesiesz i tyle. Jak to coś z bazą danych to trzeba jeszcze przenieść bazę, zmienić konfiguracje, takie rzeczy. Dodatkowo nie wiem co z tą domeną która jest teraz, czy chcesz ją przenieść do innego rejestratora czy pozostawić u obecnego - obydwie opcje wymagają działań. Przeniesienie do rejestratora wiąże się z koniecznością uzyskania specjalnego klucza do transferu od obecnego (zakładam domenę .pl, w innych końcówkach inaczej to wygląda), pozostawienie wiąże się z tym że trzeba zmienić serwery DNS na uzyskane od nowego usługodawcy hostingu.

czy tym raczej zajmują się firmy hostingowe

Nie, firmy hostingowe się tym normalnie nie zajmują. Chyba że trafisz na taką która w drodze wyjątku, aby zachęcić klienta do siebie, zaoferuje że pomoże coś przenieść i skonfigurować. Albo może gdzieś znajdziesz taką odpłatną usługę, nie wiem, nigdy czegoś takiego nie szukałem.

 swoją pocztę którą założyła na innym hostingu także chciałaby przenieść

Hmm nie wiem czy na to jest jakiś sposób. Po podczepieniu domeny pod inny hosting oczywiście możesz założyć takie samo konto od nowa u drugiego usługodawcy, z tym że e-maile które tam były do tej pory prawdopodobnie będzie trzeba przenieść ręcznie. 

jeśli jest to coś co trzeba zrobić ręcznie to link do jakiegoś poradnika byłby bardzo mile widziany

Do poradnika czego? Jak trzeba będzie przenieść pliki na drugi serwer to musisz to zrobić, jak będzie trzeba od nowa pozakładać konta pocztowe też musisz to zrobić, jak znajdzie się inna rzecz to też trzeba ją zrobić... Nie wyszukam Ci poradników na wszystko bo nawet nie wiem co dokładnie będziesz musiał zrobić, po prostu. Pamiętaj że jest zawsze pomocne Google :) 

0 głosów
odpowiedź 23 września 2018 przez grocisko Nowicjusz (200 p.)
witam,

Pytanie trochę dziwne :) - jeśli tworzysz stronę to powinieneś wiedzieć ile miejsca ona zajmie... Gigbajty?? na stronę www??

W przypadku domen proponuje dokładnie przeczytać regulaminy firm w których będziesz domenę kupował. W szczególności jeśli jest promocja za 0 zł. Wybieraj firmy, które nie pobierają opłat za przeniesienie lub rezygnację z  domeny, która była rejestrowana w promocji. Nie patrz na firmy, które pobierają za odnowienie domeny krajowej 100 zł.. można kupić za połowę tej ceny (netto).

Co do hostingu to w większości przypadków nie przenoszą stron.Z przeniesieniem strony możesz mieć problem jeśli była oparta o bazę danych i nie potrafisz jej wyeksportować / zaimportować. W pozostałej części to przegranie plików po ftp.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 527 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 285 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Maciej Niedźwiedź Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
7 odpowiedzi 668 wizyt
pytanie zadane 1 kwietnia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Kamil Jarzyna Użytkownik (940 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,561 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...