• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Książki dla totalnego laika. Niezbędne na start, dla kogoś kto zaczął pracę w firmie. Linux i sieć

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
380 wizyt
pytanie zadane 22 września 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez KosmicznaPustka Nowicjusz (120 p.)
Nie znalazłem czegoś podobnego, jeśli było to pewnie źle szukałem. Z góry przepraszam i witam was. To mój pierwszy post :D
Od niedawna jestem zatrudniony w firmie, która zajmuje się analizą serwerów i urządzeń na odległość. Nie będę ukrywał, że jestem totalnym laikiem i mój brak wiedzy może czasami nawet przejawiać się jako totalna ignorancja, dlatego muszę to jak najprędzej zmienić. Czy byłby ktoś w stanie polecić mi książkę, która byłaby doskonałym narzędziem na start, który umożliwi mi zrozumienie działania mechanizmów sieci? Wiecie, takie zagadnienia spod znaku SMTP, routing, adresy IP. Miałem okazję czytać podręcznik do egzaminów E13. ale tak się składa, że jest tam bardzo dużo treści jak na początek i sam sposób w jaki przedstawione są informacje nie do końca do mnie trafia. Byłbym bardzo wdzięczny za polecone pozycje. Dziękuję.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 22 września 2018 przez Gucci Gaduła (4,580 p.)
Hej, na początek dobrym wstępem będzie seria filmów o sieciach komputerowych z kanału pasja informatyki, która jest zrobiona na bardzo dobrym poziomie..

https://www.youtube.com/watch?v=WxH9YNAfAao&list=PLOYHgt8dIdoz2fyn0gv4fs2t4tayalsh3

Myślę, że po zapoznaniu się z tymi materiałami będziesz miał solidne podstawy, aby rozwijać się bardziej w tym temacie.

Pozdrawiam
–1 głos
odpowiedź 22 września 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

Książka dla każdego kto w ogóle programuje serio, niezależnie od języka, tego co chce robić w IT:

https://helion.pl/ksiazki/czysty-kod-podrecznik-dobrego-programisty-robert-c-martin,czykov.htm#format/d

"Czysty Kod" - Wujka Bob'a must have ! 

Podobne pytania

+2 głosów
0 odpowiedzi 167 wizyt
pytanie zadane 9 września 2016 w Inne języki przez hubercik Użytkownik (560 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...